• Thriller

Riphagen (2016)

Nemůžu říct, nakolik se film lišil od skutečnosti, ale je-li pravdivý, tak Riphagen byl dokonalé manipulativní monstrum bez morálky a svědomí. O co míň se šlo do hloubky, to se přidalo na napětí a hlavně představitel Riphagena byl natolik přesvědčivý, že mě ta vepřová hlava celej film tak štvala, až mě nakonec úplně nasrala. Ale jinak tenhle neobyčejný příběh vysoce doporučuji. 8/10

Sedm statečných (2016)

Jen proto, že je film kopie, neznamená to, že je špatný. Kdo nechápe, proč se remake vůbec natočil, at' se raději nedívá. Samotný název filmu tady sráží hodnocení tak o deset procent. To, co bylo v originále přitažlivé, je možná nyní rutina, ale i tak je nových Sedm statečných dostatečně poutavý western s parádní závěrečnou přestřelkou. Remake bývá často sprosté slovo, ale tenhle byl alespoň velmi důstojný.

Zúčtování (2016)

Příběh začíná odnikud, což by ani tak nevadilo, protože všemi mastmi mazaný autistický účetní zpočátku naznačuje, že půjde o něco víc než klasického Bena a Fleka. Hvězda sama z obrazovky skoro nesleze, což je dobře, páč mám toho kluka docela rád, jenže jak se děj stává banálnější, moje pozornost se chvílemi tak rozkolísala, až došla k šokujícímu odhalení, že hladce oholenej Ben vypadá divně. Celkově tak pro mě zůstalo u výborného nápadu, ovšem v prkenějším provedení. 7/10

První sníh (2015) (studentský film)

Den po vysílání jsem se zvídavě zeptal svého pětiletého syna, se kterým jsme na První sníh koukali, jak se mu to líbilo a o čem to vlastně bylo a celé mi to odvyprávěl. Tudíž toto dílko splnilo účel utkvět v dětské hlavě a to je přece fajn.

Mosty přes Ibar (2012)

Příjemná válečná romance ze srbsko-albánského konfliktu, kde místo válečných běsů, najdeme spíš spoustu scén s pozadím krásné přírody. Dva obyčejní, sympatičtí lidé stojící na znesvářených stranách, které osud svedl dohromady, opět jako v mnoha dalších filmech ukazují na nesmyslnost války. Sladký příběh, příjemní dětští hrdinové, tak ted´ už, jak tohle může skončit...

Mazel (2012)

Možná je tenhle film stravitelnější pro lidi co posilují, Denis je totiž vážně neskutečná horda svalů, ale zároveň je taky velkej sympaťák. Líbilo se mi to hodně, bylo to milé, plaché drama, kde prim nehrály svaly, ale duše a srdce.

Agnus dei (2016)

Šokující, dramatické nebo zajímavé historické skutečnosti nemusí nutně poskytnout materiál pro výborný film. Přílišné lpění na dostupných informacích může vytvořit sice dojemné a citlivé drama, bohužel taky trochu suché a nudné.

Snowden (2016)

Nebylo to vůbec tak hrozné, jak jsem se obával. Na čí straně stojí Oliver Stone je naprosto jasné, a taky to, že chtěl zacílit na co nejširší publikum, za což mu děkuji, jelikož o celé kauze vím povrchní prd, nejspíš jako ostatní. Stone je filmař, zaplaťbůh, a ne politickej analytik, takže i když víme jak to dopadne, natočil zajímavý film, kde nejvíc vzrušující scéna byla s pronesením všech dat.

Za každou cenu (2016)

Hollywoodskej anti-trhák v nejlepším smyslu slova. Tímhle stylem se totiž točily filmy před desítkami let a tak je jasný, že hodně lidí se s Hell or High Water nepopasuje. Jednoduše vůbec nic novýho, dva bráchové co přepadávají malý banky, jeden chytřejší (druhej už míň) a na stopě čenichající, parádně hláškující šerif v podání Jeffa Bridgese. Hudbu k tomu loudavýmu tempu vystřihl Nick Cave jak z partesu a já se sotva držím, abych z nostalgie nehodnotil za nejvíc.

Hon za ledem (2012)

Majestátnosti arktidy jsou stejně úchvatné, jako tento důkaz tříletého nepřetržitého snímání tání obrovských ledovců. Do názvu bych ještě doplnil: Hon za ledem - Nepříjemná pravda.