Madagaskar 3 (2012)

70% Popravdě jsem se obával, ale nakonec trojka byla nad mé očekávání příjemnou podívanou, která mi dala zapomenout na méně výraznou dvojku. Ruský cirkus, francouzská záporná postava policistky, opět vtipná širší madagaskarská partička a pár nezapomenutelných scén téhle animované série, která prostě bavila od samého začátku.

Země bez zákona (2012)

85% Má své mouchy, ne že ne (třeba příběh přímočarejší, což zvlášť zamrzí, když jde o gangsterku), ale když už mi v kině, ale i celkově chyběla taková podívaná - westernově laděná gangsterka. Hardyho žeru a být ženského pohlaví, rozplývám se v kině ještě více nad jeho bručením (které v kině dokonce vyvolalo smích), samozřejmě jako vždy i zde hraje skvěle. LaBeouf také a záporák Pearce snad víc slizký být nemohl. Skromnější prostředí a kulisy dotvářely pravost venkova, s občasnou dávkou nekompromisního jednání gangsterů s občasnou dávkou jemné romantiky. I když nejsem fanoušek a odborník automobilů, musím pochválit i dobové auta. Jak jsem na začátku poznamenal, našly by se nedostatky, ale já od toho neočekával převratné dílo, proto jsem se bavil celou stopáž a užíval každý záběr.

Muži v černém 3 (2012)

65% Neurazí, ani nepřekvapí. Tohle vždy byla akčně laděná oddechovka s příměsí humoru a sci-fi, která si svou laťku drží po všechny tři díly. Jednoduchý příběh, charismatičtí agenti, sci-fi nepřátelé, pár vtipných scén nebo dialogů. Svůj účel pro mě film splnil - člověk může "vypnout" a příjemně se bavit.

Hasta la vista! (2011)

60% Nechci srovnávat, ale po nedávno viděném Nedotknutelní, to srovnání v hlavě mám (zmiňovanému filmu nesahá ani po pás), i kdybych nesrovnával, tak mě hlavní trojice vůbec nechytla. To stejné by se dalo říci o jejich cestě - málo vtipu, průměrné drama. Na druhou stranu musím uznat, že zde se nesnažili uměle vyvolávat pocity soucitu či jinak ovlivňovat děj filmu, i když samotný konec byl předvídatelný. Přestože se jedná o negativní komentář, film není zase tak špatný, pořád se totiž jedná o zajímavý mix humoru a dramatu handicapovaných na cestě za "vysněným cílem".

Viděl jsem ďábla (2010)

80% Návod na to, jak lze postavit na tisíckrát omletém příběhu svižnou, napínavou, tak akorát drastickou pro širší publikum, dobře zahranou a natočenou podívanou. A to i přesto, že film má dvě a půl hodiny! Prostě chytrý snímek o pomstě aneb o hře na kočku a myš, kde "kočka i myš" své role zahráli bravurně. Ještě je třeba zmínit dobrou kameru, hudbu a několik nezapomenutelných scén.

Temné stíny (2012)

75% Přestože každým svým novým filmem Burton ztrácí na svém kouzlu, přestože jde o lehce nadprůměrný film, pořád v něm je něco, co upoutalo mou pozornost a bavilo až do samého konce. Dobré herecké výkony (Green, Depp, Pfeiffer, zbytek herců je díky těmto prakticky "neviditelná"), standardní vizuál a hudba Burtona mě asi nikdy neomrzí, humor zde taky funguje. Zamrzí poměrně hloupý a přímočarý příběh a nevím proč, ale jako bych v mimice Barnabase viděl kapitána Sparrowa.

Až vyjde měsíc (2012)

75% Tohle je přesně typ filmu, který bych klidně ohodnotil i za 2*, protože mi nesedl, zde však při hodnocení jde můj vkus stranou. Po dlouhé době velice osobitý snímek - výborná a nezvyklá kamera, celkový obraz, hudba, výborně zahrané a zvlášť výtečné dětské postavy - herci.

Kanibalové (1980)

55% Velká kontroverze, která už před lety ve mě vyvolávala to, co žádný jiný film. Podivný mix dokumentu, hororu, který si nebere servítky vůbec s ničím, svou otevřenou a realistickou nechutností se nebojí ukázat cokoli (bohužel někdy až za rámec filmové tvorby, kdy zvířata jsou zabíjena doopravdy). Myslím, že tento snímek (oproti dnešním) splnil to, co měl, že vyvolal velkou diskuzi a odpor lidí už v roce 1980. Ačkoli se pořád nejedná dobře natočený snímek, jsou zde scény, které si budete navždy pamatovat a film by měl vidět každý fanoušek hororů.

Noroi (2005)

60% Noroi by se dal přirovnat k horské dráze. Film má mysteriózní, poutavý děj, buduje se atmosféra, příběh, vše graduje a když jste na vrcholu, najednou zjistíte, že jedete dolů - zhruba v polovině film přestane být zajímavý, táhne se, místy nudí a člověk musí dlouho čekat, než se děj zase vyšoupne nahoru. Takhle to na mě působilo bohužel celé dvě hodiny, nevyvážený horor, který však není vůbec špatný (i přes negativní komentář) a určitě se řadí mezi nadprůměr.

Klip (2012)

40% Nebýt explicitního pojetí filmu, tak jak bylo všude prezentováno, filmu bych se popravdě vyhnul. Mnohdy se takto filmy prezentují, ale tady musím uznat, že explicita zde není klamem (i když scén dohromady je zde cca 10 minut). Musím říct, že tohle je zrcadlo dnešním mladistvým (nejen v Srbsku, třeba i v ČR, ale taky samozřejmě neplatí pro všechny). Najde se zde i pár nezapomenutelných scén (při hraní World of Warcraft...), hlavní hrdina by hrála jako by tento styl života pro ní nebyl cizí, to stejné se dá říct o chlapci, jenž určitě s erekcí problém nemívá. Přesto po dějové a příběhové stránce film padá hluboko do podprůměrných filmů a mám tak akorát pocit, jako bych sledoval každodenní denní režim hrdinky plný nic nedělání, chlastu a sexu. Škoda, zasadit onu explicitu do zajímavějšího děje, určitě by se jednalo o pobuřující, ale pravdivý a zajímavý film.