Brutální Nikita (1990)

Jeden z nejklasičtějších filmů světové kinematografie, asi neni moc lidí, co by Brutální Nikitu neznali.

Nikdo mě nemá rád (1959)

Nikdo ho nemá rád a takový je osud velké části dětí na celém světě – rodiče je přivedli na svět z nějakých pofidérních vyjašených důvodů, nedali jim žádnou lásku a z těch dětí, vychovávaných bez lásky, pak vyrostou stejná monstra bez citu jako jejich rodiče. Mezi lidmi je málo opravdové lásky a proto je svět tam, kde je.

Srbský film (2010)

Jak si bohatí klienti zaplatili film.

2 $ocky (2011) (seriál)

Povedená taškařice.

Putování Jana Amose (1983)

Silnou stránkou Ladislava Chudíka byly postavy charakterních mužů. Byl to primař Sova v NNKM a teď tady Jan Amos. Menší roli si zde střihnul i talentovaný Jaroslav Drbohlav, pro kterého si bohužel zubatá přišla příliš brzy na to, aby se nějak výrazněji zapsal do povědomí diváků.

Poprask na silnici E 4 (1979)

M8ám rád filmy socialistické, kde nějaký kolektiv, nejlépe brigáda soc.prc, honí plán, pracuje až do úmoru a o práci se baví i v hospodě. Vždycky se u toho rozvalím v křesle, ubalím cígo, k tomu sklenici čaje a v klidu a pohodě domova sleduju ty ztřeštěné pracanty. Tady 3 balíci z venkova jedou náklaďákem pro novou těžební lokomotivu, zatímco soudruh Vochoč s celokovovými digitálkami v domovské fabrice v jižních Čechách hlídá, aby nebyl plán výroby ve skluzu. Film je debilní, ale to je právě dobře. Jen debilní filmy v sobě mají něco navíc (tu debilitu). Zvláštní obsada herců – šoumen Jan Kraus, Nataša Gollová, Karel Vochoč, Bruder, Miroslav Homola, Moučka, komunistický dýdžej Skalka, Jiří Štěpnička, Dagmar Havlová, Míla Myslíková, Pepíček Bláha, Krška, Faltýnek, Antonie Hegerlíková, Jan Schánilec, Stanislav Fišer, Jiří Vala…. V komentářích se dočítám, že někteří herci byli natřeni na tmavo, aby to jako byli cikáni a já si přitom myslel, že se tak zmazali od té práce v cihelně (a myslím si to pořád).

Vrah skrývá tvář (1966)

Oho, to je temnota! Jako by účelem a smyslem filmu nebylo vyprávět příběh (i když to taky), ale zavádět diváka na místa temnot a zla – k mrtvole mladé ženy v křoví, na pitevnu, na polorozbořený statek, kde žije a pracuje jeden z podezřelých – místní kretén, k opuštěným chatám, do transformátoru (brr), k šílené dívce, žijící na zdevastovaném zámku, ke křížku v lese…

Stalo se za bílého dne (1958)

Při jednom záběru mě solidně zamrazilo v zádech. "Dravce můžete chytit jenom na něco živýho."

Po krk v extázi (2004)

Mělo to správnej spád, mělo to koule + dokonalej vizuál & soundtrack, hráli tam samý sympaťáci => musim dát plnej knedlík.

Divoši (2012)

Nudááááááá. Čekal bych to zajímavější, vždyť hlavními hrdiny jsou dva kluci a jedna holka, žijící v sexuální pospolitosti, navíc vlastnící velkopěstírnu marihuany, což s sebou nese určitý potenciál divácky atraktivního tématu. Ale nějak to celé nemá jiskru. Ti dva, respektive tři, my byli od začátku protivní. Jejich motivace k distribuci drog ve velkém (aby mohli pomáhat chudým lidem ve třetím světě) je dost pofidérní. To už my byl daleko sympatičtější mexický drogový kartel, který kšeftoval s marihuanou a popravoval konkurenty z normálních, animálních důvodů přežití na trhu. Celý film trochu zachraňuje Salma Hayek a Benicio del Toro - stoprocentní macho man.