O vánoční hvězdě (2020) (TV film)

Trojkoproduční pohádka O vánoční hvězdě to nakonec nevzala do kopru i když žádná velká sláva to taky nebyla. Vcelku pěkná německá hvězda Leonie Brill.

Sbohem soudruzi (2012) (seriál)

Velmi zdařilý doument o temném období části Evropy. Škoda, že nemá zatím pokračovaní. Protože komunistů je stále dost a dost.

Interview (2014)

Vtipný, originální, inteligentní americký komediální biják. Až mě to u těhle tvůrců překvapilo. A to dost příjemně.

Mizerové navždy (2020)

Bezva akční film, co zaručeně zvedne náladu milovníkům tohohle žánru. Hlavní představitele jsou k šežraní.

Děti Antonína Kaliny (2016) (TV film)

Zachránil více lidí než sir Nicolas Winton nebo Oskar Schindler???? Nemyslím si. Naví určitě měl Antonín Kalina jako komunista nejednoho kostlivce. Stejně jako Stanislav Motl. Cituji uživatele Netrasse: Stanislav Motl by si měl objasnit vlastní temnou kapitolu ze své historie. Udávat za komunistů a hájit mlátičky ze 17. Listopadu se nemá.

Hoši z Brazílie (1978)

Čas trochu poznamenal tenhle ne úplně špatný film. No je pravda, že klonovat Hitlera je asi při počtu oběti než Stalina nebo Lenina.

Vítězství ducha (1989)

Boxersky slabý film jak čáj. Lepší varianta je Rocky IV. Navíc zase ta levičákská ideologie a ještě k tomu divně natočená. Proč se natočí boxérský film z gulagu?

Vyměřený čas (2011)

Ono je to s vyměřeným časem těžké. Na jedné straně, dobře udělanej film. Vcelku hezký prostředí, šaty, auta, ženský. Na druhý straně je to sprostá kritika kapitalismu.

Fontána pro Zuzanu (1985)

Fontána pro (pre) Zuzanu mne moc nechytla. Ani nevím proč. Písníčky dobrý, holky vcelku pěkný, děj vzhledem k zaměření taky ujde. Dohromady to tak nějak nepasuje.

Léto s kovbojem (1976)

Na dobu Husákovy normalizace docela fajn biják. No Daniele Kolářové to dost seklo. Byla taková drsně sametová.