Stážisti (2013)

Spojení dvojice komiků, známých z Nesvatbových už tolik ovoce nepřináší a může za to především nevtipný scénář, působící jako z pera nudného programátora Googlu :-). Průměrňáci.

Pot a krev (2013)

Hezky stylizovaná a svérázně vtipná únosová kriminálka s netypickými hrdiny a vymazlenou režií "by Bay" ;-).

V zajetí démonů (2013)

Wan je prozatím nejspolehlivější hororový tvůrce, co tento podceňovaný žánr kdy měl. Bohužel, že jeho ambice sahají dál, než jen ke každoročnímu potěšení fanoušků v podobě podobné hororové lahůdky :-(.

Gravitace (2013)

Od začátku do konce intenzivní, AUDIOVIZUALNÍ orgie, které od úvodního záběru budí dojem, že jsme v tom průseru společně s Georgem a Sandrou :-). Pro maximální požitek, nutno vidět v biografu ;-).

Příběh kmotra (2013)

Vetchého už bylo dost. Ačkoli oceňuju jeho komediální talent, tady mi přijde, že tu 100% svini nezvládá a kazí trošku dojem z originálně pojatého snímku, který se nebojí posunout hranice trefnosti českého filmu. Jinak Vaculík, to je jiná káva. Ten jako by vyšťaveným kriminalistům, otloukaným životem z oka vypadl :-).

Thor: Temný svět (2013)

Vymazlenější, rozmáchlejší a především zábavnější než předchozí díl. Vtipu opět kupa, stejně jako Lokyho :-). Jen ten záporák zas nemá moc šancí, ale to bude Thorovou nekompromisností nežli chybou castingu. Jediné, co mi skutečně vadilo, bylo zasazení do laciného londýnského prostředí.

Rivalové (2013)

Strhující příběh o naprosté oddanosti sportu a vlastnímu egu. Závodníci můsí být vždycky částečně blázni a Ron Howard ukočíroval i to, aby ani jeden z jezdců nebyl za zápornější postavu. Dokonalejších sportovních filmů moc není. Nehmatatelné kvality ocení především sportovci.

Lásky čas (2013)

Domhnall Gleeson tu není hoden být synem Billa Nightyho. Jak mám proboha věřit, že by jedna či druhá z dam stála o to zrzavé pometlo!? Tahle castingová velechyba mi po celý film kazila dojem z jinak zajímavého a vtipného příběhu.

Šmejdi (2013)

Není překvapení že existují lidské hyeny, co neváhají pro korunu vrtat důchodci koleno. Překvapení pro mě je, že s tím nikdo nic nedělá a že v naší "vyspělé" společnosti neexistuje ani příliš způsobů jak něco změnit. Dokument, který je tak nechutný, že má člověk chuť jet si to s těma zmrdama vyříkat osobně.

Enderova hra (2013)

Moc zábavná podívaná s vymazleným scénářem a pohledným vizuálem. Čestný přírůstem do rodiny kvalitních sci-fi, co dokáží být dospělé, ačkoli v nich hýbou dějem převážně děti.