Gurtha

Gurtha

Oči Dokořán

Česko
I am a woman I can be as contrary as I choose

<< předchozí 1 2 3 4 5
    • 18.1.2020  19:30
    Mladý papež (TV seriál) (2016)

Končím v polovině, především proto, že nejde o oddychovou zábavu. Ano, Jude Law je úžasný a kamera je dech beroucí. Problém pro mě znamená klesající počet absurdních výjevů, které nahrazují stále absurdnější rozhovory. Sečteno podtrženo, začíná se to docela táhnout, kouzlo se vytrácí a přestávám mít dojem, že čas a pozornost, které tomu věnuji se vyplatí.

• 1.1.2020  21:52
    Aquaman (2018)

Jedna hvězda za man bun Willema Dafoa a ta druhá za to dílo, co měl na hlavě Orm - nic jiného nedávalo smysl.

• 18.10.2019  22:10

Prostředek super fraška, začátek a konec meh (nebojte, ani Rosamunde Pilcherová by to nenapsala lépe).

• 6.10.2019  19:54
    Four Weddings and a Funeral (TV seriál) (2019)

Američané s oblibou vezmou britské kusy a „vylepší“ je tím, že představitele zbaví britského humoru. Tady vykradli to nejlepší z britských komedií za posledních 30 let (moc se s tím nepatlali, brali repliky či rovnou celé scény, bez úprav a co je horší bez přidané hodnoty či humoru), přihodili k tomu spoustu sentimentu a ono to … nefunguje. Překvápko! Po shlédnutí všech dílů asi těžko můžu tvrdit, že jde o nekoukatelný kus, spíš doporučím této kratochvíli se vyhnout – jde totiž o závislost kvalitativně rovnou Esmeraldě, jejíž jedinou výhodou je, že má jen pár dílů.

• 15.9.2019  13:24
    Carnival Row (TV seriál) (2019)

Víly v Českém ráji, yes! Očividně mi stačí málo – zde především geniální výprava a známá místa v nových souvislostech. S dějem už je to poněkud horší, ale čert to vem - ta úžasná křídla a hele Georgiana Darcyová!

• 25.7.2019  21:14
    Gentleman Jack (TV seriál) (2019)

Britové se opět překonali – zábavná a přitom závažná period dramata jim opravdu jdou od ruky. Zatímco se řeší těžba uhlí, vrství se příběhy rázovitých obyvatel Yorkshire a byť některé osudy visí na vlásku ke kameňákům typu Poldark to má daleko. Celé to se samozřejmostí sobě vlastní řídí Anne, která ráznými kroky míří k cíli – je vidět, že za 9 let, které uplynuly od filmového zpracování jejího životního příběhu, se z ní stala opravdu rockstar. Nevíme jaké skutečně byla, ale zaručuji, že tahle verze pobaví . Hodnocení srazilo pár uplakaných a táhnoucích se dílů ke konci, ale Anne se v slzách neutopí, to si raději vystřihne entrée na bál, jaké ještě period drama nezažilo.

• 21.7.2019  14:07

Ten pocit, když si spletete Willa Huntinga s Tomem Ripleyem, jinými slovy netušila jsem, do čeho jdu, takže prožitek 100% - hodnocení už je nižší neb místy docela skřípala logika, po stránce filmové to ale bylo dokonalé.

• 11.6.2019  19:28

Můžete to brát jako film o naději a o lidech, kteří za ni bojují, nebo jako já, jako film o hořkosti a faktu, že stačí jedna vlivná osoba a všechno snažení je marné. Pochopila jsem to špatně? Snad, každopádně tak depresivní film už jsem dlouho neviděla. Místo, kde se děj odehrává je úžasné, ale jinak by to za mne mohla být rozhlasová hra - minimálně by to přidalo na tajemnosti.

• 6.5.2019  21:34

Příběh o ničem, ale efekty skvělé. :)

• 23.3.2019  20:25
    Puzzle (2018)

Zdá se mi to, nebo jde opravdu o americký remake Cizího oběda (Dabba)?

• 19.3.2019  22:10

Kdyby se to u nás bývalo dostalo do kin o Vánocích dám 4*. Prostě je to film co se hodí k atmosféře plné cukru, kdy mi nevadí přeslazené konce. Jako bonus bych netušila o všech těch oceněních, které si ne zcela zaslouží a které hlavně vůbec nepotřebuje – protože je především vtipný a to se u mne počítá. Jenže zítra začíná jaro a všude kolem je spousta lepší zeleně (a ne, nemyslím tím alkohol :).

• 24.1.2019  20:22
    The Orville - Season 1 (série) (2017)

Jsem trochu v šoku, nedávám kdečemu 5*, takže se cítím poněkud nepatřičně, ale tohle mě chytlo na srdce. Za mě uvěřitelnější kus než rádoby hloubavé Discovery s přerostlým roztočem. Popravdě jsem poněkud v šoku, že to tolik lidí nazývá parodií, spíš bych řekla, že jde o poctu ST. Mnoho lidí díky němu sní o dobrodružství ve vesmíru a Orville tak trochu ukazuje, jak by nám to asi šlo :).

• 7.1.2019  19:09

Nemám ráda filmy, kde jsou na sebe lidi hnusní a že tady to stálo za to! Problém je, že i po týdnu mi v hlavě utkvěly jen ty skvělé scény a hudba. Na vrtání prstů zubní vrtačkou už jsem skoro zapomněla, místo toho zjišťuji, kde všude už jsem přehlédla toho magora Sama Rockwella. Prostě to na mě zapůsobilo, byť už to nikdy nechci vidět a nadále si myslím, že je to celé jen umně vykonstruované – přesně tak, aby děj (těsně před dosažením očekávání diváka) ucukl na jinou kolej.

• 9.12.2018  20:21

Už je tomu asi tak - jsem sentimentální až hanba, ale prostě mi to přišlo roztomilé. PS: Možná pomohlo, že jsem to viděla až 14 let po natočení (není to vlastně už retro?), ale asi je to chabá výmluva :)

• 8.11.2018  21:41

Spoiler: Lady Gaga je krásná a okouzlující … dokud si neobarví vlasy na oranžovou - vůbec se nedivím, že to Bradley nerozdejchal.

• 5.11.2018  22:03

Škoda, že se to tak vleče, po dvou hodinách poctivé práce pak celý dojem převálcuje posledních pět minut.

• 15.7.2018  09:10
    Koruna (TV seriál) (2016)

Je to jako pověstná autonehoda - srdcervoucí, ale člověka to nutí se podívat. Zároveň si ale připadám nepřístojně, neb se ocitáme v intimních životech (povětšinou) žijících osob, a byť je to na úrovni, skvěle zahrané a nasnímané, pořád jde o praní špinavého prádla. Možná snad proto se mi nejvíce líbily díly, které ukazovaly spíš než osobní vztahy méně známé okolnosti vlády Alžběty II., třeba vzdělání Alžběty (Scientia Potentia Est) a především kritiku od lorda Altrinchama (Marionettes). Vůbec mi druhá série přišla zajímavější, možná jsem si zvykla, nebo jsem se prostě jen těšila na to až se objeví Matthew Goode :)

• 25.4.2018  21:04
    High Rise (2015)

Když nad tím zpětně uvažuji, tvůrce diváka dostatečně varuje prologem, není možné se tedy vymlouvat, že takovou šílenost nečekal. Je to jako ty rozkošné obrázky rozleptaných vnitřností na cigaretách, které se vyjímají vedle názvu vaší oblíbené značky a neudělají nic s přesvědčením, že vám stejná krabička udělá dobře. Vlastně tenhle film je přesně taková krabička cigaret (alespoň jak si ji coby nekuřák představuji) a hodnotit jej mi dělá problém neboť mi zamotal hlavu (mozek se probudil z dřímot), ale nemyslím si, že by to byla dobrá věc (moje motající se hlava). Takže pokud jste na dekadentní avantgardu stiskněte play, pokud nikoliv raději hned zapomeňte, že jste o tomhle filmu slyšeli.

• 25.4.2018  21:02

Byla jsem na premiéře a atmosféra v našem malém kině mě vtáhla natolik, že jsem odcházela nadšená a bez uzardění prohlašuji, že se jedná o nejlepší SW za posledních 30 let (Luke rules). Ovšem, celá jedna dějová linie by se dala vystřihnout, aniž by se cokoli stalo, a bůh ví co s “fakty“, kterým se nám dostalo, udělá další díl, ale dokud tu slátaninu neuvidím znova zůstávám na spokojených 5*.

• 6.1.2018  18:24
    Marie Terezie (TV film) (2017)

Kategorie „drama, historický a životopisný“ dost dobře nepopisují co se divákovi děje před očima, ale musím uznat, že jde o přinejmenším líbivé dílo, které je, na rozdíl od naší běžné produkce, koukatelné. K historické pravdivosti snad jen to, že více informací se člověk dozví ve večerníčku Dějiny udatného národa českého.

• 30.5.2017  19:58
    Orel Eddie (2016)

Jen z pozorování pádů se mi udělaly modřiny, ale stálo to za to - noční seskok Hugha Jackmana se zapsal do topky mých oblíbených scén a Taron „cože, kdyť já toho týpka znám!“ Egerton byl boží. PS: míra uvěřitelnosti 10%.

• 11.5.2017  20:44

Zlatí závisláci na simulátorech jednoznačně překonali modrého Leeho - prostě jsem se nebetyčně bavila a nestydím se za to - jen jsem si v rámci procesu jaksi zadřela třísku do srdce. (2D s titulky)

• 16.1.2017  20:58
    Casablanca (1942)

Jsem až v šoku z toho, jak moc se mi to líbilo. Čekala jsem všechno možné, ale tohle zvláštní časoprázdno v Casablance plné podivuhodných mikropříběhů a překvapivého humoru mě opravdu mile zaskočilo.

• 6.1.2017  19:50
    La La Land (2016)

Takhle mě zlákat na sladkosti do La La Landu a pak mě tam nalévat hořko-sladký nálev pravdy? Normálně moc neholduji zpívání a tančení,ale tenhle staromód(er)ní mix mě bavil, pak byly ale písně zapomenuty a došlo na „opravdové umění“. Patrně si spočítali, že přes to slzení by je beztak nikdo nevnímal a raději hráli dokolečka melodii,kterou jsme již znali, a návštěvníci slzeli dál a dál. Přes opuchlé oči jsem pak zahlédla taneční remake již jednou viděného filmu – takový bonus,člověk za cenu jedné vstupenky dostane tři filmy (se stejným soundtrackem). Čtyřka s ohnutýma ušima a příště raději půjdu na něco méně emočně náročného, třeba na Romea a Julii.

• 15.12.2016  21:19

To byl tedy porod! Nějaké světlé okamžiky tam byly, ale za to celkové utrpení to nestálo.Asi nejvíc o filmu vypovídá fakt, že nejlepší vtipy se vážou na postavu, která odmítla (v zastoupení) na filmu participovat.

• 31.10.2016  19:05

Odhodila jsem veškeré předsudky a dostalo se mi překvapivě svěžího humoru, pravda mnohdy na účet původního díla, leč osobně myslím, že některé modernizace tématu jsou mnohem zetlelejší.

• 31.5.2016  21:42
    Cizinka (TV seriál) (2014)

Velkolepá dějepisná šou jejíž průvodkyně prochází všemi možnými životy, aby nám předvedla, jak moc drsná byla skotská realita 18. století, ale žádný z těchto životů ji není dáno prožít, neboť záhy postoupí do dalšího levelu příšernosti. Co oceňuji snad nejvíce byla hradní slavnost hned na začátku a taky zajímavé vedlejší postavy – ty hlavní v čele s Aye, aye Jamiem byly k pláči.

• 31.5.2016  21:40

Tam kde Rosamunda zasněně hledí na moře či alespoň shlíží s vrcholků Alp, zdejší kumštýři používají papírožravého psa, kterého, když zrovna není jeho žracích choutek třeba, venčí soused – tento pán prochází dějem s dotyčným psem na vodítku a hláškou „tak už jsme tady a nemohl bych si ho ještě tři dny nechtat?“ za což filmu získal třetí hvězdu.

• 25.1.2016  21:10

Velice zábavné, už jen tím, že si člověk nemůže být jist, co přijde v dalším okamžiku - skoro jsem myslela, že se do toho vloží i královna Viktorie a Rhett Butler. Jako podklad k povinné četbě bych to nedoporučovala, ale pro ty, co umí tu „pravou“ Pýchu a předsudek nazpaměť (a netrpí předsudky), rozhodně doporučuji více než všechny soudobé americké modernizace.

• 22.1.2016  22:57
    Stážista (2015)

Trochu jsem se zapomněla bavit, neb mě dost děsil způsob, jakým se zde (ne)řeší problémy. Maminka mě vyhodí z domu, tak si najdu jiného ochotného důchodce? To jako vážně? A Jules, která piplá svůj obchůdek na úkor své vlastní rodiny? Tady se snad scénáristka inspirovala židovskou anekdotou, v níž se chaos v domácnosti vyřeší přidáváním dalších a dalších rušivých elementů a poté co jsou odstraněny, zní původní brajgl jako rajská hudba. Mě tedy ne, a neospravedlní mi to ani přesladký a pocukrovaný Ben, který má všechen čas světa a hlavně při sobě vždy nosí kapesník.

<< předchozí 1 2 3 4 5