Sociální síť (2010)

Tak já vám nevím, asi jsem od toho čekala trochu víc. Až na pár detailů už jsem všechno tohle četla v článku v Instinktu, takže pro mě se žádná bomba nekonala. A že to režíroval pan Fincher? Tak tomu se mi vůbec nechce věřit. Prostě prvek očekávání byl vystřídán prvkem zklamání, holt není každý den svátek. Ovšem příběh samotný o tom, jak chudý mladíček ke svým miliardám přišel - to nemá chybu. V našich zeměpisných krajinách to ovšem jaksi nehrozí.

Crash (1996)

Výborný filmík s mým oblíbencem Jamesem Spaderem. On za to chudák nemůže, že musí hrát samý ujeťáky, kteří nacházejí největší potěšení v tom, někoho zpovídat před kamerou (Sex, lži a video), řezat ho přes zadek (Sekretářka) nebo vybourat se v autě. Každej má prostě nějakou tu úchylečku, jen si sáhněte do svědomí... I když samozřejmě chápu, že pro některé konzervativnější diváky některé scény byly trošku "přes", já se hrdě hlásím k tomu, že se mi to prostě líbilo...

Dívka s perlou (2003)

Děj sice téměř žádný, ale po výtvarné stránce nádhera. A Scarlett Johansson, jakože jinak ji moc nemusím, byla pro tuhle roli přímo stvořená.

Pelíšky (1999)

Pro mě snad nejlepší český film, můžu vidět stále a vždycky mě dostane... film, který umí rozesmát i rozplakat, co víc si přát.

Ledově ostří (2007)

Výborná komedie, u které jsem se dobře bavila. Opět jedna z podhodnocených věcí zde. Už samotný nápad udělat taneční dvojici ze dvou krasobruslařů je geniální. Možná by to mohli opravdu zavést, určitě by to mělo úspěch.

Dívka, která si hrála s ohněm (2009)

Možná to nebylo tak dobré jako první díl, ale pořád to bylo hodně dobré. Opět přesně podle knížky (no skoro přesně), ke kill billovské scéně vyhrabání z hrobu bych měla pouze připomínku, že Uma byla víc umazaná od hlíny, a to byla prosím v rakvi, na rozdíl od Lisbeth. S třetím dílem počkám, až dočtu knížku.

Šifra mistra Leonarda (2006)

Líbila se mi knížka a líbil se mi i film. Proto jsem si rozhodla mu trochu pozvednout hodnocení, které tady má podle mě nepochopitelně nízké. Zas taková srágora to nebyla, to znám horší.

Příběh rytíře (2001)

Ale no tak, přátelé, nebuďte tak upjatí... tohle přece není žádná historická freska, ale je tam psáno "komedie". Tak se zkuste bavit, chudák Heath Ledger už nemůže...

Vojcek (1979)

Pokračuji v tažení filmy Wernera Herzoga. Po Stroszkovi, což byl jenom podivín, přichází na řadu regulérní blázen Woyzeck čili Vojcek. Ta šílenost je vidět v očích Klause Kinskiho od prvního záběru, takže člověk jenom čeká, kam až to dospěje. I když možná si za to trochu mohla nevěrná Eva Mattes, ale zase co je moc to je moc, to by musela být vyvražděná polovina národa. Takže radši si dám pozor. Velmi mě potěšilo, že film byl natočený v mé milované Telči, navíc v době mého mládí, proto nemůžu jinak, než dát plný počet hvězd.

Benny a Joon (1993)

Celý film stojí a padá s Johnnym Deppem a jeho báječně roztomilými výstupy jako je žonglování s talíři či s kloboukem, akrobatické kousky hodné varietního umělce, jakož i inovátorské postupy v gastronomii, zejména výroba toustů pomocí žehličky či porcování cibule pomocí tenisové rakety. Tenhle chlapík je prostě k sežrání a vůbec se nedivím, že v žebříčku oblíbenosti této databáze obsadil první místo - u mě ho má taky. Ve vedlejší roli pak oslní svým ryšavým vlasem bledá kráska Julianne Moore.