Brutal Relax (2010)

Jo jasně blbost to je, ale strašně zábavná a vtipná na svou brutalitu (vnitřnosti, rozmačkané hlavy, vyrvané kosti z těla..) k čemuž taky dopomáhá hudba a dementní hlavní hrdina.. Pokud někdo touží po 15 minutovém brutálním relaxu, nechť se podívá na Brutal Relax :) PS: I když morbidní, ale vtipné použít mrtvé dítě jako zbraň.

Pelíšky (1999)

Nemám ve zvyku dávat zdejším "top filmům" automaticky pět hvězdiček jen s určité nostalgie nebo jen ať náhodou nevybočuju z řady. Pelíšky jsou však takovou klasikou, která se mi nikdy neokouká (jako například Vykoupení z věznice Shawshank). A i když film vidím po x-té, pokaždé si v něm najdu něco nového a něco, co mě zaručeně rozesměje.

Burke and Hare (2010)

Bohužel tento snímek mé slabší hodnocení schytal asi za všechny ostatní komedie s typickým anglickým humorem a přístupem. Ne, že bych je neměl rád, ale tahle komedie byla poměrně nudná, jen s pár vtipnými scénami. Neoplývala ani svižným tempem nebo jiným prvkem, který by mě nějak zaujal.. Po zamyšlení si říkám: jak by film vypadal, kdyby byl vážný? Určitě dobrý námět na drama. Takhle dávám hodně dobré dvě hvězdičky.

Husk (2011)

55% Naprostý průměr, ale snesitelný průměr. Ničím nepřekvapí, i když se zde najde pár světlých chvilek. Ač by se mohlo zdát, že "fantasy" prvky (na kterých stojí příběh) v podobě vidění z minulosti a halucinace by mohly být přínosem, mě to tak osobně nepřipadalo..

TRON: Legacy 3D (2010)

65% Trojbarevný film (černá, bílá, oranžová), neonový film, film Dafk Punku, high-tech digitální svět, latexové kombinézy... takhle všelijak bych Trona mohl pojmenovat. V prvé řadě musím říct, že naprosto, ale naprosto uchvátil soundtrackem kapely Daft Punk.. dokázali to tak skvěle, že jsem se připadal jako bych já sám vklouzl do "digi světa". Hudba v mém případě, zachránila Trona, před zatracením. Díky hudby byl atmosférický, napínavý, "digitální" a prostě správně doplňovala obraz... to je ale tak vše co bych pochválil. Akční prvky taky nic moc (jen motorky zajímavé a ona "hra"). Scénář taky nic moc. Příběhově děs. Čekal jsem něco propracovanějšího, ne prvoplánovanou audio-vizuální zábavu.

xXx (2002)

Teď, když se na xXx dívám po těch letech, si říkám - co je to za blbost? Jenže v roce 2002 to bylo o něčem jiném a kromě toho, byl to můj oblíbený film v "dětství" (hodně akce, drsní chlapi, kaskadérské kousky, baby apod..), kdy jsme si půjčovali dvd v půjčovně a dívali se na Vina Diesela několikrát denně. Tři hvězdičky.

Rozmarná léta českého filmu (2010) (pořad)

Zajímavá dokumentární série, zabývající se průřezem českých filmových dějin. Člověk se tu leccos nového doví a přiučí, bohužel je to tak nějak všechno "sesekané" a ve zkratce.

Spartakus: Bohové arény (2011) (seriál)

Kdo chce utéct od "stereotypních" seriálů, Spartacus je jasná volba. Výborný prequel k rok staršímu Spartakus - Krev a písek.. myslím, že stojí za to si zapnout nejdříve právě tuto minisérii, člověk tak nebude ochuzen o zajímavější, překvapivější, napínavější příběh (pozn. v posledním díle však cca 2min před koncem vypnout - děj se přesouvá na konec první série :)). Jde poznat, že autoři mají zlepšující se tendenci a Bohové arény byli po všech stránkách kvalitnějším seriálem. Snad to tak bude pokračovat nadále. Jeden z nejlepších "akčních" seriálů. PS. Musím také vyzdvihnout poslední díl, který po vzoru posledního dílu z první série, nabízí hutnou dvacetiminutovku v aréně, která stojí sama o sobě ke shlédnutí.

Tři dny ke svobodě (2010)

Začnu tím horším, ale vlastně se omezím jen na tři slova: ničím originální příběh, tímhle to však nejspíš končí. I přes takový okoukaný, poměrně přímý a strohý příběh, dokázal Paul Haggis, udělat snímek stejný jako Crash. Stejný v tom, že dokáže bravůrně vystihnout postavy ve všech směrech a divák pak cítí vše stejně jako postavy. K tomu opět a zase výborný Russell Crowe, kterému jsem věřil každé jeho gesto, pohyb... Jo a Danny Elfman taky nezklamal! (PS. jen co nechápu, je role Liama Neesona, která se omezila snad na minutu :))

Na vlásku (2010)

75% Krásné, barevné, tak akorát vtipné (správně a úderně použité vtipné scény - některé ve mě vyvolávaly vzpomínky na prvního Shreka), poměrně zábavné a také hlavně pohádkové v tom pravém slova smyslu. Jelikož se mi zdá, že v poslední době se všechny animáky točí v přítomnosti nebo budoucnosti (vyjímky snad Jak vycvičit draka i třeba Shrek), byla taková pohádka potřeba. Samozřejmě u Disney nesmí chybět zpívané pasáže, které upřímně nesnáším, naštěstí jich bylo málo a celkový povedený dojem nekazily.