sKORO NA mizině (2020) (seriál)

Neotřelý projekt nabitý nekorektním humorem (díky!!!), skvělými hláškami a především velmi dobrými neoukoukanými herci, v jejichž čele jasně stojí geniální Štěpán Kozub.

Duna (2021)

Aboslutní skvost a za mě rozhodně film roku. Lepší sci-fi jsem neviděl od Interstellaru.  ALE, zároveň i naprosto pochopím, že film někomu nemusel sednout. Jeho pomalé a hloubavé tempo, maximální koncentrace na každý dlouhý záběr, filosofický přesah a obecně prostě styl filmařiny Denise Villeneuva - to prostě není pro každého diváka, zvyklého na bombastickou akci v Marvelovkách a komediální prvky v každé druhé scéně. Pro mě je ale tento styl ušitý přímo na míru a dokázal jsem ze ztratit v každém dlouhém záběru, v každém pohledu do očí a v každé naprosto úchvatně vypadající scenerii Arrakisu.  Hlavní prim jsou zde ovšem i herecké výkony. Myslím, že každý herec může být na svůj výkon hrdý, ale geniální Timothée Chalamet zde zastiňuje kompletně všechny a scény ve kterých se nachází, si beze zbytku krade pro sebe.  Dune: Part One je ale v podstatě pouze obřím úvodem k filmu (filmům?) následujícímu, kde by se měly stát ty nejzajímavější a nejvelkolepější dějové události a na který se po závěrečných titulcích mohu jen obrovsky těšit a doufat. Villeneuve mě opět nezklamal. 10/10.

Creed II (2018)

Ne tak emocionální a dynamické jako jednička a především první půlka filmu se místy nepříjemně táhne, ale od druhé půlky je to zase ten starý dobrý Rocky feeling a emoce jsou zpět. Příběhová osa mezi Dragem a Creedem se mi líbí a především ve finálním zápase mezi nimi fungují emoce i chemie. Symbolické uzavření čtvrtého Rockyho a další velmi povedený boxerský film, byť ne tolik jako jednička. Bez Slye by to ale nebylo ono, takže se dost bojím dílu následujícího.

Creed (2015)

Nedokážu si představit, jak moc lépe by se dalo navázat na Rockyho tak, aby to nebyl propadák. Toto byl asi jediný správný způsob a za mě se povedl. Stallone se naučil "na stará kolena" prodat jakoukoliv otřepanou frázi tak, že někdy se člověk pousměje, někdy i dojme k slzám a z každého jeho slova čiší nostalgie jako blázen. Skvělý výběr herce do hlavní role mimochodem, Michael B. Jordan je výborný, ačkoliv jeho herectví nemusí určitě sednout úplně každému. 85%.

Pomáda 2 (1982)

Pamatuji si, že jsem na to koukal v devadesátkách jako kluk a přišlo mi to to v pohodě a celkem zábavné. A do Michelle Pfeiffer jsem byl tehdy platonicky zamilován. Raději si ale reprízu neudělám, abych si mohl uchovat tento pocit.

SuperStar 2021 (2021) (pořad)

S půllitrem piva stále zvládnutelné. Ačkoliv nechci hodnotit po dvou kolech... Uvidíme. Každopádně nejlepší ročník pro mě je stále 2018.

Titanic (1997)

Viděl jsem tento film naposledy jako dítě a vždy jsem si říkal: "Co na tom lidé vidí, jak u toho můžou brečet, však je to hloupost"... No, dnes jsem si ho pustil po cca 15-ti letech a... Mno, plakal jsem.

Den poté (2004)

V rámci katastrofických filmů výrazný nadprůměr. Ve své době jsem tento film miloval a i dnes má pro mě stále své kouzlo, díky čemuž jsem ochoten mu dát 75% s celkem lehkým srdcem.

Falcon a Winter Soldier (2021) (seriál)

Co se zápletky týče, tak je vlastně docela dost rozbitá a akce a reakce mnohdy nedává úplně smysl. Nehledě na to, že jednání některých postav jde často přímo proti jejich přirozenému charakteru. Na stranu druhou je zde ale výborná chemie mezi Buckym a Samem, výborný baron Zemo (který ovšem někomu sednout nemusel, to chápu), spoustu skvělé akce a kulisy a vizuál celkově je samozřejmě vzhledem k rozpočtu nádherný.  Celkově taková typická Marvelkovka, které bych za přivření obou očí asi dal těch 75%. Vlastně jsem se docela dobře bavil a to je nejdůležitější.

Šarlatán (2020)

Velmi dobrý film. Velmi dobrá atmosféra. Vynikající Ivan Trojan. 80%.