• Krátkometrážní

Klub vyvolených (2002)

Kevin Kline v roli vynikajícího a charakterního učitele se ve své třídě potkává s nadanými žáky, které představují mladé herecké naděje současnosti. Je tu Jesse Eisenberg, který si i zde střihl chytrého šprtíka, Paul Dano v jedné ze svých kladných rolí a v neposlední řadě také Emile Hirsch. Ten představuje asi ten nejzajímavější charakter, u něhož až do posledního okamžiku v závěru snímku netušíte, jaký vlastně je, a co to na nás pořád hraje. Snad jediné, v čem mě snímek lehce zklamal, jsou charaktery studentů. Myslela jsem, že budou barvitější, rozmanitější a zatím mi všichni přišli stejně hodní, pilní, poctiví a slušní. Žádní buřiči ani třídní hvězdy. Ale jelikož ten hlavní zde měl být Emile Hirsch, na ostatní se už příliš nedostalo. Možná to byl záměr a možná prostě ti ostatní zůstali tak trochu upozaděni. Tak jak tak, jedná se o příjemný snímek a také jeden z těch filmů, díky němuž jsem se dozvěděla něco nového, což je na filmu jedna z nejlepších věcí. Dokáže člověka obohatit, dozví se o dosud neznámých skutečnostech, událostech, osobnostech, činech a celkově si rozšíří obzory. No, řekněte, slyšeli jste někdy o někom tak nesmyslného jména, jako je Shutruk-Nakhunte?:)

Mrtví a neklidní (2013)

Warm Bodies přináší svěží závan do Zombie žánru v podobě, sice tuctově vystavěné (ne)tradiční romantiky, ale jinak coby příspěvku do žánru, velmi originálního a dosud nikde prezentovaného příběhu. Nicholas Hoult se po letištních prostranstvích, slovy Bohuše Stejskala, "plůží, jak nějaká lemra":), přístřeší mu skýtá přepychově upravený "byteček" v podobě letounu Concord a poslouchá desky Joni Mitchell a Guns N' Roses. Žije stereotypním životem, v němž je každý den stejně bezvýznamný a šedý, jako ten předchozí. Svou existenci a prázdný čas vyplňuje pravidelnými "konverzacemi" se svým jediným přítelem. A tak šel den za dnem. Dokud nepotkal krásné stvoření v podobě blonďaté Kristen Stewart, tato však dokáže mít ústa i zavřená:) Mezi jasné klady snímku patří obsazení, kromě Nicka Houlta a Teresy Palmer je parádní i Rob Corddry, coby věrný kámoš, či John Malkovich. Rovněž soundtrack je vytříbený a nadupaný parádními songy. Scénář je obohacen o příjemný, nevtíravý humor a vtipné hlášky. Jak tak film postupoval kupředu, přála jsem těm dvěma, aby spolu mohli zůstat na věky:) Bylo natočeno již nespočetně mnoho Zombie filmů, ale tento, snad jako jediný, přichází s lékem na vyléčení všech nakažených. A je to tak prosté, jednoduché, ale až příliš idealistické na to, aby se to mohlo stát. V jiných filmech rozhodně. Ale ne v tomto:) "To rande se nějak nedaří, chci znovu umřít." :)

Krvavé tajemství (2000)

Norman Reedus coby "Prokletý básník" Lucien Carr předvádí neuvěřitelně sexy věci s bývalou ženuškou Kurta Cobaina, Courtney Love:) Můžu říct, že jsem si neskonale přála ocitnout se v roli Courtney...:) Kiefer Sutherland coby W. S. Burroughs má zde spíše vedlejší roli, a ač ho mám velmi ráda a miluju jeho hlas, v tomto filmu byla celá má pozornost hypnoticky upřena na Normana. Celý příběh sleduje především milostný trojúhelník, v němž se ocitá on, Allen Ginsberg a Joan.

Insidious 2 (2013)

Oproti úvodnímu dílu mi připadá, že Insidious 2 trochu strádá ve vystavění příběhu, ale jinak se stále jedná o poctivou, hororovou žánrovku. Nyní s přídavkem humoru a také četným výskytem (předpokládaných) lekaček a ostatních děsivých scén, které mě jedna za druhou postupně na chvíli odrovnávaly:) Darth Maul se zde sice neukázal, ale závěr snímku dává tušit, že jeho kralování ve světě "za zrcadlem" ještě možná tak úplně neskončilo:)

Floating (1997)

S Normanem Reedusem jsem již pár filmů zhlédla, ale nikdy jsem si ho nijak víc nevšímala. Until now. Upřímný trailer na The Walking Dead jsem si pouštěla stále častěji a nejvíc jsem se těšila na pasáž "The sexiest redneck in Georgia." Zároveň v tom období jsem natrefila na tento film, který mě zaujal. Jedná se o vůbec první Normanovu filmovou roli a již v ní se projevuje jeho osobnost a styl. Cigárko, tetování and... he is just so cool:) A tak jsem se zase dostala do stádia "Stuck in love," které se u mě objeví ve spojitosti s nějakým hercem jednou za čas. Kompletní zažranost do čehokoliv, co se týká jeho osoby. Jeho postava Vana je zajímavá, stejně jako jeho vztah k Dougovi, jehož ztvárnil Chad Lowe (ten mě zase dostal v tragickém příběhu Mlčení srdce). Říkala jsem si, že je mi nějaký povědomý, zvláště ty jeho jiskrné, ale smutně vypadající oči. No, a konec filmu, ach jo... proč to nemohlo skončit jinak.

Klub vyděračů (2007)

Skotský fešák Gerard Butler, pohledná a herecky také velmi schopná Maria Bello proti Jamesu Bondovi, kterého Leonidas musel něčím hodně nasrat a proto mu teď cuchá nervy a způsobuje mu a jeho ženě trýznivé chvíle:) Klub vyděračů přináší solidní thriller, který však zpracováním ničím nevybočuje z průměru. I když, závěrečný dvojitý zvrat stál opravdu za to.

Průvodce k rozpoznání tvých svatých (2006)

Většinou si stahuju filmy v originále, ale zrovna tento byl v nabídce i s dabingem, který se mi docela zamlouval, tak jsem si řekla, proč ne. Jenže, chyba:) Vojta Kotek byl v pohodě, ale zbytek mě příšerně tahal za uši. Nevím, jestli to bylo tím, že každé druhé slovo byla vulgární nadávka a že se tam furt někdo s někým dohadoval, kecal a vysvětloval. Když pominu tedy fakt, že scénář nebyl zrovna přehlídkou promyšlených dialogů a životních mouder, Průvodce k rozpoznání tvých svatých přináší jinak docela uspořádaný pohled na léta dospívání mezi městskými gangy i rodinnými problémy. Shia LaBeouf v hlavní roli zase válí a jeho dospělá verze v podání Roberta Downeyho je opět nehorázně sexy:) K pousmání je rovněž fakt, že tak profláklá béčková hvězda, jakou je Eric Roberts, si zahrál dospělou verzi Channinga Tatuma.

Po Tomášovi (2006) (TV film)

Krásný snímek o neobvyklém přátelství autistického chlapce a zlatého retrívra. A také o tom, jak dokáže pes pomoci člověku, dítěti, které žije ve svém vlastním, uzavřeném světě, k němuž nemá nikdo klíč. Ve dvou scénách mi úplně neočekávaně vyhrkly slzy a já si říkala, že jestli tento dojemný příběh skončí špatně, jak bývá ostatně u "zvířecích filmů" dobrým zvykem, tak to asi neunesu:) A tím, že je snímek natočen dle skutečných událostí, je to ještě krásnější. Ve vedlejší, malé roličce potěšil tehdy ještě malinký Asa Butterfield.

Wolverine (2013)

Musím říct, že Wolverine mě rozhodně nezklamal. Při čtení zdejších rozporuplných komentářů jsem měla trochu obavy, které se však ukázaly jako zcela zbytečné. Logan je v parádní formě, bojuje s Jakuzou, s nepřítelem se utká ve strhujícím souboji na střeše vlaku, tak jako tehdy Spidey čelil Dr. Octopusovi, ochraňuje křehkou "Gejšu" a setkává se s dokonale vyzbrojeným ženským protivníkem v podobě "sexy a smrtící" Viper, která ho dokáže připravit o jeho "nesmrtelné" schopnosti. Myslím, že Světlana Chodčenkova je v této roli skvělá, a ostatní, ať si říkají, co chtějí:) Závěrečné finále s gigantickým "Terminátorem" mi sice přišlo trochu přestřelené a komické, ale co. Je to superhrdinský biják, co byste taky chtěli, že?:)

Temné nebe (2013)

Dark Skies patří mezi ty "menší", méně hvězdné snímky, které nepotřebují vysoký rozpočet, slavného režiséra, ani ohromující vizuální triky, aby zaujaly. Snímek má sice podle některých spoustu logických děr, kterých já jsem si však vůbec nevšimla. A pokud ano, tak mi přišly natolik zanedbatelné, že jsem na ně v dalším ději stejně rychle pozapomněla. Dark Skies má zdařile budovanou atmosféru, kde se ze zdánlivě "nevinně" vzhlížejícího fórku stane pravidelný teror všech členů rodiny. Při několika scénách mě opravdu hodně mrazilo (hromadný nálet ptáků na dům). A Joseph Bishara mě zase děsil svou originální hudbou. Kurňa, kde se ten chlápek celou dobu schovával?:) Závěr snímku si nechává otevřená vrátka pro případné pokračování, kterému bych se vůbec nebránila.