Nic než pravda (2008) (pořad)

No, kravina to sice byla šílená, ale zabít tim 40 minut nudy se dalo. Obzvlášť někdy to bylo vskutku pikantní. Nestačím žasnout, co jsou lidi schopný pro prachy jít přiznat do televize.

Strážci - Watchmen (2009)

Původně jsem od tohoto filmu nečekal mnoho, nakonec jsem však dostal víc, než bych si dovedl představit. Bavilo mě to, přesto, nebo právě proto, že se netlačilo na pilu, akční scény se necpaly do každého druhého záběru, více prostoru dostal samotný příběh. Komiksovou předlohou jsem netknutý, netuším, zdali je to naškodu, nebo naopak výhodou, každopádně jsem si tuhle jízdu dobře užil. A to přesto, že romantická dějová linie trochu skřípala. Sečteno podtrženo, Batman od Nolana to není, na druhou stranu Spiderman od Raimiho (naštěstí) také ne.

Zack a Miri točí porno (2008)

Název zní, jako by to měla být brutální teenagerovská čuňačinka, přitom je to taková příjemná, částečně romantická, zábava. Určitě stojí za to shlídnout, třeba nějaký nudný sobotní večer se svou drahou polovičkou.

Californication (2007) (seriál)

Tak to je bomba... přicházel jsem tomu na chuť postupně, nakonec mě to pohltilo a Hank Moody je pro mě bůh, kéž bych měl život jako on. :) První díl mě tolik neoslovil, pokud jste na tom podobně, dejte tomu ještě šanci, a pak to přijde. Silně cynický, občas erotický, ale hlavně nesmírně zábavný seriál. Jeden z nejlepších! Ale nesmíte být suchar a příliš konzervativní. PS: narozdíl od některých jiných si určitě nemyslím, že by kvalita seriálu postupně uvadala, pro mě možná spíše naopak! pořád se to ale drží mezi 85 a 100 %. PPS: V Americe prakticky (alespoň soudě dle IMDB, kde má padesátinu hodnocení oproti ČSFD:) neznámé, což je pro mě trochu záhadou, každopádně doufám, že to neodradí tvůrce od točení dalších sezon, protože kvalitu si to dle mého drží standardně vysokou ve všech dosavadních třech sériích.

V Bruggách (2008)

Tak tohle je opravdový bonbónek dle mého gusta. Hodně osobitá krimi/drama/komedie, která svým cynismem mnohokrát donutí k úsměvu, na druhou stranu nechybí pořádná porce napětí. Možná jsem lehce ovlivněn tím, že jsem sám Bruggy navštívil, ale to prostředí dodávalo filmu jedinečné kouzlo. V režii Martina McDonagha byly patrné prvky jeho divadelní tvorby, což jedinečnost filmu ještě umocnilo. Nesmím zapomenout ani na výtečné herecké výkony trojice Farrell, Gleeson, Fiennes. Ačkoliv je toto dílko poměrně nenápadné a komorní, pro mě osobně je to jeden z nejlepších filmů, které jsem kdy viděl.

Bruno (2009)

Vypněte myšlení a nechte se bavit!

Bowling for Columbine (2002)

Levičácká účelová demagogická agitka... občas se sice trefí do černýho, ale většinu času mi hlavně leze na nervy.

Walker, Texas Ranger (1993) (seriál)

Jednu hvězdu za Chucka a trapnost, která přechází v zábavu.

Věčný svit neposkvrněné mysli (2004)

Bravo! Na takovou roli od Jima Carreyho jsem čekal, zahrál Joela špičkově, čímž nechci nijak snižovat výkon Kate Winslet, ta byl taky supr, ale Carrey byl boží. Celkově je to naprosto výjimečný film, který jednou vidět nestačí- ne jen z důvodu jeho geniality, ale taky z důvodu plného pochopení jeho smyslu. :) Opravdu nemám co vytknout, způsob, jakým byl natočen, je prostě fantastický a úplně jiný, než na co byl divák doposud zvyklý, i příběh samotný je originální a zajímavý. Jednoznačně jde o dílko, které si zaslouží pouštět při zvláštních událostech, ne jen jedno nudné sobotní odpoledne. Obzvlášť bych nedoporučoval ve chvílích, kdy se cítíte osamělí a bez partnera, pak vás to asi úplně rozseká.

Červený trpaslík - Zpátky na Zemi (2009) (série)

Taaaaak moc sem se na to těšil... a táááááák moc mě to zklamalo. Sem tam se něco vyvedlo a hlavně šílená nostalgie, takže pod tři nejdu, jinak ovšem na původní díly zdaleka nemá, chjo.