Truth (2015)

Prvá investigatívna časť ma bavila viac. Naťahovačky a obviňovačky čo prišli potom boli stále dobré ale už som stratil záujem o výsledok. Slabé štyri hviezdy.

Věčně mladá (2015)

Veľmi dobré ale mohlo byť ešte lepšie. Druhá polovica filmu mi prišla dosť uponáhľaná s veľa nevyužitým potenciálom. V kľúčových scénach sa dalo vyťažiť oveľa viac emócií. A koniec by sa mi viac páčil keby nechali diváka viac na pochybách, že čo bude s Adalinou budúcnosťou. Napriek mojim výhradám som dosť spokojný. Hlavná postava bola úžasne zaujímavá žena s veľmi pútavým životným príbehom čo vlastne ťahalo celý film. Blake Lively je bohyňa, jedna z mojich platonických topiek. Vynikajúco zahrala, nazvem to “skúsenostnú auru“ ktorú jej postava nazbierala za svoj život. Film mal veľký potenciál na plné hodnotenie. Škoda.

V hlavě (2015)

Dosť dobrý a fakt, že depresívny animák. Smutný príbeh rúcajúceho sa detstva prepletený zábavnými dialógmi medzi emóciami. Plus, celkom životné pravdy, čo sa týka prechodu z bezstarostného detského života do hlúpej reality našej spoločnosti.

Vincentův svět (2015)

Poznáte filmy točiace sa okolo nejakých vzťahov alebo bežných ľudských problémov v ktorých sa dokopy nič nedeje ale aj tak človeka zaujmú lebo sa vie nájsť v daných situáciách a vcítiť sa do nich. No tak toto bolo niečo podobné až na to, že to boli veľmi nebežné problémy do ktorých sa nedalo tak úplne vcítiť. Čo tým chcem povedať je, že to celé bolo oničom. Nahlas som sa zasmial asi päť krát. Situácie s ktorými sa postavy stretávali ma bavili ale nanajvýš mi zlepšili náladu. Nebol tam žiadny poriadny príbeh, žiadny zvrat, žiadne emócie. Iba pohľad na pár dobrých kamarátov ako si idú cez svoj deň. Keď nad tým tak rozmýšľam, možno to je istá komediálna odroda “feel good” filmov. Zatiaľ hodnotím silnými dvoma hviezdami. Ak budem mať niekedy v budúcnosti chuť si to pustiť ešte raz, tak na tom filme asi niečo bude a zaslúžene zvýšim hodnotenie na tri. poznámka: Práve som sa dozvedel, že existuje seriál? Asi preto mi to prišlo také bezpríbehové a bez emócií.

V mysli vraha (2015)

Slušné krimi s dávkou mystéria podávanom cez prebleskujúce útržkovité scény čo spolu s hudbou vytváralo nekončiacu napätú a mrazivú atmosféru. Čo sa mi nepáčilo až tak úplne bol ten koniec ***SPOILER*** Stále dej gradoval k nejakému veľkolepému finále ale vpodstate sme dostali happy end. ***END SPOILER*** S obsadením som veľmi spokojný ale postava Jeffrey Dean Morgana mi vôbec nebola sympatická. A trochu mi ešte vadilo, že Abbie Cornishinej postave dali také občasné klišé drsňácke správanie. Ohodnotím zatiaľ silnými troma hviezdami. Ak by som si film niekedy v budúcnosti pustíl znovu tak je možné, že zvýšim hodnotenie na slabé štyri hviezdy.

Zastavte vymírání (2015)

Je to trpký pocit byť človekom. Hlavne po videní takéhoto dokumentu. Dobrá ukážka toho, že pár ľudí s kamerou dokáže drasticky narušiť trh nejakej suroviny zvýšením povedomia konzumentov a tlakom na autority. Chcel by som vidieť viacej podobných filmov zameraných na ostatné druhy o ktorých sa tu nerozprávalo.

Země zítřka (2015)

Páčilo sa mi to. Niečo nové. Dobre spracované. Po celý čas to bolo zaujímavé. Pekná akcia. Aktuálne myšlienky. Dosť ma ten film nabudil. Cítim sa presne tak ako keď si pozriem nejaké motivačné video. Dobrí a sympatickí herci. Robertson mám rád, Clooney a Laurie sú páni. Aj všetci detský herci dali dosť dobrý výkon. Ale hlavne Raffey Cassidy bola brutálna. Strašne dobre to hrala.

Amazing Spider-Man 2 (2014)

Proste nie. Polovicu filmu sú iba scény kde sa zaoberajú či Peter bude s Gwen. Celkovo je dej nesúvislí. Rieši sa moc veľa vecí a žiadna poriadne. Mrhanie postavou Goblina. Zbytočné predstavenie Rhina. Nevyužitý potenciál Harryho a starého Osborna. Nechápal som moc Harryho správanie a konanie. ***SPOILER***Kvôli tým zbytočným roztržkám v ich vzťahu, smrť Gwen nepôsobila až tak silno ako by mala.***END SPOILER*** Hudba úplne oničom, miestami až zlá. Vizuál bol dobrý ale čo s tým keď ostatné je podpriemerné. Čo chcem vyzdvihnúť je obsadenie Dane Dehaan.

Black Bullet (2014) (seriál)

Prvá polovica bola super. Zaujímavé postavy, nabité neznámym množstvom potenciálu. Boj proti záhadným nepriateľom na viacerých frontoch. Prostredie plné profesionálnej rivality a politických intríg. Dosť sa mi páčil humor so sexuálnymi narážkami. Rentaro a Enju boli naozaj skvelé duo. Seriál nemal zábrany v hrubosti, drsnosti a ukazovaní psychických útrap postáv. Zlom prišiel niekde v polovici keď sa epizódy začali vyberať príbehovo nezáživným smerom a upustili od predošlého diania. Atmosféra zostala podobná, ale ubudlo humoru a vytratilo sa napätie. Čo sa tam dialo bolo nezaujímavé a akcia stratila kreativitu. Čiže okrem sociálnych interakcií ma to neskôr už moc nebavilo. Charakteristika tohto seriálu je pre mňa definitívne humor a interakcie medzi postavami. Škoda tých posledných pár epizód, inak to mohli byť solídne štyri hviezdy. edit: Aj napriek hodnoteniu tromi hviezdami, určite odporúčam si seriál pozrieť, kvôli skvelým prvým epizódam.

Captain America: Návrat prvního Avengera (2014)

Som spokojný. Dostal som to čo som očakával, akciou nadupanú sci-fi komiksovku. Film je na podobnej vlne ako Avengers. Veľmi si cením, že sa humor držal na uzde a nebola z toho spravená rodinná komédia ako pri niektorých posledných Marvelovkách. Kapitán Amerika strašne dával v ručných súbojoch. Ešte do komba s Čiernou Vdovou, bolo sa na čo pozerať. To že dali Scarlett toľko veľa stopáže bol super bonus. Rozmýšľal som medzi štyrmi alebo piatimi hviezdami. Ale nakoniec som sa rozhodol pre silné štyri hviezdy.