Žít a nechat zemřít (1973)

Bondovka se slabým scénářem. Slabá Bondovka s Rogerem Moorem. Naopak, příjemné zpestření byla nádherná Jane Seymour. Čístý průměr. 6/10

Diamanty jsou věčné (1971)

Už to není tak vynikající jako první čtyři díly, nemá to takové kouzlo. Sean Connery od své Bondovky Žiješ jenom dvakrát, trošičku zestárnul, trochu prořídlé vlasy a jistě i větší váhová kategorie. Nic méně, na vrcholu se má přestat a Poslední Cooneryho Bondovka nebyla tak úplně zlá. Conneryho 6 Bondovek jsem si plně vychutnal a nasál atmosféru tehdejších let. Vynikající herec, ačkoliv, škoda, že se pořád měnili Blofeldové. 6,5/10

Ve službách Jejího Veličenstva (1969)

Slabá Bondovka, se slabými herci. Telly Savalas, jako Blofeld, myslím že by byl lepší Donald Pleasence z předchozího dílu. George Lazenby by se jistě neztratil mezi lyžaři, ale mám takový pocit, že se ztratil do téhle Bondovky. Ne, že by byl špatným hercem, ale pro roli Bonda se moc nehodí, není ani zdaleka tak akční postava, jak by měla vypadat. Pochybuji, že by se James Bond ještě zvedl, když pod jeho bobem bouchl granát, a ještě se odhodlal ke sprintu na sněhu za Blofeldem. Pro mě trošičku malé zklamání. 5,5/10

Žiješ jenom dvakrát (1967)

Paradoxně se na konci nejvíce střílí a jedna se o Conneryho nejslabší Bondovku z pěti. Mohu říci, že Sean Connery byl opravdový kabrňák! Jako nejlepší hodnotím Goldfingera poté Srdečné pozdravy z Ruska a následuje Thunderball, Dr. No a Žiješ jenom dvakrát. Jsem velice spokojen, jak to Sean skvěle zahrál a můžeme se přesvědčit, že je to pan herec, s velkým pé. 6/10

Thunderball (1965)

Goldfinger je na vyšší úrovni. Thunderball, jistě, oceňuji. Velice dobrá Bondovka, ale na druhou stranu, která není, že? Jedno si ale neodpustím. V poslední vodní bitvě ke konci, jsem našel tak trošku blbůstky a Ti co mají bystré oko, by si jednu a druhou určitě také dali dohromady. Musím říct že Bond girl jsou snad čím dál krásnější s každým dílem. Rozkošná Claudine Auger. Sean Connery předvedl standartní Bondovský výkon. 7,5/10

Goldfinger (1964)

Je to nejlepší z prvních třech Bondovek. Ačkoliv co se týče akce, tak Sean Connery toho možná předvedl nejméně z prvních třech filmů. Znovu úžasná vychytávka v podobě Aston Martin DB 5, který v sobě ukrýval o mnoho více, než se na první pohled zdálo. 8/10

Srdečné pozdravy z Ruska (1963)

Je to paráda se koukat na Seana Conneryho za jeho mladších let! James Bond je kabrňák a opět to dokázal ve skvělé Bondovnce "From Russia with Love". Daniela Bianchi byla opravdu velice půvabná. Tato Bondovka je zhruba na stejné úrovní jako ta první (Dr.No). Velice se mi zalíbil nápad s tím kouzelným kufříkem, který obsahoval pár vychytávek, které Bondovi nakonec asi ve vlaku zachránili život. Psal se rok 1963 a třiatřicetiletý Sean Connery v roli neodolatelného Bonda skvostně zářil! 7,5/10

Dr. No (1962)

Celou první hodinu na mě dýchala ta Bondovská atmosféra. Druhá hodinka už byla poněkud slabší. Mám Seana Conneryho velice rád a navíc bych mohl říct jediné, Sean Connery ve velice dobré formě! Vemte si, že je to film, který byl natočen před půl stoletím, což jej vyzdvihuje ještě výše. Na první Bondovku a tehdejší rok, velice slušná práce. 7,5/10

Srážka s mimozemšťanem (2011)

Film založený na mimozemšťanovi, který je sám sebou (film) .Bohužel problém je v hereckém obsazení. Simon Pegg prostě není herec, který by byl bůh ví jak vtipný. Za to Paul mně přišel jako puberťák s hlasem kuřáka nad 50 let. A taky, že kouřil. Nick Frost byl nepatrně lepší než Simon Pegg, ale taky moc nehýřil vtipnými ovacemi. Hodně hluboko průměrný film. 5,5/10

Jana Eyrová (2011)

Tváří se to jako pohádka, ale pohádka o Popelce to není. Jak děj plyne tak v hororových situacích čekáte, že na vás něco vyskočí, ale ono pořád nic. Pořád čekáte, že se něco stane, ale ono zase nic. Jane Eyre, je film o dívence, která nedává tak moc najevo svoje city. Pokud se ovšem do ní nezamiluje pan Rochester. Ty dvě hodinky jsou naprosto odpovídající mé představě. A situace se slepým Rochesterem, mě také poněkud odměkčila. 8/10