Všemocný (2011)

Už jsem chtěl tento film okomentovat delší dobu, ale čas jsem si našel až dnes. Každopádně, je to opravdu velké dílo. Potenciál tohoto filmu byl ve veliké výšce, a dle mého názoru, se mu podařil naplnit. Od začátku do konce to šlape na plné obrátky, námět je takřka neokoukaný, svižný, svěží. Výkon Roberta De Nira je asi netřeba komentovat, je to pan herec a i zde hrál výborně, ovšem, ten kdo mě opravdu velice příjemně překvapil, je Bradley Cooper. V roli Eddiho je úžasný, a jen to dokazuje, jak je tento herec nedoceněný. Prostě a zkrátka, podle mě to na plný počet má, takže 5 hvězdiček a 100%.

Velký Gatsby (2013)

Ze začátku mi to přišlo trochu kýčovité, ale jak se film rozjížděl, začal mi připadat čím dál víc úžasný. DiCaprio znovu ukázal, že je momentálně na vrcholu, podal vynikající výkon, ale neméně se mi líbili výkony Carey Mulligan a Maquiera. Zakomponování moderní hudby mi taky přišlo jako dobrý nápad, a song Young and Beautiful mě doslova učaroval. Pár chybiček se na filmu najde, a proto ode mne film nedostane plné hodnocení, ale 4 hvězdičky si dle mého plně zaslouží :)

Lásky čas (2013)

Neobyčejně obyčejný příběh o harmonické rodině, vztazích a lásce, která je okořeněná cestování časem, který je zde ale pojat spíše jako příklad toho, že ne vše jde ovlivnit. Možná to nemá na plný počet, ale mě tento film prostě okouzlil. Jistě, sladké a spíše nereálné...ale krásné. 9.5/10.

Wolverine (2013)

Upřímně, čekal jsem větší nářez. Film nezklamal, ale rozhodně ani neohromil. Očividně to byl jen pokus, jak vytřískat z našeho adamantiového hrdiny co nejvíc peněz, ještě než přijde Days of Future Past. Český dabing byl otřesný a nejlepší scéna přišla až po titulcích. Slabších 60%.

Prci, prci, prcičky: Školní sraz (2012)

Jako ten, kdo viděl původní filmy už před pěknými pár léty, musím tomuhle filmu dát plné hodnocení. Ani ne tak za kvalitu, ale za tu nostalgii, kterou ve mě film vyvolal. Čtyři pokračování, které následovali po Svatbě, jsem zhlédl jen tak jedním okem, pár scén k zasmání, a občas nějaká ta pěkná nahotinka. Ale tu pravou nostalgii a vzpomínky ve mě vyvolal až Školní sraz. Stará parta nerezaví, opět tu najdeme spoustu skvělých scén k zasmání, hromadu trapasů a všichni hlavní představitelé makají až nadoraz, aby dokázali, že stále dokáží pobavit diváky, tak, jako před třinácti lety. Plný počet, a z radostí, tenhle návrat se vydařil na výbornou.

Chvění (1990)

Po shlédnutí všech dílů musím říct, že jednička byla opravdu nejlepší. Kvalitní béčková zábava, u které se rozhodně nebudete nudit, a kdo ví? Možná, když shlédnete film ve správnou noční dobu, budete druhý den přeskakovat venku po kamenech, aby vás nesežřali obří červy. Ale k věci. Michael Gross jako Burt Gummer je skvělý, stějně jako tehdy mladý Kevin Bacon a charismatický Fred Ward. Zajímavá zápletka, na tehdejší dobu a rozpočet solidní triky a dobré herecké výkony vytvoří směs, u které se rozhodně nebudete nudit. 80%.

Yes Man (2008)

Jim Carrey opět září, jako ve svých nejlepších filmech. Velice dobrý film, který nepostrádá vtipné hlášky a samozřejmě Carreyho neskutečné obličejové grimasy. Celá zápletka je originální, a svým způsobem zábavná. Nejde ale jen o humor, film vás nenásilně nabádá k tomu, že by jste v životě měli začít říkat také ANO, a ne se pořád jen vymlouvat a sedět doma na gauči s popcornem a hromadou půjčených filmů. Stará, dobrá "Carreyovská" zábava, okořeněná špetkou něčeho většího. 85%.

Můj malý Pony: Přátelství je magické (2010) (seriál)

Že jsem nenormální jedinec s pedofilními sklony? No a co?! MLP je prostě tak roztomilé, úžasné a zamilování hodné dílo, že to prostě jinak nejde! Skvělá animace, propracované příběhy a hlavně úžasné hlavní postavy dělají z toho díla něco nadstandartního. A že je seriál určený výhradně pro dětské publikum? Velice pochybuji. Pochybuji o tom že osmileté děcko by někdy mohlo pochopit poselství, které tento animák předává světu. Zkrátka a dobře, zamiloval jsem se do malých, sladkých, kreslených poníků, a sakra, nestydím se za to!

Naruto: Šippúden (2007) (seriál)

Už první Naruto byl úžasný, ale Shippuuden nastavil laťku ještě o úroveň víš. Není to žádná pohádka pro děti, jak si někteří omezení jedinci očividně myslí, jen proto že je to animované. Stačí mrknout na pár dílů a svět Naruta vás pohltí, tak jak se to stalo mě, a mnoha dalším lidem. Složité postavy, neskutečně spletitý a zajímavý příběh, výborná animace. Těchto pár ingrediencí skloubí opravdu hustý guláš kvalitní zábavy. Jediné, co bych seriálu vytknul, jsou fillery. 95%.

Hra o trůny (2011) (seriál)

K seriálu mě přivedla vlastně náhoda. Něco jsem vyhledával a nechtěně jsem najel zrovna na stránku nového seriálu Hra o trůny. Něco jsem si o tom přečetl a poté jsem ze zvědavosti zkouknul první díl. A jediné, co mohu říct, je, že mě to naprosto strhlo a uchvátilo. Tak propracované postavy, lokace a tak drsný a bezcitný svět jsem opravdu v seriálu ještě neviděl. Mrknutím oka jsem zkouknul první řadu a v mezičase, kdy jsem čekal na druhou, jsem stihl přečíst celou knižní ságu. A musím jen říct, že už se nemůžu dočkat jara, a čtvrté řady! 100%. EDIT: Po shlédnutí čtvrté série mohu doplnit, že zvedla laťku snad ještě o několik stupňů výš. Kdyby nebylo maximální hodnocení 5 hvězdiček, asi bych dal mnohem víc. Ať už uběhne další rok :-)