Jahari ore no seišun rabukome wa mačigatteiru. - Zoku (2015) (série)

Citeľná zmena oproti prvej sérií. Postavy prešli vývojom – niektoré dosť veľkým – vzťahy sa posunuli napred a už to neboli iba reakcie na náhodné okolité dianie. Seriál nabral emócie a serióznu hlavnú dejovú líniu, kde sa hlavné postavy snažia vyriešiť ako budú ďalej fungovať a že čo vlastne chcú. Pribudla jedna vedľajšia postava, ktorá dostávala dosť priestoru a takisto sme hlbšie spoznali už niektoré známe z prvej série. Humoru je menej, ale stále je kvalitný. Som neskutočne spokojný, celý seriál sa hýbe vpred a ja sa neviem dočkať, ako sa to všetko vyvinie v tretej sérii, ktorá by mala vyjsť budúci rok.

Jupiter vychází (2015)

Toto som určite nečakal. Nemyslel som si, že takí herci by sa dali nahovoriť na takú kravinu. Bol to jeden prekombinovaný, klišéidný, nelogický mišung. Kvalitné efekty ale akcia bola niekedy tak rýchla, že som nestačil registrovať čo sa deje. Všetky bitky vyzerali viac menej rovnako. Najlepšie zahral Eddie Redmayne. Na koniec pridávam neúplný zoznam “zabitých” vecí: včely, surferské boty, romantika, dialógy, byrokracia a krídla. Rozmýšľal som, že ktorý film bol horší. Tento, nazvime to originálny sci-fi fun mix alebo suché, plne predvídateľné Elysium.

Jurský svět (2015)

To čo som očakával. Zabavil som sa. Jediná inovácia oproti minulým dielom bola trocha vyššia inteligencia jedného dinosaura. Inak to je presne to isté. Páčili sa mi nostalgické referencie na predošlé filmy. Chris Pratta som si po Guardians dosť obľúbil. Bryce D. Howard bola tiež fajn. Pri poslednom súboji som len čakal kedy sa tam objaví Ken Watanabe s hláškou "Let them fight." Nechápem ale čím to je, že tento film trhol historicky najvýnosnejší otvárací víkend. Okrem toho, že ceny lístkov idú stále hore. Mimo nejakého Jurassic Park maratónu si to už zrejme nikdy znovu nepozriem.

Kokoro ga sakebitagatterunda. (2015)

Veľmi sa mi to páčilo. Hlavne ten muzikál na konci bol skvelý. Jednoduchá zápletka o neschopnosti vyjadrovať sa, obalená do rozprávkového príbehu, ktorá, ako postupne zisťujeme, sa týka všetkých hlavných postáv, nie len Jun. Jedna neutrálna poznámka – pri niektorých scénach postavy až moc dramatizovali svoje vyjadrovanie – ale vôbec mi to neprekážalo. ***SPOILER*** S čím som mal ale trochu problém, bolo to, ako sa vysporiadali s citovými vzťahmi medzi postavami. Vpodstate to skončilo fajn, ale cítil som sa podvedený. Celý film mi bolo ukazované ako sa vytvára puto medzi hlavnými postavami Takumi a Jun a zrazu sa ku koncu z ničoho nič prevalí, že Takumi o ňu vlastne vôbec nemá záujem. Cukor necukor, bol by som oveľa radšej keby si hlavné postavy cez tieto všetky prekážky dvojitej náklonnosti našli k sebe cestu. Ale ako som povedal, bolo to fajn aj takto, som ale proste dušou cukrár. ***END SPOILER*** Určite film pozriem znovu. edit (13.9.2018): Pozreté druhý krát. Zvyšujem hodnotenie na plný počet. Napriek všetkému, neskutočne sa mi to páči. ***SPOILER*** Najsilnejšia scéna je pre mňa určite keď Jun spieva prvú pieseň v muzikály. To bolo fakt perfektné. ***END SPOILER*** edit2 (23.10.2018): Tretí krát a stále skvelé.

Kosti a skalp (2015)

Úvod v mestečku aj cesta k cieľu sa mi páčili. Drsné a nekompromisné prostredie divokej Ameriky. Presne tak si tie časy predstavujem. Ale odkedy sa skupina dostala na miesto destinácie sa zmenil žáner filmu na nejaký divný krvák. Stratilo sa napätie a celkovo som sa začal nudiť. Mali to radšej skrátiť o pol hodinu a zakončiť nejakým jedným kvalitným bojom.

Krycí jméno U.N.C.L.E. (2015)

Taká oddychovka – zábavné a svižné. Veľmi dobrá hudba. Pochvala za dobové kulisy a rekvizity. Skvelé obsadenie. Cavill, Hammer, Vikander – úplná pecka. Dávam slabé štyri hviezdy. edit (19.6.2016): Už dlho ma lákalo pozrieť si film znovu. Výrazné charaktery hlavných postáv vytvárajú veľa skvelých scén ku ktorým sa oplatilo vrátiť. edit (15.8.2017): Mením hodnotenie na plné štyri hviezdy. Konečne som zistil, čo mi na tomto filme nesedelo. Prišiel som na to, že ma skoro vôbec nezaujíma hlavná zápletka. Pre mňa je to celé o troch hlavných postavách, ich výstrednosti a ich vzájomnom sa doťahovaní.

Labyrint: Zkoušky ohněm (2015)

Nebolo to zlé. Kopa akcie a napätia. Lenže sa to dosť odklonilo od žánru prvého filmu. Celá jednotka bola o tej záhade, prečo sú kde sú, kto ich tam poslal, na čo slúži bludisko. Asi prvých tridsať minút si film držal podobnú atmosféru ale potom to prešlo do viac menej čisto horor akčného žánru. Jednotka bola originálna. Ale tu som v každej pasáži nachádzal referencie na iné filmy – The Island, I Am Legend, Blade, World War Z, Terminator Salvation. Nie som teda spokojný akým smerom sa to celé vybralo.

Ladíme 2 (2015)

Vpodstate to bolo to isté ako minulý diel len sa zmenili pesničky a zostrili vtipy. Vystúpenie Das Sound Machine na svetovom šampiónáte bolo fakt pecka. Celkovo som som sa určite bavil ale necháme to na troch hviezdach kvôli chýbajúcej inovácií.

Legendy zločinu (2015)

Priemerný film. Celkovo sa tam nič moc nedialo, len sled udalostí bez nejakého hlbšieho smerovania. Dominoval humor. Najviac to ťahal Tom Hardy ako narušené dvojča.

Méďa 2 (2015)

Ešte lepšie ako jednotka. Komplexnejší, zaujímavejší dej a viac humoru pri ktorom som išiel do kolien. Naviac to malo ešte aj reálny odkaz na zamyslenie. Veľké plus za všetkých super hercov v postranných úlohách a cameách. Amandu Seyfried odsúhlasujem všetkými desiatimi. ”I googled Grand Canyon. Here look, it says did you mean black cocks.”