Perfektní den (2015)

Ďalší z nadpriemerných kúskov z pera európskej kinematografie, tentokrát španielskej. Zaujímavý pohľad na vojnové udalosti na Balkáne z obdobia 90-tych rokov minulého storočia a pomerne jednoduchá zápletka, ktorá verne ukazuje, ako ťažké to majú humanitárni pracovníci nielen teraz, ale prakticky vždy. Skvelé herecké obsadenie dodáva tomuto snímku istý punc výnimočnosti. Na druhej strane to bolo ale miestami dosť zdlhavé a s hluchými miestami. Preto len tri hviezdy, ale zato silné. 65 %

Creed (2015)

Creed je akási novodobá forma Rockyho série, ktorá prechádza do novej modernejšej reality a kde Stallone už hrá len druhé husle. Je ale zaujímavé sledovať Rockyho prerod z boxérskeho majstra na trénera, ktorý v ringu prežíva s Adonisom každý jeden úder a na Stallonem je vidieť, akou srdcovou záležitosťou táto séria pre neho je. Nakoľko ale viac-menej sa opakovali veci z predošlých dielov, nedosahuje tento snímok až takej kvality, akú by som očakával. Preto len jemne nadpriemerné hodnotenie. 65 %

Sněhová královna: Tajemství ohně a ledu (2016)

Tretie pokračovanie snehovej kráľovnej v ruskom novodobom poňatí celkom milo prekvapilo. Nečakal som už od toho nič veľké, ale ani som si nemyslel, že to bude bieda. Vizuálne nádherné, dejovo celkom komplexné, ale zároveň trošku moc prekombinované. Záver bol milo spravený, takže Gerda u mňa celkom zabodovala. 60 %

Snoopy's Getting Married, Charlie Brown (1985) (TV film)

Všetky diely venované Snoopymu sú v tejto série jednoducho minimálne nadpriemerné. No uznajte, vidieť Snoopyho v obleku s jeho vyvolenou, no proste úlet s klasickým humorom. 60 %

Piráti z Karibiku: Salazarova pomsta (2017)

Piráti Karibiku sa po šiestich rokoch vracajú vo veľkom štýle s veľkým množstvom vizuálneho orgazmu a so skvelým hereckým obsadením. Hlavne Javier Bardem stvárnil najlepšieho záporáka, Johny Depp klasická kvalitka a ostatní sekundujú skvelo. Dokonca sa dočkáme aj Orlanda a Keiry, aj keď iba na okamih. Čo sa mi ale páčilo, bolo to, že tvorcovia si konečne dali záležať na prepojení postáv, na skvelom rozvinutí deja a na naozaj vypeckovaných scénach, ktoré potešia oko diváka. Ja som si to užil v 4DX a je to jednoducho nepopísateľný zážitok. Skvelý návrat. 85 %

Piráti z Karibiku: Na vlnách podivna (2011)

Opäť ďalšie ponorenie sa do vln Karibiku s Johnym Deppom. Musím ale priznať, že tento diel mi prišiel dosť slabý, hlavne dejovo. Vizuálne klasicky super a ani herecké výkony neboli zlé, ale už som akosi mal pocit, že tvorcom dochádzajú nápady a dej okolo Prameňa mladosti mi už prišiel trošku prapodivný. Takže určite znižujem o jednu hviezdu. 60 %

Piráti z Karibiku: Na konci světa (2007)

Tretia pirátska dávka v trvaní takmer 3 hodín? WTF? Nehovorím, že fanúšikovia si neprídu na svoje, ale takto premrštená stopáž jednoducho musí vytvoriť kopec hluchých miest, ktoré potom zhadzujú úroveň snímku. Vizuálne opäť skvelé a úchvatné spoločne s hereckými výkonmi. Dejovo to už bolo trošku horšie a akosi ma to nenadchlo. Takže nebude to podobné hodnotenie ako v predošlých dvoch častiach, avšak stále veľmi kvalitné v rámci žánru. 65 %

Piráti z Karibiku: Truhla mrtvého muže (2006)

Druhé vizuálne pirátske šialenstvo nesklamalo. Skvelý záporák a ešte lepšie masky robia z tohto filmu naozaj úctyhodný kúsok. Čaro jedničky tu fungovalo naplno a k tomu sa pripojili aj lepšie vizuálne efekty. Keira Kneightley nádherná, Johny Depp klasicky skvelý s odrovnávajúcim a mam na haku humorom, ostatné postavy fajn. Celkovo hodnotím veľmi pozitívne a podobne ako jednotku hlavne kvôli dlhej stopáži. 80 %

Piráti z Karibiku: Prokletí Černé perly (2003)

V rámci tohto žánru som sa troška obával, čo vlastne uvidím, keď sa rozhodnem to pozrieť, ale Piráti Karibiku ma milo prekvapili najmä svojim vizuálom a skvelými hereckými výkonmi, najmä v podaní Johnnyho Deppa, ten proste dával jedna radosť. Táto jednotka ma bavila hlavne svojou atmosférou a osobitým štýlom, ktorý proste musí pobaviť každého fanúšika fantasy. Nebyť zopár zbytočných a zdlhavých scén, asi by som vytiahol aj plný počet, takto je to "len" za štyri hviezdy. 80 %

Ledové království: Polární záře (2016) (TV film)

Taká priemerná lego jednohubka, ktorá sa nebrala vážne a ako paródia na Frozen je to vcelku fajn. Zaujímavé lego poňatie tejto už legendárnej rozprávky určite prinesie deťom radosť a tých pár hlášok stojí za to. Taký lepší nadpriemer. 60 %