Vyšinutý (2020)

Zhlédnuto v kině. Rachel (Caren Pistorius) nevypadá vůbec jako matka patnáctiletého syna, špatně se mi na to kouká, navíc ani nehraje moc dobře. A to je škoda, protože to má grády, napětí,.... ale mám pocit, že kdyby tempo trošku zvolnino a nešlo všechno tak moc rychle, bylo by to mnohem lepší, takhle to na mě působilo"lacině". Russel Crowe je božský( vážně jde z něho strach),ale celý film prostě neutáhne. A i když to vlastně celou dobu šlape, tak si říkáte, že byste za ten den udělali spousty věcí jinak.

Špinavej John (2018) (seriál)

Na motivy skutečných příběhů a hlavně skvěle zahrané, v první serii se vyřádil Eric Bana, a docela šel z něho strach. Beru ho pořád jako toho správňáka Hektóra z Tróje a on se pěkně vybarvil, ve druhé hraje moc hezky Amanda Peet, Christian SLater je slabší a zřejmě to přehnal z botoxem, protože vypadá příšerně.

Umbrella Academy (2019) (seriál)

Řadím to spíše jako rodinný seriál a z mého pohledu hodně povedený.Člověk se u toho nenudí, protože hlavní postavy byly vybrány hodně "barvitě" a každá má úplně jiný charakter. Nechybí akce, vaty není moc, někdy je to až moc překombinované nebo sentimentální,ale jako celek hodně dobré. Samozřejmě mě nejvíc baví postava Roberta Sheehana a taky Aidana Gallanhera, u těchto postav se nejvíce bavím a obdivuji jak ten prcek Aidan přesvědčivě hraje. Naopak Ellen Page mě nebaví vůbec, od dob Juna nebo Amerického zločinu se mi její hraní moc nelíbí. A poslední díl první série mě rozřechtal a mírně rozladil....no, ale ve druhé to už zase všechno pěkně šlape.

(Ne)matky (2019)

Pohodová komedie pro ženy středního věku a výš. Některé situace mě nebavily a zdály se mi příliš na sílu,ale v něčem je to reálné a pravdivé a když se člověk nad tím moc nezamýšlí, tak ho to určitě neurazí. Angela Basset vypadá na svůj věk skvěle. A co si budem my matky odrostlých nebo odrůstajících synů namlouvat...tak nějak vypadá realita.

Bludné kruhy (2020) (seriál)

Pokud bych měla hodnotit podle hereckého výkonu Marka Ruffala v jeho "životní" dvojroli, tak bych dala čistých 100% a možná časem dám,ale jelikož je dějová linka taková pomalá, místy nudná, protože se dokola omílá pořád jeden a ten samý problém, tak to může netrpělivé jedince odradit nebo až moc nudit. V tomhle případě bych řekla vydržať, trpělovost přináší růže. :) Není to veselé,ale některé okamžiky jsou emotivně silné,ale přitom netlačí na pilu. Pátý a šestý díl se vrací více do minulosti a to je velmi příjemné osvěžení a také vysvětlení některých rodinných vazeb. Také mě moc potěšilo, jak se měnilo prostředí rodinného domu, od dob, kdy jej děd začal stavět, až po konec seriálu, kdy v něm žije Dominickuv a Thomasův otčím. Děkuji Sharleen za doporučení.:)

Ten kluk (2007)

Určitě musím vyzdvihnout herecký výkon Andrew Garfielda, bylo mu tehdy pouhých 23 let a na tak dramatickou roli všechna čest. Jedná se o velmi silný příběh, který se odehrál v dětství Erica Wilsona a jeden okamžik mu ovlivnil zbytek života. Na žačátku té nové cesty je tady Terry, který mu pomáhá a je pro něho něco jako jistota a děkuji za lidi, kteřý takovou práci odvádějí tak skvěle jako on. Od začátku je jasné, že ten film úplná sranda nebude,ale někdy neodsuzujme lidi dopředu, když nevíme v jakém prostředí žili a co je na scestí přivedlo.:(

Hříšnice - Jamie (2020) (série)

Asi na stejné úrovni jako první sérka. Možná o píď horší. Matt Bomer dostal velký prostor a hrál to vážně dobře, takže by mi bylo líto hodnotit slaběji. Bill Pullman je fakt srandovní,ale už jsem si na něj zvykla. Mysteriózno nechybí, jen si prostřední díly říkám, že je to tak trochu o ničem a malinko překombinované. Přesto nějak osobité a jiné, takže tak....

Horizont události (1997)

Ono se to těžko hodnotí, protože doba letí a 23 let od vzniku sci fi filmu je docela hodně. Přesto, když se nad to povznesu a občas zamhouřím oko, vtáhne mě to do děje a není to vůbec špatné. Navíc Sam Neil se do rolí " záporáku" hodí a narodil se pro ně. Vetřelec to není, ale solidní podívaná jo.

Smrt nás spojí (2019) (seriál)

Velmi oddychový seriál, který řadím někde mezi Zoufalé manželky a Santa Clarita Diet. Na Lindu Cardellini jsem si musela trošičku zvykat, zatímco Cristině Applagate fandím hned od začátku. Potěšila i dvojrole Jamese Mardsena a hlavně jeho účast v druhé sérii.Občas i něco k zamyšlení a vůbec ne špatné.

Top Boy - Season 3 (2019) (série)

Hodně jiná podívaná, která Tě buď vtáhne do děje a nebo ne. Pouliční Londýn, kde vládnou drogové gangy a bojují o svoje místo. Natočeno hodně realisticky a bez příkras. S některými postavami sympatizuješ s jinými ne, v některých scénách si přeješ,aby zdravý rozum vyhrál před nastavenými pravidly. Skvělá hudba, herci i kamera. Jooo.