Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Automobilová přeprava lokomotivy je náročná, neboť náklad je to objemný. Tříčlenná posádka tahače proto zažije na dlouhé cestě po Čechách mnohé nesnáze... (oficiální text distributora)

Recenze (59)

noriaki 

všechny recenze uživatele

"Ale přátelé, tadyhle to má například dvě paměti." "Paměti? Co si ti lidi nevymyslí? Paměti?". Tak z tohohle scénáře by neudělali slušnou komedii ani Belmondo s Funesem dohromady. Stupidní zápletka by nevadila, ale za ty dialogy by měl soudruh Kaněra dostat černý puntík do kádrového posudku. Pár zajímavých scén se dejme tomu povedlo, zbytek se utopil v trapnosti a nevtipnosti. Situační i konverzační složka je zoufale nefunkční, herci sotva průměrní a pokud už je někdo zajímavý, tak se zásadně jen mihne a zmizí. Ta druhá hvězdička je za cikánského Krause. ()

Pepinec 

všechny recenze uživatele

Hele, ty distributorský balíku. Jestlipak víš, co říká můj dobový ohlas? Že na druhém stupni základní školy se v češtině probírá rozdíl mezi obsahem a komentářem. Kdyby jsi tenkrát dával pozor, možná bys věděl i to, že text má mít nějakou vypovídací hodnotu. A kdybys dával pozor při sledování tohoto filmu (viděl jsi ho vůbec?), tvá poezie by jistě vypadala jinak. Třeba: "Ó, náklade to objemný, přijeď prosím do jedný. Přivez mi tři šoféry, kéž vyhnou se ti maléry." Poprask je snad naše nejlepší road movie, jakou jsem kdy viděl. Skvělá herecká sestava a humor úderný tak, že by to i Liazku překlopilo. Kluci, naložte distributora na korbu a odvezte ho za Jedličkou do ústavu. ()

Reklama

Schlierkamp 

všechny recenze uživatele

Československá komedie založená na jednoduchém příběhu, jenž vypráví o přepravě malé lokomotivy po pozemní komunikaci. Během tohoto přesunu se tři závozníci z jihočeské cihelny v Šumavicích dostávají do několika komických situací. Vedoucího výpravy Bohouše a zřejmě nejvýraznější postavu snímku ztvárnil vynikající J. Bláha, jenž jakoby položil v této roli základ pro jeho pozdějšího legendárního akademika Richarda. Posádku transportního vozidla značky Liaz dále tvořili sportovec J. Štěpnička a nevýrazný rejpal P. Svoboda. Za nejpovedenější komické situace bych označil Štěpničkovo extempore na stanici SNB a nabarvenou rodinu Takáčovu, v čele s J. Valou a J. Krausem. Z mnoha známých hereckých tváří zaujal i můj oblíbený K. Vochoč, coby provozní cihelny, zachraňující podnik před podezřením ze zpronevěry či trenér dívčího basketbalového družstva I. Niederle. Poprask hodnotím jako slušnou odpočinkovou neokoukanou komedii s ucházejícími komediálními výkony všech zúčastněných. ()

Enšpígl 

všechny recenze uživatele

Já bych prosil mentála co píše oficiální text distributora, ať si svůj názor na film cpe třeba svojí babičce, ale nesere ho do obsahů filmů. Pokud má potřebu se k filmu nějak vyzvracet, tak ať se tady zaloguje a píše komentáře jako my, ale do obsahu filmu subjektivní názor nepatří. Tohle je už asi po padesátý co to u neznámých československých filmů ten krypl udělal. Film je místy slušná brutálka, třeba Štěpnička v trenkách na dvoře pavlačovýho domu, nebo Štěpnička u fízlů, nebo dvacetiltej Kraus natřenej na hnědo, aby vypadal jako cikán, takže mě nějaký dobový ohlasy můžou leda tak políbit prdel. Navíc trio Josef Bláha, Jiří Štěpnička a Petr Svoboda zahráli ty jihočeský buránky naprosto přesvědčivě, úplně jako kdyby za tím velkým předním sklem tý oranžový krávy seděli Škrabík s Květulí :-))) ()

Big Bear 

všechny recenze uživatele

Další z mnoha normalizačních komedií. Ačkoliv název s obsahem slibují road komedi a slovo poprask dokonce slibuje cosi ve stylu francouzských komedií, opak je pravdou. Je to nudné, nevtipné, jalové jak trnkový keř. Humor nula, zápletky také a o poprasku nemůže být řeč ani na silnici, ani jinde. O co jde? V cihlárně klekne posunovací lokomotivka a tak je vyslána s Liazkou tří členná osádka dojet přes půl republiky pro novou. Cestou se mají stavit v Praze s důležitým dokumentem. Tam také dojde při cestě zpět už s naloženou mašinkou k oné hlavní zápletce. Bláha není schopen dokument hned předat a čeká se. Řidiči se nudí v kabině a tak Štěpnička jde přespat k tetičce (Gollová). Jenže zaspí a auto mu ujede.... Začne jej tedy dohánět... Půl filmu tak stráví v tílku s proklatě krátkými trenkami avšak se zatraceně vysoko vykasanými ponožkami rezavé barvy... Snad byl tehdy idolem žen a dívek, nevím... Dnes už to bylo jen strašidelné. Do cihelny navíc přijede kontrola, což vedoucí cihelny špatně nese a což má spojitost s onou obálkou vezenou do Prahy. Do celého ,,poprasku na E4'' se navíc zapojí i VB v čele se soudruhem Moučkou a předabovaným Zedníčkem. Nebudu spoilerovat, pokud chcete vědět jak dopadne kontrola, zda dovezou mašinu v pořádku a zda Štěpnička dožene partu v Liazu, musíte si tuto socialistickou ,,taškařici'' pustit. Dát tomuhle více než jednu hvězdu nejde a tak dávám za jednu uklidňující injekci všem těm nadšeným ploténkařům zde. * ()

Galerie (1)

Zajímavosti (2)

  • Závod Šumanice byl natočen v tehdejších areálech Jihočeských cihelen v Číčenicích a ve Vodňanech. Ani v jednom se už dnes cihly nevyrábějí. (sator)
  • Natáčanie filmu prebiehalo vo Vodňanoch, Prahe, Těšoviciach, Horných Jirčanoch a v Prachaticiach. (dyfur)

Reklama

Reklama