Sherlock Holmes: Hra stínů (2011)

65% Zklamání. Sherlock pro mě vždy byl detektiv s tajemnějším a pomalu odkrývajícím se příběhem. Tentokrát je zde na můj vkus až moc akce, vtipu i ten příběh pokulhává, zvlášť co se týče Moriartyho. Přesto se člověk baví, ale je to škoda, celkově se z této látky dalo vytřískat více.

MovieZone Live! (2010) (pořad)

To nejlepší z filmové publicistiky jedině na MovieZone a jejich pořad emzet lajf :)

Mission: Impossible - Ghost Protocol (2011)

60% Neskutečně průměrný akční film většinou vychvalovaný, pro mě ale s nepochopením... Určitě to nejsou zbytečné 2 hodiny, na druhou stranu bych volil z jiných akčních filmů stejné škatulky (nebo volil starší díly).

Avengers (2012)

Není to pětihvězdičkový film, dalo by se Avengers hodně vytknout, ale já se u toho skvěle bavil. Skvěle vyvážená akce, humor, dialogy (i když těch je možná až moc), každá postava zde má dost prostoru... Prostě to má spád, má to koule, člověk se u toho celých 142 minut baví a pokud jste (tak jako já) neměli rádi některého (nebo všechny a neholdujete "super hrdinství") z hrdinů, teď si je určitě oblíbíte. Edit po 3 měsících: S odstupem času se na film dívám jinak, takže z 5 na 4 hvězdy.

Livide (2011)

60% Ani nevím, za co a proč ty tři hvězdy dávám. Strašně "podivný" horor. Příběh vlastně o ničem, to, co se tam děje nedává moc logiku (dobře, budu brát v potaz "fantasy" a "duchy"), přitom se mi na Livide dívalo dobře, jak to? Možná vizuál, možná prostředí, možná hudba, možná všechno dohromady dává filmu onu podivnost, ale zároveň přijatelnou podívanou. PS. Na první snímek režisérů - Inside, to zdaleka nemá.

Hněv Titánů (2012)

75% Šel jsem do kina s tím, že si užiju akčně-antickou řežbu, která mě pobaví hlavně svým vizuálem a akcí. To jsem taky dostal. Samozřejmě kdybych počítal tupý příběh, průměrný scénář, hodnocení by padalo níže, s tím jsem však na film nešel a svůj úkol - film na odreagování - Hněv Titánů splnil na jedničku.

Ranař (2011)

55% Film prakticky naprosto o ničem, ale postava S. W. Scotta + hokejové záběry + hokejové bitky tomuhle "nic", dávají koukatelnou formu za předpokladu, že u filmu vypnete a budete se jen bavit.

Jack a Jill (2011)

20% Sandlera a jeho "hloupý humor" mám docela rád, ale tady i když přivřu obě oči, musím říct, že snímek od obsahu, herecké výkony, o scénaři nemluvě - hloupý a trapný.

Mezi vlky (2011)

65% Určitě se jedná o zajímavý, nenudící a napínavý snímek, kde funguje jak ledová atmosféra, tak dobrý soundtrack. Bohužel to hlavní oč zde jde - vlci - mi kazili chuť z celého filmu. Ani nejde tak o jejich provedení, ale spíš podivné chování a špatné akční scény s nimi. I když se nejedná o bůhví jak dech beroucí nápad (film), mám pocit, že ze sebe mohl vymačkat více.

Bůh masakru (2011)

75% Nikdy jsme neuměl přijít na chuť konverzačkám, obával jsem se, že mě i Bůh masakru bude nudit. Jsem rád, že jsme se mýlil. Chytrý, zábavný, poutavý scénář, kterého se dobře zhostilo herecké obsazení, vše v dostačující stopáži. Pokud bych měl doporučit "konverzačku" bude to právě Bůh masakru.