• Thriller

Mezi dvěma ohni (2010)

Použiji slova režisérky: "Chtěla jsem natočit film, ve kterém se statistiky stanou skutečností. Film, který přemění čísla a případy, o kterých čteme, na skutečné lidi, ve kterých předsudky nahradí porozumění." Dodám, že film je hodně emotivní a frustrující a hlavní hrdinka Magdalena Popławska předvedla neuvěřitelnej výkon.

Milion malých střípků (2018)

Další z příběhů, kdy závislej a vnitřně rozervanej chlápek spatří světlo na konci tunýlku. Jakás takás dramatická přitažlivost tam byla, ale jinak to bylo úmorné hraní a to myslím hlavně vedlejší postavy. Prostě nic překvapivýho.

Topi (2020) (seriál)

Mystický utopický thriller o cestě pěti Moskvanů do zázračného kláštera v tajemné vesničce Topi. Rusáci na mě udělali dojem, když sedm epizod ponořili do světa mrtvých, takže seriál působí docela hypnoticky a motivuje dívat se dál a dál, hádanek je díky množství tajemných postav víc než dost. Že je tam něco špatně s časem a hlavní hádanka se dají celkem brzy uhádnout, ale tak strašně se to vleče. Slabý čtyři, nebo silný tři.

Old Henry (2021)

Old Henry je trochu western a trochu drama otce a syna. Ono  se to docela vyváženě prolíná. Starýho Henryho podporoval přírodou ošlehanej vizuál natolik, že si říkám, jak ten film skvěle vypadal. Režisér jednoduše při budování napětí odvedl skvělou práci a obsazení hlavního hrdiny Tima Blake Nelsona a záporáka Stephena Dorffa byl mástrpís. Silný čtyři pecky.

Duna (2021)

Nejsem fanoušek scifíček, ale takhle jsem dlouho nenakrmil voko. Vizuální lahůdka je slabý slovo a to, že příběh nebyl až tak akční, jsem jen kvitoval.

Zpráva (2020)

Další film o nekonečném trápení vězňů v Osvětimi a jelikož se zakládá na skutečném svědectví, je životně důležitý. Zdejší procenta moc nechápu, pokud se to nezdálo někomu dost dramatický, způsobuje to pohodlí gauče. Je to drama od první do poslední minuty a ta propast, mezi utrpením v koncentrácích a lhostejností okolního světa je smutná dodnes.

Rozprostři křídla (2019)

Rodinnej film, kterej má inspirovat děti, aby si vážily přírody. Na to, že to měl být povznášející film, jsem nějak zůstal na zemi.

Expedice: Džungle (2021)

Zápletka, kdy se dobrodruh vydá najít do nejhlubší džungle vzácnou věc, je stará jako sama Amazonka a když to působí ještě poněkud utrápeně, trochu to celé ztrácí smysl. Jako připomínka dobrodružných romantických limonád dobrý.

Kaštánek (2021) (seriál)

Další severskej hon na masovýho vraha, kterej samozřejmě touží po uznání svýho díla. Netflix tam nacpal všechno, co za posledních 15 let proslavilo severskej noir a jako hlavní motiv vraha tam přihodil opomíjení dětí svýma matkama. Nutno říct, že se mu to parádně povedlo a Kaštánek je bezpečná volba. Jen ta Danica Curcic v roli hlavní vyšetřovatelky mně tam neseděla. 8/10

Můj syn (2021)

Můj syn je noční můrou všech rodičů. Neznám předchozí zpracování, ale tohle s McAvoyem působilo jako rutinní thriller na jedno podívání.