Faunův labyrint (2006)

Velmi zajímavý film, který se nese v takovém snovém duchu balancujíce mezi pohádkovou baladou a hororem. Na druhou stranu se superlativy bych zase šetřil. Vyzuální stránka parádní, i co se hudby týče nemám co vytknout. Nepotěšily mě ale hlavně určité dějové mezery a nelogičnosti. Jedná se zkrátka o kvalitní podívanou, které do plného hodnocení něco chybí - 76 %.

Adamova jablka (2005)

Paráda!!! Strašně milej film se spoustou protikladů, které se správně přitáhly. A klobouk dolů před Madsem Mikkelsenem, zahráno opravdu skvěle, on by mě snad jako ateistu (alespoň tedy nevěřím na žádného konkrétního boha) dostal na faru pomáhat mu napravovat zbloudilé duše. :-))

Milionář z chatrče (2008)

Film to není špatnej, prostě romantická naivní slaďárna, což se určitý skupině diváků může líbit, ale zároveň je těžce over hyped, což se odráží na hodnocení... Reálně bych mu dal tak 70 %. Působí na mě celkově nějak vyumělkovaně.

Mělký hrob (1994)

Je to příjemný film, který rozhodně stojí za to vidět. Krásně to graduje, posledních 25 minut skutečně nevíte, kdo má jaký plán a koho hodlá sejmout, a nezkazí to ani prvoplánovitej konec. Na druhou stranu bych v tom nehledal zase něco extra speciálního, a už vůbec jsem v tom tedy nepostřehl prvky komedie, to se na mě nezlobte, ale spíš to na mě působilo depresivně- jakože nikdy nikomu nemůžeš nic věřit, pokuď de o prachy. Od režiséra formátu Dannyho Boyla zkrátka beru kvalitní film jako samozřejmost, což Shallow Grave splňuje, na druhou stranu nic, na co bych vzpomínal ještě za měsíc, nebo si to toužil brzo pustit znovu. U mě 76 %.

Zločinec (2008)

Tento nenápadný film není nikterak výjimečný či zajímavý svým příběhem, ale upřímnost a syrovost spolu s hereckými výkony, kdy vám z představy (amerického) vězení skutečně není vůbec dobře po těle, to bohatě vynahrazuje.

Hale and Pace (1988) (seriál)

Da se rict, ze nektery jejich scenky uz zkultovnely. :-)

Pan Nikdo (2009)

Tady máme co dočinění s něčím naprosto výjimečným. Ačkoliv je tam jasná inspirace mnoha filmy - například Věčný svit neposkvrněné mysli nebo Butterfly Effect, tady je to podáno tak, že vám to přijde nové a v porovnání s původními filmy vlastně ještě lepší. Nemám skutečně co bych vytknul, skvělá režie, úžasná kamera a perfektně sedící hudební podkres. Jo a Juno Temple s mladym Letem, to bylo super! Ta holka je extrémně sympatická. :-) A jak si tu někdo stěžuje na délku... tak ani s tou jsem problémy neměl, naopak jsem si jí kontroloval a rochnil si, když jsem věděl, že si té úžasné podívané můžu užívat ještě nějaký ten čas. :) Při titulcích mě popadlo nutkání dát si ihned repete, na druhou stranu se mi do toho vůbec nechtělo v touze uchovat si přesně ty pocity, které ve mně při závěrečné scéně explodovaly, takže možná až dojmy opadnou, s chutí si to pustím znovu. Naprosto jednoznačně jeden z nejlepších filmů, co jsem za hooodně dlouho viděl. Nechci spojlovat, ale udělala mi radost jedna z posledních scén, malej Nemo si nakonec vybral tu správnou cestu. Kdyby to tam nebylo, skončím asi v depresích. :-)

Krvavá neděle (2002)

Upřímně řečeno, prvních 45 minut jsem se u toho silně nudil. Bylo to skoro celý jenom o tom, že kamera chodila za chlápkem, co organizoval ten pochod a řešil všechny problémy s tím spojené. Druhá půlka je mnohem lepší, když de do tuhého, tak to člověka přeci jenom chytne. Při titulcích a profláknuté skladbě od U2 (hádejte které) jsem pak zasedl ke kompu a zjišťoval si o té tragédii podrobnosti. Je to hrůza a děs, že k něčemu takovýmu došlo. Kluci se šli "bavit házením šutrů", vojáci se zase přišli bavit střílením do civilistů- výsledkem je Bloody Sunday. A nechápu, jak z toho ti vojáci mohli vyjít bez potrestání, být příbuzným některé z obětí, asi vezmu spravedlnost do vlastních rukou. Ale ještě tedy k filmu - normálně bych dal tři hvězdy, ale protože je to rekonstrukce skutečný události a opravdu mě to donutilo si o tom něco následně přečíst, dám 4, ale přesto mírné zklamání, Let 93 mi přijde povedenější, možná proto, že se s tím lze líp ztotožnit.

Zelená míle (1999)

Kdo tento filmek "ocenil" třema hvězdama a míň, patrně nebude s jeho citovou stránkou vše OK, u hodnocení dva a míň je to téměř sázka na jistotu. Kolik slz si asi tenhle film vynutil? potoky slz, a to doslovně.