Experiment (2010)

Experiment je klasickým americkým produktem, kdy se vezme určitá známá událost nebo zahraniční film inspirován touto uálostí, a všechno se do základu změní. Do hlavních rolí se dá několik známých obličejů a penízky se pohrnou. Zde se to, ale příliš nepovedlo, jelikož i v USA šel tento film rovnou na DVD. Pokud odhlédneme od toho, že je film inspirován skutečnou událostí, kterou ale výrazně pokřivil, tak by se možná jednalo o slušný nápad. Bohužel danou událost naprosto vytrhl z konceptu, kdy partu studentů nahradil lidský odpad prahnoucí po finanční odměně. Rozhodně tedy doporučím novější počin, který se věrně stará o adaptaci nechvalně známé události - The Stanford Prison Experiment. Tady se jedná pouze o pokřivenou kopii bez většího přesahu.

Ulice Cloverfield 10 (2016)

Hodně pozitivně vidím navázání Ulice Cloverfield 10 na předchozí film produkovaný J.J. Abramsem, a to Cloverfield. Tento fakt dává filmu určitý přesah a také spoustu možností, jak by se dalo v budoucnu navázat (viz závěr). Jinak se jedná o velmi povedený horor/thriller, který bez znalosti prvního filmu může vyvolat spoustu otázek. Napětí je zde budováno opravdu skvěle, stísněné prostory nahrávají interakci hlavních postav. Finále potěšilo, ale možná bych ho udělal ještě trochu více mysteriózní, aby více nalákalo na případné pokračování.

Naega salinbeomida (2012)

Pokud budeme mluvit o žánrovém řemeslu, tak Confession of Murder je opravdovou perličkou. Hodně svěží námět, velice zajímavý děj a kvalitní finále (včetně nějakého toho twistu). Zde můžeme být rozhodně spokojeni. Co pokulhává, je že tvůrci nedokázali snížit asijské ptákoviny na minimum, a občas se tedy máme rozhodně na co těšit. Výsledný dojem to docela kazí a výrazně také podrývá dramatickou linku. Bohužel jiný kraj, jiný mrav. A zde nám to Korejci opět dokazují. Na druhou stranu se jedná o pro ně velice typickou věc a jiní pravděpodobně nebudou.

Ave, Caesar! (2016)

Tohle, že jsou Coeni? No to je teda průšvih. Rozhodně jejich nejslabší počin a to o pořádný kus. Naprosto nic neříkající, nudné a nezajímavé producírování velkých hereckých jmen, které má rádoby napodobovat tvorbu Wese Andersona. Bohuže zde naprosto chybí jakákoliv invence, hravost a hodně důležitá lehkost. Tohle se opravdu nepovedlo.

Muži, ženy a děti (2014)

Pokud se jedná o sociální dramata s lehkým komediálním přesahem, tak Reitman je poměrně kvalitní volbou a málokdy zklame. Muži, ženy a děti je hodně aktuální látkou, která není až tolik propírána, což je poměrně zvláštní, jelikož moderní technologie a sociální sítě ovlivňují náš život stále větší měrou. Tenhle nápad se mi hodně líbí a poměrně dost na mě platí. Společně s grafickým zobrazením toků sociálních síti, který je hodně nenásilný a funkční, tvoří komplexní celek. Moderní doba také přináší nové problémy a nové situace, a to je zde dobře nakousnuto. Sice určitě najdeme několik hluchých míst a ke konci je děj poměrně předvídatelný, ale i tak se stále jedná o velice kvalitní sociální drama, které můžu v rámci žánru rozhodně doporučit. A i ten Sandler ve vážné poloze je fakt dobrá volba.

Automata (2014)

Strašně nevýrazné sci-fi. Další utopická vize naší společnosti, která spěje pomalu ke svému zániku. Ať už díky přírodním podmínkám nebo nové hrozbě v podobě pokročilé robotické technologie. Klasická zápletka. Lidstvo stvořilo roboty k ulehčení svého života a hlavní hrdina se setká s pokročilejší formou těchto robotů, která by mohla nahradit lidstvo. Bohužel si nedokáži vybavit nějakou výraznější část filmu. Všechny jeho komponenty jsou naprosto nezajímavé a průměrné. Dohromady tak tvoří spíše podprůměrný snímek. Banderas se do něčeho podobného asi už nehodí, záporák slabý, motivace zúčastněných nejasné, chování zúčastněných nejasné. Hodně nedotažená záležitost i na béčkové sci-fi.

Periskop nahoru a dolů (1996)

Je zřejmé, že od podobných filmů toho nemůžeme mnoho čekat a upřímně jim většinu nedostatků vytýkat, ale na druhou stranu není moc co vyloženě vychválit. Rozhodně je to rychlá jednohubka, co velice svižně uteče. Je zde pár vtipných scén, ale jako celek nedokáže zaujmout, nežene se příliš do absurdna a to je možná menší problém. Čekal jsem možná trošku něco víc a možná také trošku něco jiného.

In Your Eyes (2014)

Největší výhodou In Your Eyes je Joss Whedon. Díky tomuto velice kvalitnímu scénáristovi, který má za sebou již nespočet filmových hitů, se podařilo odlišit tento film od zbytku indie romantických komedií a alespoň na začátku mu dal nějaký impuls nebo prostě příslib něčeho zajímavého. Scénář je opravdu kvalitní, nápad je to zajímavý a díky němu Vás film udrží. Sice je v něm docela dost nedomyšlených věcí a také náhod, a především v závěru budete hodně přemýšlet proč se děje, to co se děje. Dalším mínusem je ústřední dvojice, která je poněkud nevýrazná a především Michael Stahl-David se absolutně nehodí a nemá charisma něco podobného utáhnout, Zároveň tolik nefunguje chemie dvou hlavních představitelů. Suma sumárum průměrné romantické drama.

Ip Man 3 (2015)

Pro mě osobně veliké zklamání. První dva díly série o Ip Manovi jsem zhltal neuvěřitelným způsobem a těšil se na pokračování. To se bohužel tvůrcům úplně nepodařilo a dle mého názoru vrhá nepříjemný stín na předchozí filmy. Pokud budeme hovořit o akční stránce filmu, tak ta je naštěstí naprosto v pořádku, akce je rozmanitá, choreografie opět velice zajímavá a tuto část filmu si můžete opět užít. Co značně pokulhává, je příběh. Nebo jinak řečeno dějová struktura. Naprosto vůbec nejsou jasné motivace jednotlivých postav a proč dělají, to co dělají. Daná situace nějakým způsobem vyeskaluje, často se nevyřeší, ale daná postava už tam dále není. To potkalo například Mika Tysona, která je ale jinak tak hrozný, že je to možná i dobře. Dalším mínusem je, že tvůrci dotlačili Donnieho Yena do více lidských hereckých póz, kde on prostě není tak suverénní. Celkově tak Yip Man 3 působí jako hodně zvláštní guláš s kvalitními akčními scénami.

Mamon (2015) (seriál)

V našem seriálovém prostředí je snad pouze jedna jistota. A to ta, že když se spojí HBO s nadějnými českými tvůrci vznikne vždy něco zajímavého a hodně kvalitního. Přesvědčili jsme se o tom u Terapie a také Hořícího keře. Mamon je jenom dalším z řady důkazů, že toto spojení funguje. Šestidílný seriál Vás zavede do prostředí vysoce postavených manažerů a jejich her. Scénář je dostatečně kvalitní a dokonce i jeho rozuzlení má hlavu a patu, zároveň Vás taky dokáže udržet u sledování a donutí pustit si další díl. Menší výtku bych měl snad jen k hereckému obsazení, jelikož Hádek a Dlouhý úplně tak nestačí a nemohu říci, že by jim zbytek hereckého ansámblu nějak výrazně pomáhal. U některých se dá dokonce říci, že výsledný dojem spíše kazili. Celkově ovšem hodně slušný seriál, když vezmu v potaz s jakými seriálovými zvěrstvy se musíme potýkat.