Nenávidím den Sv. Valentýna (2009)

Zívám. Kdybych nezívala tolik, možná bych dala i za dvě, ale já si málem roztrhla hubu a ještě mě z toho asi v půlce začala bolet hlava...

Poslední noc v Římě (2010)

Co na to říct, já se do toho filmu hned po prvním zkouknutí zamilovala a od té doby bych na něj mohla koukat pořád a nedostanu ho z hlavy. Novinka v mém top toho nejlepšího, na čem mé oči ustanuly.

Na tuhle nemám (2010)

Dalo se, ale čekala jsem další sexbombu od vedle a to se nekonalo, Sexbomba měla lepší herce, byla zábavnější a hlavně měla v hlavní roli opravdu sexbombu, což Alice Eve není, jen další holka od vedle a další průměrná komedie, která mě vyloženě nezklamala, ty necelý dvě hodiny utekly rychle a docela jsem se bavila, ale ničím mě nenadchla a nepřekvapila... Od úvodních titulků naprosto předvídatelná záležitost pro každého, kdo už předtím alespoň jednu romantickou komedii viděl.

Brak (2002)

Jedinej důvod, proč jsem si ten film sehnala, byla Paula Wild, stejně tak je tím jediným důvodem, proč dávám filmu hvězdičku... Zůstanu u Po hlavě do prdele, to byl pro mě daleko zábavnější český brak!

Spřízněná duše (2008)

Zoe Tapper je prostě nádherná, ta si mě v Affinity naprosto získala. Jinak jde ale o nejslabší adaptaci díla Sarah Watersové (edit, po shlédnutí Night Watch až o druhou nejslabší), která si mě po prvním shlédnutí, na rozdíl od svých předchůdců, příliš nezískala a jediné, co mi utkvělo v paměti byla právě zmiňovaná Zoe (Příště bych si radši přečetla předlohu s jejím ksichtíkem na obálce). A nebýt toho, že jsem k filmu dělala české titulky, asi by to tak i zůstalo, ale až potom, co jsem s ním strávila tolik času a viděla jsem ho několikrát během pár dní, jsem ho dokázala průběžně docenit. Až na ten konec, ten ze srdce nenávidím.

Po hlavě... do prdele (2006)

Parádní rozjezd, slabší dojezd, ale i tak jsem se nasmála jak dlouho ne, tolik vydařených hlášek, které mě málem dostaly na kolena, jsem pohromadě v jednom filmu, a ještě českém, dlouho neslyšela. A pochybuju že "This is a Glasgow kiss" ... "Opovaž se dát jí čelo!" vůbec ještě někdy dostanu z hlavy... Tahle hláška na konec mě prostě chytla za koule, aniž bych kdy nějaké měla. K tomu perfektní Nela Boudová a největší škoda, že se film víc nevěnoval rodince Veroniky Žilkové a Jiřího Mádla, v těch postávách citím nevyužitý potenciál a dát jim víc prostoru, možná bych si k hodnocení hvězdu přihodila...

Nina's Heavenly Delights (2006)

Atmosféra Glasgow a Laura Fraser k tomu je pro mě po první sérii Lip servisu neodolatelná kombinace. Indi jsou pro mě z mého pohledu koukatelnější ve filmech anglických (kromě tohoto např. Blafuj jako Backham), než v těch Bollywoodských, které na můj vkus hýří příliš mnoha pestrými barvami a hudebními vložkami, z čehož Anglie střízlivě ponechává jen to pro dotvoření nálady snímku nejpodstatnější minimum... Tenhle film tu byl dřív než Lip service, později než Blafuj jako Beckham, ale obsahuje dostatek milých scén a drobností, připomínajících mi obě zmiňovaná díla natolik, abych se k němu někdy v budoucnu znovu, jen tak pro lepší náladu, vrátila.

Lhář má čtyři tváře (2010)

Americká nezávislost mi v případě tohoto filmu začíná připomínat klasický styl milých anglických komedií, taková Svatba ve třech zase trochu jinak. No já se bavila a film ve mě celou dobu udržoval takový ten kamarádský dojem, kdy prostě nechcete, aby skončil, ale aby s vámi vydržel co nejdéle a zbytečně neutíkal....

Les Filles du botaniste (2006)

Silně atmosférické dílo s podmanivou hudbou i prostředím, přičemž Mylène Jampanoï bych se vydržela dívat do jejích uhrančivých očí i déle, než hodinu a půl.

Střepy v hlavě (2008)

Thriller založený na atmosféře, který mi svou formou i obsahem připomínal všechny ty zbytečné předělávky asijských hororů, které stejně vznikly jen pro to, že američani neradi titulky. Až mě zarazilo, že jsem nepřišla na žádného asijského předchůdce i u tohoto kousku, který je podle mě úplně stejně zbytečným, jako všechny ty americké temné vody, nenávisti, kruhy, zmeškané hovory atd. atd.