BlacKkKlansman (2018)

Tento snímok je trošku rozporuplný na hodnotenie, nakoľko na jednej strane je postavený na zaujímavom scenári, ktorý napísal sám život, a na strane druhej mi miestami prišiel až moc tak typicky americky patetický a politicky korektný. Možno si to vzhľadom na tému aj žiadalo, ale mňa to proste vyrušovalo. Navzdory tomu pridám jednu hviezdičku už len kvôli bizarnosti skutočného deja, ktorý ak sa stal, tak je to ozaj úlet, a taktiež na odkaz, ktorý tvorcovia prinesú v závere filmu. 70 %

Teta Edna (2018)

Jack-Jack je proste cool a aj keď sa táto scéna viac menej objavila v samotnom filme, vždy sa na to dá pozrieť a zabaviť sa. 75 %

Úžasňákovi 2 (2018)

Jeden z mála sequelov, ktorý si udržiava minimálne podobnú úroveň kvality ako jeho predchodca. Len musím povedať, že s ohľadom na dobu, po akej prišlo pokračovanie, sú animácie naozaj na pixarovsky drasticky kvalitnej úrovni a v súčasnoti sú niektoré scény už ozaj oslavou animácie ako takej. Hádam už len preto musím pridať tú hviezdu navyše, aj keď celkovo ma dokázali iné animáky asi dejovo viac zaujať. Pre deti to ale musí byť vrchol blaha. 75 %

Temné síly (2018)

Taký priemerný a dosť zbytočný pokus o znovuoživenie nejakej postapokalyptickej teenage story, ktorá v zásade nepriniesla nič nové a aj keď námet bol veľmi dobrý, režijne to bolo uchopené dosť nešikovne a dalo sa z toho vyžmýkať násobne viac. Jednu hviezdu pridávam za moju obľúbenú herečku Mandy Moore, ale vo všeobecnosti je to len šedý priemer v rámci žánru. 50 %

MEG: Monstrum z hlubin (2018)

Keď si nejakého herca predstavím v takejto "bejkovine", tak je to práve Statham. Neberte to v zlom, ja osobne ho mám rád, ale proste béčkové akčné šialenstvo, tam by proste mal byť. Lebo toto bolo čistá béčková akcia s áčkovým až nadupaným rozpočtom, ktorý miestami bolo vidieť, ale miestami to boli také trápne vizuálne efekty, že sa mi chcelo od smiechu plakať. A práve preto dve hviezdy, že som sa pri tom aj zasmial a nebral som to vôbec vážne. A zrejme o to tvorcom aj išlo. Každopádne ale inak to je strašný brak bez nápadu. 45 %

Whitney (2018)

Hviezda formátu Whitney Houston si podobný snímok jednoznačne zaslúžila a trošku nechápem tie hejty typu, že príliš veľa rozprávania a málo informácií a podobne. Dokument je podobne ladený ako ten o Amy Winehouse či Kurtovi Cobainovi a divák si tu nájde to, čo chce a podľa mňa aj niečo navyše. Ja som bol spokojný s tým vyvážením profesionálneho a osobného života speváčky, aj keď miestami už to trošku hraničilo s jej ponižovaním niektorými zábermi. Celkovo ale musím hodnotiť dokument veľmi pozitívne a prípadné prešľapy sa tu dajú odpustiť. 75 %

Podivuhodná cesta fakíra, který uvízl ve skříni (2018)

Čakal som veľmi pohodovú rodinnú romantickú komédiu a dostal som pohodovú rodinnú romantickú komédiu. Nedostal som teda úplne to, čo som chcel, ale napriek tomu som viac-menej spokojný. Asi mi vadili tie hluché miesta, ktoré vo filme boli, a to, že samotný knižný námet bol natoľko originálny, že sa z neho dalo vytrieskať podstatne krajšiu atmosféru a viac emócií. Takto je to len jemne nadpriemerný snímok v rámci žánru, na ktorý divák pomerne rýchlo zabudne. Erin Moriarty príjemné herecké osvieženie. Každopádne niečo mi tam proste do tej štvrtej hviezdy chýba. 65 %

Jack-Jack útočí (2005)

Super doplnkový kraťas k snímku Rodinka úžasných. Samotný nápad s malým Jack-Jackom a jeho schopnosťami je vskutku zábavný a myslím, že na danej ploche aj maximálne využitý. Takto nejako si predstavujem kraťasy, ktoré nenudia. 80 %

Úžasňákovi (2004)

Prvé, čo mi napadne pri tomto animáku, je to, že sa jedná o celkom precenený snímok, ktorý nejako výrazne neodlíšil súčasné animáky, či už čo sa týka animácií, atmosféry, ale aj gagov a postáv. Možno je to tým, že to hodnotím až po 15 rokoch. Určite v tom čase to bol prelomový animák, ktorým Pixar veľkolepo vstúpil do 3D éry. Každopádne ale nápad v pohode a ako vzdanie pocty superhrdinom to obstojí. Trošku by som asi vylepšil ten dej a takisto aj viac humoru, ale v zásade som bol spokojný. Hviezdičku pridávam za snahu o zasadenie príbehu do reálneho života, keď teda nepočítam superhrdinský aspekt. Celkovo teda slabé štyri hviezdy. 70 %

Mission: Impossible - Fallout (2018)

Ethan Hunt je v plnej paráde späť a ja sa nestačím čudovať, kam sa až dá posunúť hranica akcie v kinematografii. Jedna parádna vymakaná akcia za druhou (od toaletnej bitky cez parádnu naháňačku v Paríži až po brutálny kašmírsky súboj dvoch vrtuľníkov). Proste pri tomto snímku si fakt nemáte právo ani na chvíľku vydýchnuť a jedna akcia strieda druhú s vynikajúcim hereckým nasadením Toma Cruisa a jeho družiny. Musím pridať jednu hviezdu navyše aj napriek tomu, že niektoré scény už boli ozaj až priveľmi prekombinované. Každopádne už sa teším na ďalší diel, lebo toto bol pre mňa ozaj jeden z najlepších blockbusterov roka. 85 %