• Thriller

Městečko Fortitude (2015) (seriál)

Úžasná atmosféra a konstantní napětí. Pro milovníky podivnosti, kriminality, hororu, morálních hodnot a skandinávského filmu, naprostá nutnost !

Spotlight (2015)

Nebyl to snadný úkol, natočit pravdu o zneužívání dětí katolickou církví žurnalistickým pohledem a nezabřednout do obvyklých klišé, jako bývají scény z týrání. Film je i bez přehnaných dramatických scén dostatečně emotivní a diváka umí tvrdě zasáhnout. Navíc vrchovatě potvrzuje, že v jednoduchosti je síla a vsadil proto jen na dvě karty, silný příběh o urputném odhodlání hrstky novinářů vyslídit pravdu a na naprosto bezchybné herectví. Spotlight je možná nejméně honosným, ale za to nejlépe obsazeným filmem z oscarových nominantů a já ho vřele doporučuji.

V srdci moře (2015)

Chtělo-li být tohle staromódní mořské dobrodružství oscarovou návnadou, tak to jistě stačit nebude. Samotná přítomnost Chrise Hemswortha poháněla příběh víc, než žalostný vítr do plachet a tak pro mě tenhle boj člověka se zvířecím monstrem, potažmo boj o kapitánskou pásku, vyzněl trošku rozpačitě. Pár scén bylo přesto parádních a hodnotit film pouze klukovskýma očima, dal bych jistě čtyři, takto musím střízlivě o jednu níž.

Sázka na nejistotu (2015)

Víc než skvělé obsazení, velké téma pro velký film, ale svým zpracováním se pro mě stal neproniknutelný. Až mě na konci bolel mozek, jak jsem se snažil soustředit na všechny neznámé burzovní pojmy a bylo mi až na jednoho, úplně u zadele, kdo si namaže kapsu a kdo půjde umejvat hajzlíky. Hrdinou filmu a zároveň tím jediným hercem, který na mě působil emotivně, byl Steve Carell a jen jeho zásluhou to vytáhnu na 69%.

Sesterská láska (1994)

Tak pomalu jak se vyvíjí děj, tak nenápadně se vyvíjí i vášeň sester v klaustrofobickém, panovačném domě, kde se z počáteční laskavosti vylíhnul malý psychologický horor. Čekání jak tohle utrpení skončí se s mrazivým koncem vyplatilo a myšlenku, že je to tam jak v blázinci, mně potvrdily i závěrečné titulky.

Až tam nezbyl žádný (2015) (seriál)

Tohle tmavé a krvavé zpracování klasiky od Agathy Christie musí být pro její fanoušky čirým potěšením.Stupňující se napětí, vynikající výběr postav a jejich zobrazení pomocí chytrých flashbacků, přesné vyprávění a vzájemné obviňování z vraždění, tak to jsou lákadla, proč sjet tuto minisérii jako jednohubku.

Hlupák (2014)

Asi na málokterý film pasuje označení sociální drama tak jako na Durak a v málokterém filmu jsem si tak rychle vytvořil sympatie k hlavní postavě. Boj osamělého instalatéra proti zkorumpovanému systému, popisuje parádní konfrontaci výstředního života ruské bohaté třídy oproti bídnému životu nejchudších. Pro mě přinesl film dvě překvapení, za prvé jak silné drama se z toho vyklubalo a za druhé, jak tímhle totálním pošlapáním lidské morálky rusové střelili do vlastních řad. Za tohle všechno, i za tu skvělou doprovodnou elektrickou kytaru si Durak zaslouží jasných pět hvězdiček.

Suburra (2015)

Neúprosný thriller o mafii a lidském úpadku, kde smrt předávkované prostitutky spustí nezastavitelný kolotoč pomsty, v němž nejsou žádní dobří lidé, všichni zradí všechny, ale kdo přesto potřebuje svého hrdinu, vsadit na přeživšího zde bude loterií. Za dynamikou vyprávění stojí skvělá práce režiséra, který úžasným způsobem převedl na velké plátno špínu z města, kde se v nikdy nepřestávajícím dešti nemůže nikdo cítit bezpečně.

Stážista (2015)

Nejspíš jsou filmy s tímto zaměřením všechny podobné jako vejce vejci. Inu, chtěl jsem trošku utéct od vánoční filmové nadílky a naštěstí se mnou očekávaný trapas nekonal. Docela to šlo, tedy hlavně De Niro, já ani nevím jak tohle hodnotit. Docela dobrý.

Creed (2015)

Jakkoli Creed nestydatě kopíruje původního Rockyho, to podstatné mu nejde upřít, umí oslovit několik generací a s poslední scénou vyždímat kýbl slz od věrných fanoušků.