Prokletý ostrov (2010)

Wow, geniální dílko. Od začátku je dost nasnadě, jak to vlastně všechno je, a Scorsese si toho je moc dobře vědom, takže to divákovi servíruje takovým způsobem, že nakonec celou věc ještě desetkrát přeotočíte, jednu chvíli sem obrátil o 180°, než sem se zase vrátil k původnímu směru :-) A závěr je na zamyšlení, po poslední větě mi normálně naskočila husí kůže, což asi mluví za vše. Moc se mi to líbilo, tenhle styl filmů mám prostě nejradši- musíte u toho přemýšlet, zároveň vás to drží u TV jak přikovaný, napětí visí ve vzduchu, mluvit o perfektním hereckém výkonu DiCapria je asi zbytečný, ještě bych vytáhl kvalitní zvukovej podkres a povedenou kameru. Prostě lahůdka!

Zodiac (2007)

Neupírám tomu své kvality, ale zas taková bomba to neni.... upřímně po dvou letech po shlédnutí už si děj filmu stěží vybavim, což by se mi u pořádně ostrýho krimi thrilleru nestalo. Ale na sobotní večer s přítelkyní u televize, proč ne....

Saw: Hra o přežití (2004)

Naprostá špička svého oboru, opravdu jsem si to vychutnával. Konečně něco originálního, promyšlenýho a napínavýho!

Mlha (2007)

Vizuální efekty skutečně podprůměr. Když se od toho ale oprostíte, protože o efekty tam skutečně tolik nejde, můžete sledovat vcelku napínavou a tísnivou atmosféru, kdy vám nepřestane vrtat hlavou, jak tohle může dopadnout. No, a dopadne to...... šokujícím závěrem :-) Dal bych 3 a půl, ale za ten závěr zaokrouhlym teda nahoru.

Wrestler (2008)

Ačkoliv obrovský milovník sportu, paradoxně mě příliš filmy se sportovní tématikou neberou. Tohle je ale výjimka potvrzující pravidlo. Třeba si ale taky položit otázku, dá-li se to za film o sportu považovat. Vždyť wreslting je předem zrežírovaný divadlo. No ale to koneckonců není podstatný, důležitý je, že příběh vás vcucne a hlavní hrdina v podání Mickeyho Rourka donutí držet mu všechny palce, emotivní film.

Avatar (2009)

Komentovat tu nějak vyzuální stránku filmu je asi zbytečné. Krajinu na tý zemičce sem si zamiloval, hned bych se sám nechal zavatarovat a sžil se s tamní přirodou, kmenem a avatarkou. :-) První polovina filmu předčila moje už tak vysoká očekávání, přestože to bylo defakto jen seznamování s tou jedinečnou přírodou a kmenem tam žijícím. To jsem skutečně hltal, fantastický nápady a krásný provedení. Paradoxně ve chvíli, kdy se tam začalo pořádně něco dít, mě to začalo trošinku nudit a moje přesvědčení dát jasných 5 * začalo ochabovat. Ale pak jsem si uvědomil, že tu melodramatičnost, cliché a chybějící psychologii většiny postav musím takovýmu snímku odpustit, za to jak mě Cameron očaroval tím prostředím a jeho zobrazením. Je to vlastně pohádka a do jistý míry vzkaz pro nás všechny, važme si naší jedinečný přírody a starejme se o ní, dokud ještě není úplně pozdě.

Kick-Ass (2010)

Zatím za 4 hvězdy. Postava Kick-Asse si moje sympatie nijak extra velký nezískala, je to srábek, kterýmu padne do náruče Lyndsy Fonseca, to není fér. :) To dvojice Big Daddy a Hit Girl je parádní, na tu nadanou hvězdičku Chloe pozor, má před sebou velkou budoucnost. Vtípky byly povedený, akce kvalitní a soundtrack snad nemohl být lepší. Přesto jsem čekal možná ještě o něco silnější zážitek, asi jsem se nechal příliš navnadit zdejším hodnocením. Kdybych ale netušil, do čeho jdu, budu nadšen. I teď jsem spokojen, ale možná se z toho dalo vymačkat o chloupek víc. Uvidíme, až se mi to rozleží, takový jsou moje čerstvý dojmy.

Rec 2 (2009)

Jednička byla za 4 a něco, dal sem 4, dvojka by byla za 3 a něco.. tak dám zas 4. Je to vcelku jednoduchá vyvražďovačka, toho napětí a očekávání už tam tolik není, i když se tam alespoň do určité míry stále nalézá a je výživné. V žádném případě se pokračování nedá označit za nějaké zklamání, prostě to pojali z jiného konce a místo tajemna ukrytého v prvním díle se nyní vrhli do akce. Těším se na trojku a čtyřku.

96 hodin (2008)

Trochu zklamání, dle zdejšího hodnocení bych čekal víc. Možná, kdybych neměl přehnaná očekávání, bývalo by to bylo lepší. Akce velmi dobrá (ačkoliv první půlhodina je zbytečně zdlouhavé uvádění do příběhu), Neeson podává výbornej výkon, ale to mi k lepšímu než k 65 % hodnocení nestačí. Je tam hned několik logických nesrovnalostí, příběh taky vlastně nulovej a postrádá to nějaký větší napětí, i když uznávám, že ke konci už se o něm mluvit dá. Celkově jsem si odnesl dojem, že tomu k pořádnýmu akčnímu thrilleru něco chybělo, ale jako akční béčko na odreagování dobrý.

Street Kings (2008)

Musím se přiznat, že jsem čekal víc. Zápletka obyčejná, ale dobrá, jenže tím výčet mých pozitiv končí. Reevsovi sem toho drsnýho poldu ani na okamžik nevěřil, celou dobu jsem měl pocit, že si tenhle film na drsnej krimi thriller jenom hraje, obsahuje spoustu klišé a ohraných hlášek, přičemž se snaží tvářit "cool", ale baštit mu to nejde. Ani akce to zachránit nemůže, protože jí v celym filmu příliš neni. Až posledních asi 25 minut doopravdy za něco stojí.