Základka (2012) (seriál) odpad!

Vím že to není moc objektivní hodnotit (a zavrhnout) seriál po shlédnutí prvního dílu, ale já jaksi nemám motivaci, chuť a ani odvahu zjišťovat jestli se Základka ubere jiným, lepším směrem.

Temné stíny (2012)

Přiznávám, že Burtona mám moc rád a tak mu celkem snadno dokážu cokoliv odpustit. Sice se pocitu že to šlo natočit lépe nezbavím, ale i tak sem se dobře bavil a hlavně hltal každou scénu s Evou Green. I Depp je fajn, ale Angelique je prostě zatraceně dobře vypadající a skvěle zahraná mrcha. Ostatní herci jsou bohužel tak trochu nevýrazní, ale to vynahrazuje krásná stylizace, pár výbornejch vtipů a hlavně teda Eva s Johnym. Burton umí daleko líp, ale za ty čtyři hvězdičky (s trochu odřenýma ušima) to je.

Chata v horách (2012)

Na plný počet hvězd to zase není - na hodně silné čtyři ale určitě. Totální úlet v tom nejlepším slova smyslu.

Prometheus (2012)

Což o to Ridley, vizuálně si to zvládl na jedničku. Tleskám. Líbila se mi Charlize Theron a Michael Fassbender. Ale zbytek? Hodinu a půl buduješ atmosféru, necháváš herce kecat o tom, co chtějí slyšet od "tvůrců" a nabídneš pár nechutnějších scén. Kladeš další nové otázky aniž by si odpovídal na ty, které jsem chtěl slyšet. Doufal jsem tedy v odzbrojující závěr. To co však přišlo bylo ubohý. Působilo to křečovitě, komicky a jako kdyby byl konec filmu dodatečně přidán. Odpověď na tu základní otázku jak vlastně vznikl samotný vetřelec, je pro mě jedním z největších filmových zklamání. Byla to skvělá příležitost jak dát už tak skvělé Alien sérii nový rozměr, obklopit jí ještě zajímavější atmosférou a přidat jí další temný příběh. To co si udělal Ridley, je zdiskreditování toho, co si sám započal. Nic víc. Nechápu tě.

Avatar: Legenda o Aangovi (2005) (seriál)

Po první sérii sem to měl moc rád, po druhé miloval a po té třetí to naprosto zbožňuju. Avatar boduje hezkou animací, příběhem, humorem, ale především naprosto skvělými postavami. Opravdu povedený seriál.

Proroctví (2009)

Poměrně zajímavý námět a místy hezky temná atmosféra - to jsou tak jediné dvě věci, které mi uvízly v paměti. Bohužel i tato dvě pozitiva jsou zdrcena naprosto (ale totálně!) debilním závěrem.

Stalo se (2008)

Námět je to fajn a ten kluk indickej to asi myslel dobře, ale ten původní dobrý scénář mu pravděpodobně vyskočil z okna. Něco se mi hrozně líbilo (atmosféra, sebevraždy) a něco sem naopak nenáviděl (Zooey Deschanel, některé záběry kamerou atd.). Strašně rozporuplný.

Vrchní, prchni! (1980)

Kultovní komedie která k mému srdci rozhodně nepřirostla. Smoljak se Svěrákem mají na svém kontě daleko lepší filmy.