Naprosto osvětleno (2005)

Na mě ten film velký dojem neudělal, což ale neznamená, že by byl špatný. Mně jako mladšímu ročníku vadilo, že se to vše příliš vleče, starší generace jistě ocení víc. Lepší tři.

Ďábel (2010)

tři a půl... poctivá žánrovka

Scott Pilgrim proti zbytku světa (2010)

Nebavilo mě to vůůůbec... ale líbilo se mi aspoň jak to bylo natočený, hlavní spoluhrdinka a styl kterym ta kapela hrála, takže aspoň 2 hvězdy.

Mezi zdmi (2008)

Jestli to takhle vypadá ve francouzských třídách, tak jsem teda poněkud šokovanej... ani ne tak chováním, my v osmičce, devítce na základce nebyli jiní (a jim tam je taky 13-15 let, i když je to ze střední), ale to národnostní složení tam. Francie má asi docela problém. Ale to sem asi nepatří. K filmu snad jen to, že toho třídního bych přál každý třídě všude na světě, já měl to štěstí, že ten náš se mu hodně podobal. Realistické nahlédnutí do (nejen) francouzské třídy na obyčejnym předměstí Paříže.

Kniha přežití (2010)

Žádná bomba, ale když takhle někdy večer nemáte do čeho píchnout, tak to čas spolehlivě zabije, dívá se na to dobře.

Marley a já (2008)

Ten konec je naprosto brutální a takovou lavinu slz sem naposledy vypustil snad jako malé dítě... Ale je fakt, že se s Wilsonem ztotožní asi každý správný pejskař.

Show Rickyho Gervaise (2010) (seriál)

Viděl jsem jeden díl a moc mě to zaujalo, chci vidět víc! Řešili se tam v podstatě kraviny pro člověka, kterej nemá smysl pro filozofování. I když to je možná moc silný slovo, prostě se tam řeší věci, který můžete probírat s kámošema v hospodě po pár pivech.

Digitalism (2008) (koncert)

Zdeny je přesně ten typ blba, co odsuzuje hudbu podle toho, co se zrovna jemu líbí. Stejně tak bych mohl i já mluvit o stylu, který posloucháš ty, ale neudělal bych to. Každému má vkus jiný, ale to je asi marný někomu jako ty říkat. Digitalism je špička ve svym oboru. Tenhle koncert sem náhodou zastil na ČT2 ve 3 ráno, a nemohl jsem spát, dokud to neskončilo, úplně mě to uhranulo a nejradši bych seskočil z postele a dal se do tance, naprosto luxusní !!! PS: Zdeny99 by si zasloužil za naprosto zaujaté a nesmyslné hodnocení poslouchat za trest Digitalism od rána do večera.

Apokalypsa (1979)

Je to spíš kus umění, které se snaží vyslovit určité poselství, než válečné drama.... Psychedelické putování nepřátelskou džunglí. Srovnávat s Četou a dalšími v pravém slova smyslu válečnými filmy by bylo mimo mísu... celý to bylo.... nenapadá mě výstižnější výraz než "divný". A asi se mi to líbilo.... ale pořád v sobě mám takový pocit, že nevím co si o tom všem myslet, bude lepší to nechat nějakou dobu uležet. Zatím zůstanu u 4*, protože (viděl jsem delší verzi) některé scény byly přece jen zbytečně zdlouhavé na můj vkus.

...a spravedlnost pro všechny (1979)

Vynikající film, na svou dobu... mám ale dojem, že kdyby byl natočen o něco dřív, nebo o dost později, měl bych z něj dojem ještě lepší... opravdu mě iritovaly ty šílený účesy a hudba taky děs. Al Pacino ovšem jak jinak než skvostný a scénář taky výborný.