Diktátor (2012)

85% Já se prostě smál každou chvíli, pro někoho přihlouplý, nevhodný humor pro mě humor s dávkou parodie, ironie, satiry, nadhledem a taky myšlenkou. Dovolím si tvrdit, že zde ani tak nejde o to, jak je film natočen, ale o to, jestli se vám Cohen, či daný typ humoru líbí.

Pod kůží (2008)

60% Povedený horor, jenž pracuje s originální látkou, kde hororovým prvkem je jakýsi jednoduchý, ale smrtící organismus, zato ostatní věci jsou ze zaběhnuté hororové škatulky. Určitě se ze Splinteru dalo vymačkat více, přesto má film spád a na tomu stačili v podstatě tři herci a jedna malá pumpa.

Hrůzná minulost (2012)

60% Zajímavý mix duchařského hororu a krimi reality s rozuzlením, které jsem moc nečekal. Jedná se o dobře odvedenou filmařskou práci, co mi však na filmu vadilo je, že neupoutal mou pozornost natolik abych si lámal hlavu, tak jako hlavní hrdina nad tím, co se stalo stalo v době a proč tam straší.

Grindhouse: Auto zabiják (2007)

45% Film plný rádoby drsných dialogů slečen, které sice občas fungují, ale ne tak, jak je u Tarantina zvykem a věřte, že u tohoto filmu pouze sledovat tyto dialogy je unavující, nebýt honičky na konci, tak bych byl znechucený úplně. P.S. Pokud se vám tento Grindhouse nelíbil, nenechte se odradit, Planeta teror je nejméně o třídu lepší, ale pokud (tak jako já), sledujete Auto zabiják po shlédnutí Planety teror, čekejte hodně rozdílný a ne tak "dravý" film.

Hostel II (2007)

35% Když už je takový film točen a počítám, že chce na poli hororů uspět, nebo zaujmout, měl se držet toho, že je to horor. Tady se bohužel až ukrutně moc (a hlavně blbě) mluví, v nezajímavém prostředí, se špatnými hereckými výkony, až to místy připomíná (asi díky kamery) amatérskou tvorbu. Když už jde do tuhého (kromě závěru snad jedna scéna), tak se na to kouká z pohledu hororového fanouška dobře, ale bohužel vše válcuje nudná příběhová kaše. P.S. Je pěkné, jak jsme tu my a východ Evropy vyobrazen, pokud si nás takhle v USA představují všichni, nevím zda je to k smíchu nebo pláči.

Grindhouse: Thanksgiving (2007)

Ujeté, vtipné, nechybí "Grindhouse vizuál". Nezapomenutelné scény s trampolínou, detektiv, co zkouší "červenou tekutinu", slečna místo krocana na stole - stačily na to dvě minuty. Po Machete druhý nejlepší Grindhouse trailer.

Lovci lidí (2008)

75% Myslivci, lovci a podobní chodívají do lesa lovit zvěř jako například zajíce, srnky. Každý takový správný lovec musí mít zbraň (brokovnici), ale taky hlavně dýku, občas taky chytají lesní zvěř do pastí, někdy je potřeba po ulovení vyvrhnout vnitřnosti - tohle je fakta a běžná realita. Tak... a teď si místo zvěře dosaďte čtyři (šest) mladých lidí. Surový survival horor, který má spád, lesní atmosféru a taky přiměřenou dávku brutality, tedy šlape nadprůměrně přestože není ničím originální.

Pokání (2007)

90% Silné budování příběhu, vyšperkované postavy tak, aby na konci snímku vše správně emocionálně fungovalo a co pak teprve ta nejsilnější stránka filmu - obraz a zvuk! Kamera, střih, kostýmy, hypnotizující hudba v podání Marianelliho a jedna z nezapomenutelných scén na pláži přes pět minut bez střihu. Titanic je kult, ale Pokání je v mých očích možná o trochu silnější podívaná plná emocí a jedné životní chyby. Dobové drama, kde vše šlape jako hodinky. Díky ti za to, Joe Wrighte.

Apollo 18 (2011)

40% Během 50 minut se před kamerou něco mihne, plus trochu vzruchu při nalezení mrtvoly. Po 55 minutách to teda vypadá, že se něco bude dít, když kosmonauti musí cestovat po měsíci, ale to trvá zhruba 2 minuty. Po hodině nastává "akční sekvence" (která je stejně napínavá a strhující jako když Večerníček jede ve svém autíčku), trvající 10 minut, pak film končí, teda abych byl přesný, zbylých 10 minut obsahuje jakýsi dovětek a závěřečné titulky. Ani nevím, za co ty dvě hvězdy, snad za přijatelnou měsíční atmosféru a vizuál.