Záskok (1994)

V tvorbě bratří Coenů postupuji tak nějak proti proudu času, takže po Po přečtení spalte jsem se přes Fargo a Big Lebowski propracovala i k Záskoku. Překvapila mě absence krve, násilí a téměř i mrtvol, a naopak přítomnost až romantických motivů, na které u nich nejsem moc zvyklá. Přesto jsem se dobře pobavila a těším se na další jejich kousky, které mi dosud zůstaly utajeny.

Zack a Miri točí porno (2008)

Další soustíčko od mého mileného Kevina Smithe, troufám si říct, že zatím nejlepší, co jsem od něj viděla. Nebo přinejmenším u čeho jsem se nejvíc smála. Prostě vydařená taškařice, kterou korunoval na závěr báječně pokérovaný Jason Mewes se svým "holandským kormidlem". Jo a na konci nezapomeňte vydržet přes závěrečné titulky.

Ratatouille (2007)

Možná je to tím, že jsem tento animovaný opus viděla až tři roky po premieře, tudíž nejsem ovlivněna nadšenými reakcemi okolí a můžu s klidem napsat, že mě tento příběh krysy, toužící stát se kuchařem, opravdu za srdce nechytil. To už byla lepší ta pruhovaná ryba, co se ztratila taťkovi. Navíc podle stopáže to mělo trvat 106 minut, ale zřejmě díky nějakému časovému paradoxu to trvalo asi dvě a půl hodiny, což na mě bylo při vší snaze o toleranci krysích menšin přece jen trochu moc. Takže příště si dám radši něco kratšího a stravitelnějšího.

Revizoři (2003)

To jsem fakt netušila, co za věci se dá zažít v metru. Ovšem možná je to tím, že si pro jistotu kupuju lístek, a taky možná tím, že tohle metro je tak trochu maďarský... Asi se zajedu mrknout do Budapešti.

Po přečtení spalte (2008)

Že prej cesta do pekla bývá dlážděná dobrými úmysly. No a což teprve, když ty úmysly nejsou až tak úplně čistý… Další kousek z dílny bratří Coenů (což mi připomíná ten úžasný přístroj, co vykutil ve svý domácí dílně George Clooney). Ale zase na druhou stranu, shánět prachy na plastickou operaci povislejch paží a břicha, když jste stárnoucí osamělá instruktorka fitness a vedle vás dělá takovej sekáč jako vytuněnej nagelovanej Brad Pitt, to je spíš polehčující okolnost. Akorát, jak už to tak u Coenů bývá, se to jaksi zašmodrchá a dopadne to… no jo? Jak to vlastně dopadne???

U konce s dechem (1983)

S hanbou přiznávám, že původní film s Belmondem jsem neviděla, tudíž nemám srovnání. Nicméně si umím představit, že pan Godard to natočil poněkud lépe. Tudíž tři hvězdy jen za odvážné scény, v nichž se můžeme přesvědčit, jaký měl Richard Gere za mlada hezký zadek (a vlastně i předek).

Pták na drátě (1990)

Výborná komedie, díky níž jsem si oblíbila Goldie Hawn. Mela Gibsona jsem měla oblíbeného už předtím. Nechápu zdejší nízké hodnocení. Mě to naprosto uspokojilo.

Lovci myšlenek (2004)

Grupa budoucích elitních agentů FBI je přivezena na ostrov, kde má skládat závěrečnou zkoušku. Místo toho začne brutální vyvražďovačka ve stylu Deseti malých černoušků. SPOILER: Kdyby si ta krasomila udělala tu zkoušku s fosforeskujícími prsty hned, mohla pár kamarádům zachránit život. Ale zase by nebylo na co koukat...

Život je krásný (1997)

Asi jsem hnusná, bezcitná a okoralá, ale tenhle film ve mně nevzbudil takové nadšeni, jaké by asi vzhledem ke zdejšímu hodnocení měl. Komedie z prostředí koncentračního tábora prostě není můj šálek kávy, takže sorry.

Horší než smrt (2007)

Vtipná komedie, která si dělá legraci úplně ze všeho, smrt, drogy a homosexuály nevyjímaje. Snůšku absurdních situací od záměny nebožtíků přes exkrementy strejdy Alfieho završuje trpasličí gay v rakvi a tabletky omylem považované za uklidňující. Ne každý zřejmě tento druh humoru chápe, mně osobně vyhovuje nadmíru.