• Thriller

Příběh lesa (2015)

I bez exotických zvířat může vzniknout nádherný dokument. Příběh lesa si vystačil jen s evropskými lesy a zvířaty, a mapuje je od pradávných časů, až do doby než přišel člověk a všechno zničil..."Jak to udělali?", to bude nejčastější věta, která vás bude při sledování napadat. Pět hvězdiček pro celý natáčecí štáb.

Fear X (2003)

Mysteriózní thriller zahalený do červené mlhy, ve kterém John Turturro dokazuje, že hrát truchlící a strašidelné postavy zvládá perfektně. Pomalé tempo, minimum dialogů a konec, který zavaří hodně mozků. Lahůdka rozhodně ne pro všechny.

That Sugar Film (2014)

Narcistická pohodovka sympatického australského herce a jeho sebedestruktivní experiment, při kterém cukr hořkne v ústech. Požitek z tohoto dokumentu závisí na vaši toleranci k cukru a vzdělávací hodnota zase závisí na tom, jestli patříte mezi průměrně vzdělané evropany, nebo mezi poloretardované americké bečky.

Muž jménem Ove (2015)

Čím víc se film odhaloval, tím víc jsem přemýšlel, jestli je to vlastně příběh smutný nebo legrační. Nic to ale nemění na tom, že to byl moc příjemný film.

London Spy (2015) (seriál)

Špionážní příběh? Dost možná, ale čím méně se v něm mluvilo o spiknutí, tím lépe. Spíše tajemný milostný román, který pokud se začal pohybovat v příliš velkých konspiracích, na zem ho vrátily konkrétní citové obavy o partnera. Ovšem to, co dělá seriál nejsilnějším, je Dannyho důvěryhodnost a houževnatost, která převyšovala všechno, s čím si seriál začal.

Dcera (2015)

Vizuálně atmosférický požitek a jedno dlouho udržované rodinné tajemství, které vyplave na povrch s ničivou silou a katastrofálními následky. Metodické rozvíjení záplety, jemné herecké výkony a rafinované překrývání obrazu se zvukem, tenhle film potěší hlavně zkušené diváky kvalitních rodinných tragédií. 80%

Soud (2014)

Bulharský kandidát na oscarové klání je bezchybně natočené sociální drama mezi otcem a synem z bulharského zapadákova u tureckých hranic. Docela ale trvá, než se pomalejší začátek změní v zajímavý příběh a to může odradit netrpělivé diváky. Slušný vývoj postav společně s krásnou přírodou však nakonec vytvoří přesvědčivý film s krutým koncem. Stydím se, ale dám jen silné tři hvězdičky.

V zajetí démonů 2 (2016)

Technicky se druhému pokračování nedá nic vytknout, ale nedostatek látky a naprosto kýčovité momenty z toho udělaly horor pro děti. Z postav nevyzařuje nic, co by mě vtáhlo do děje a díky nepochopitelné délce jsem nudou chvílemi usínal. Nejvíc mě děsí, že bude určitě i trojka.

Piégé (2014)

Úsporná delikateska napíchnutá na minu. Pro někoho nuda, pro mě zajímavý a napínavý film, ve stylu Telefonní budky nebo Pohřben zaživa. Scéna se zahalenou ženskou armádou byla pastva pro oči a já si mnu ruce nad skvělým filmem.

Bridgend (2015)

Tahle snaha o festivalový a pozérský film mně sebrala dvacet minut života, dál jsem to nevydržel. Nehodnotím a chci rychle zapomenout.