Rivalové (2013)

Strhující příběh o naprosté oddanosti sportu a vlastnímu egu. Závodníci můsí být vždycky částečně blázni a Ron Howard ukočíroval i to, aby ani jeden z jezdců nebyl za zápornější postavu. Dokonalejších sportovních filmů moc není. Nehmatatelné kvality ocení především sportovci.

Lásky čas (2013)

Domhnall Gleeson tu není hoden být synem Billa Nightyho. Jak mám proboha věřit, že by jedna či druhá z dam stála o to zrzavé pometlo!? Tahle castingová velechyba mi po celý film kazila dojem z jinak zajímavého a vtipného příběhu.

Šmejdi (2013)

Není překvapení že existují lidské hyeny, co neváhají pro korunu vrtat důchodci koleno. Překvapení pro mě je, že s tím nikdo nic nedělá a že v naší "vyspělé" společnosti neexistuje ani příliš způsobů jak něco změnit. Dokument, který je tak nechutný, že má člověk chuť jet si to s těma zmrdama vyříkat osobně.

Enderova hra (2013)

Moc zábavná podívaná s vymazleným scénářem a pohledným vizuálem. Čestný přírůstem do rodiny kvalitních sci-fi, co dokáží být dospělé, ačkoli v nich hýbou dějem převážně děti.

Kalvárie (2014)

Hodně pohnuté drama s řadou iracionálních postav mezi kterými se snaží vykonávat poslání kněze jeden obtloustlý cynik s ledovou tváří Brendona Gleesona. "Zvláštní" je asi ten nejvýstižnější přívlastek tohoto originálního dílka.

1492: Dobytí ráje (1992)

Historická exkurze do doby věhlasné nevědomosti. Naivita a hloupost té doby je pro dnešního diváka zábavná, ale nedokáže to zastínit fakt, že krom několika momentů se člověk skutečně nudí. Z herců utkvěl v paměti snad jen Kevin Dunn.

Insidious 2 (2013)

Do Bratislavy jsem nemusel, stačilo do rodinného kina v Kolíně ;-). Cesty rovněž nelituju, už to není takový boom jako jednička, a ve většině případů se o hrůzu a strach stará borec Wilson, ale i tak Wan strčí do kapsy naprostou většinu hororů/thrillerů několika posledních let. Trojce bez jeho tvůrčího genia příliš šancí nedávám.

Kapitán Phillips (2013)

Do nejmenších detailů (dokonce i podoba realných postav s herci) doslovné převedení událostí na velké plátno, to jde Greengrassovi nejlépe. Opět je to v jeho podání dokonalá filmařina. Jen je zase problém v tom, že člověk sledující občasně zprávy, ví jak to celé skončí, ba dokonce i ví, jak celá událost probíhala. Čtěte knihu, když víte že vrahem je zahradník :-).

Amistad (1997)

Moc pěkný Spielbergův, historický epos ohledně událostí kolem zrušení otroctví. Nechybí drastické scény, špičkové, herecké výkony a pro pana režiséra typicky hřejivá chuť zadostiučinění :-). Jen ta dělová salva na závěr nemusela být, až tak bakelitová ;-).

Přichází Satan! (1976)

Po zásluze legendární hororové dílo s (na svou dobu) brutálním znázorněním jednotlivých umrtí. Nebýt několika hluších míst v prostřední "vyšetřovací" pasáži, pak by se jednalo o plný počet. Mnohokrát napodobované, avšak nikdy nenapodobené.