Monstrum (2008)

80% Neskutečně zábavná found footage akční podívaná s prvky scifi a hororu. Ačkoli se může zdát, že není originální (což není), vše dohání svou chytrostí (nevím zda je to kamerou, režisérem), ale ten fakt, že jsem se nenudil ani sekundu (prvních cca 15 minut dialogu nevadí, chápu, že bylo potřeba uvést do děje), hltal jsem každou sekundu, protože se pořád něco děje, chtěl víc a mrzelo mě "pouhých" 85 minut, i když na druhou stranu je to tak asi dobře, protože není čas na žádné hluché místo. Jedno z nejlepších found footage a akčních scifi. Pokud chce někdo něco víc hororovějšího, sáhněte např. pro REC 1, 2.

Děti (2008)

70% Stejně mrazivé jako roční období, ve kterém se film odehrává, vše umocňuje kamera a hudba. Trochu jsem se obával, jak děti budou terorizovat ty starší, k mému překvapení vše vypadá realisticky, děj je tak napínavý a vše rychle ubíhá. Jen se mi zdá zbytečná "viróza", která sice film vůbec neovlivňuje, ale i bez toho by to šlo.

Grotesque (2009)

50% Pokud chce divák nechutnou řezničinu - krev, moč, zvratky, týrání, nahé těla, masturbace, vnitřnosti, části těla, úchylnost - tady to dostane. Tímto snímek svůj úkol z větší části splnil. Ale úplně postrádal atmosféru, kterou jsem potřeboval, abych film "cítil na vlastní kůži", co pak taky trochu film stáhlo dolu, byl závěr (ve sklepě s kousnutím), ze začátku mi byla na obtíž i roztřesená kamera. Grotesque působí realisticky, určitě se nejedná o špatný horor zvlášť z téhle škatulky (milovníci si klidně mohou přičíst jednu až dvě hvězdy), ale já s tím nejsem úplně spokojen.

Mamka & taťka (2008)

75% Mamka a taťka ničím prakticky nevyniká (a to je asi síla snímku), žádné přehnané jatka, přehršel brutality, šílenosti, ani dějová linka není výjimečná a to je možná to, co film dělá dobrým. Je tam ode všeho trochu v dobré míře, děj pěkně ubíhá, je napínavý, deptající, soucítíte s Lenou, ale i té krve (někdy i více než to) se dočkáme snad u všech postav, které zde všechny mají své místo a plní svou funkci v "idylické rodince". Určitě to lepší z hororových luhů a hájů. P.S. A jak píše Copacabana: "Ľudia, keď sa vám páčil eden, neváhajte, Angličania naozaj vedia. P.S. Vianočná výzdoba oh my god"

Suspiria (1977)

35% Byl jsem plný očekávání, podle názorů jak zde, tak na hororových webech. Z očekávání se však stalo zklamání, myslím, že dokážu ocenit i staré hororové kousky, ale tohle? Povedený úvod a závěr rámuje příběhovou nudu a hloupost v jednom, kterou nezachrání ani podivná hudba, barevnost a prostředí (chápejte jako plus).

Nelítostný souboj (1995)

90% Příběhem možná ne tak vyšperkovaná podívaná (samozřejmě se i zde najdou silné scény a v příběhu nejde jen o "souboj" lupiče-policajta), ale ještě nikdy se mi nestalo, abych tak moc fandil jak hlavnímu záporákovi, tak detektivovi (zvláště po skvělém dialogu v restauraci). Napínavý mix akce a dramatu se špičkovým obsazením, který nelze hodnotit jinak.

Kalvárie (2004)

30% Spíše psychologický horor (i když i zde se najde pár zvrhlostí), přesto se tam vlastně první polovinu nic neděje, jen "cítíte" tu podivnou a poměrně vydařenou atmosféru a dobrými hereckými výkony (zvlášť Bartela po celou dobu), to však film nezachrání ani v druhé polovině, kdy se teda začne příběh Marca posouvat, pro mě jako by děj vycházel na prázdno. U Kalvárie plně chápu jak pěti, tak jednohvězdičkové hodnocení, je originální tak, že buď se budete bavit a příběh bude vašeho gusta a nebo z toho nebudete nic a budete se nudit jako já i když tam ty filmové kvality jsou.

Pan Verdoux (1947)

60% Mé první setkání s Ch. Chaplinem dopadlo pozitivně. Komedie se střídá z dramatem až nakonec končí tak jak končí, charismatické a dobře napsané postavy a příběh. Co mi však neuvěřitelně na filmu vadilo, byla délka, mít to tak 80, 90 minut hodnotím možná i za 4*. P.S. Plusem možná budiž i fakt, že film byl promítán v letním kině, na staré promítačce s restaurovaným filmem, kde každou chvíli hrozilo, aby projekce nebyla pozastavena kvůli lepení pásky :)

Chata v horách (2012)

85% Už jsem se lekl, že jde o jakýsi obyčejný slasher teenagerů na chatě za pomocí "Big Brothera". Ale to, co se z toho vyklube v druhé polovině - ujetá, zábavná, brutální šílenost, mix všeho, co lze a nelze v hororu vidět, pocta jiným hororům, parodie hororů a tak dále a tak dále...!

Hellraiser (1987)

45% Dvě hvězdy za napětí, které na konci gratovalo a odporným vizuálem (což lze u hororu chápat jako plus, zvlášť zde je povedené, úchylné, nechutné). Nečekám u hororu promyšlený příběh, nadstandardně zahrané postavy, ale tohle? Jedna kosta, kterou jen tak přivoláte, odvoláte havěť , to je co? Zklamání, pokud se Hellraiser považuje jako jeden z kultovních hororů.