Láska je láska (1998)

Milý příběh o dvou švédských děvčátkách, hledajících svou sexuální orientaci. Nebylo to špatné, ale pokud mám zůstat u tématu, takové Pusinky se mi líbily daleko víc.

Pianista (2002)

Lidi rychle zapomínají, co to byli ti Němci za kurvy... ještě že se točí takovéhle filmy, které nám to hezky pěkně připomenou. Fakt těm Židům není co závidět, .dost děsný, co se dělo. Jo a Adrian Brody to zahrál moc hezky, abych nezapomněla.

Dům k pověšení (1988)

První film Emira Kusturici, který jsem viděla, takže nemůžu srovnávat s těmi ostatními, tenhle mě ovšem dokonale nadchnul. Náhled do světa jugoslávských cikánů, když ještě byli cikány. První půlka filmu spíše rozverná, pro civilizované Evropany přibližující celkem reálný život v cikánské vesnici. Postupně sledujeme proměnu hlavního hrdiny Perhana, který se ze zamilovaného a nesmělého mladíčka vypracuje až na „bosse“, který organizuje přisun nového „masa“ do Itálie. No nakonec to nedopadne dobře, jak už to ve správné cikánské tragedii má být, přesto mi bylo při závěrečných titulcích tak nějak milo na duši. Zásluhu na tom má zřejmě i nádherná hudba Gorana Bregoviče... jestli já v sobě nemám náhodou tak trochu cikánských genů...

Pošetilost mocných (1971)

Výborná komedie s Mistrem Funesem v nejlepší formě. "Jeden za všechny, všichni za sebe!".

Milionář z chatrče (2008)

Na to jaký kolem tohoto filmu byl humbuk, jsem čekala něco lepšího, jinými slovy žádný zázrak to nebyl. Hezká pohádka o tom, kterak chudý roznašeč čaje k milionům a nakonec i k vytoužené lásce přišel ... Jo, jasně že to v Indii nemaj jednoduchý. Ale tu poslední otázku mohli vymyslet aspoň trochu těžší...

Welkeom tu Dongmakgol (2005)

Takhle nějak si představuju válečný film. Barevné, hezké, zábavné, místy vtipné a na konci samozřejmě smutné. Co víc byste chtěli? Jo, válka je vůl v jakékoliv zemi a v jakékoliv době.

Precious (2009)

Deprese nejvyššího řádu. Takové rodiče aby člověk pohledal, milující otec, který dcerušce právě udělal druhé dítě, a matka, která se tou nebožačkou taky nechává obšťastňovat, pokud jí zrovna nenadává, že je k ničemu. Nevěřím, že by se z tohohle marasmu někdo dokázal vlastním úsilím dostat. Zaujala mě sociální pracovnice v podání Mariah Carey, která tady kupodivu není za hvězdu, ale normální ženskou, a hlavně vskutku oskarový výkon Mo´Nique. Přesto pochybuju, že bych si to chtěla někdy pustit znovu.

Svět podle Prota (2001)

Můj milovaný Kevin Spacey v brýlích Bono Voxe jako mimozemšťan Prot z planety K-Pax nebo jako blázen Porter? Můžete si vybrat, ale bacha, máte jenom jeden pokus. Pokud jde o mě osobně, já mu teda věřím každý slovo.

Klepání na nebeskou bránu (1997)

Oficiální text distributora: „Hrdiny jsou dva muži, umírající na rakovinu, kteří se rozhodnou, že si "osladí" a "opepří" poslední dny, které jim zbývají, cestou k moři.“ Tak na základě takového popisu bych tento film obešla širokým obloukem… Naštěstí jsem měla i jiné reference, takže jsem se s těmi dvěma týpky dobře pobavila. Road movie, lehce připomínající Thelmu a Louisu, a to hlavně neodbytným pocitem, který jsem měla celý film, že to s klukama prostě nemůže dobře dopadnout. Přesto to nebylo v žádném směru přehnané, lehce dojemné, místy dost vtipné… a vůbec, jedu k moři…

Zvrácený (2002)

Tak Zvrácený nebo Nezvratný? Český název měl zřejmě působit jako lákadlo na diváky, že uvidí něco opravdu nechutného, zatímco původní název, v překladu tedy Nezvratný, spíš odkazuje na to, že to s tou krasavicí, která pobíhá v noci sama po městě v sexy šatičkách, prostě MUSÍ dopadnout špatně. Což se divák dozví brzy po začátku, neboť celý děj běží od konce (pro mě nejsilnější scéna byla ta s hasičákem v klubu Rectum) až k nevinnému začátku. Hojně zmiňovaná scéna znásilnění mi tak šokující nepřipadla, asi jsem čekala ještě něco horšího... nebo už jsem úplně otrlá. A nejvíc zvrácená byla asi hlava kameramana, když prováděl ty šílené výkruty mezi jednotlivými scénami.