Agent bez minulosti (2002)

Seznámení se s Jasonem Bournem je jízda ve vysokém tempu. Matt Damon hraje přesvědčivě a samotná zápletka mě velice bavila. Laťku pro další díly nastavuje hodně vysoko a jsem zvědav, zda se jí podaří udržet. 90 % Oblíbená část- dům na venkově

Ally McBealová (1997) (seriál)

Mám rád filmy a seriály z právnického prostředí a když se k tomu přidá dávka vhodně zakomponovaného sympatického humoru, tak si chrochtám blahem. Je pravda, že některé díly jsou výrazně slabší než jiné (zvlášť pozdější už nemají podle mě takovej drajv), ale i tak dávám krásných 90 %. Oblíbená část- snad každá s Peterem MacNicolem :-)

Amazing Spider-Man (2012)

Proboha proč? Úplně zbytečnej film, o řád horší než verze s Maguirem. Štvala mě spousta nesmyslů, WTF momentů (rovnání stavebních jeřábů!!!) a hlavně ze všeho nejvíc Andrew Garfield, u něhož v jednu chvíli sledujete prýštící seběvědomí a cool pohledy, aby se z ničeho nic změnil na utlačovaného moulu, který ze sebe nedokáže vysoukat větu, když mluví s holkou co se mu líbí. Tak buď a nebo- obojí zároveň prostě nejde! Tvůrcům díky za sympatickou Emmu Stone, ale celkově to je jen tak tak 60 %. Oblíbená část- scéna ve školní knihovně

Amazing Spider-Man 2 (2014)

Totální průměr a šeď. Přitom předchozí trilogie (hlavně teda jednička a dvojka) se mi líbila. Slušné nápady a fragmenty (hraní muziky pomocí Spidermana, zpomalená záchrana lidí na probíjejícím podiu, líbil se mi i ten moment s malym klukem proti mechanickému nosorožci) střídají WTF momenty a vata (vrcholem všeho byla vycpávka s možnou srážkou letadel). Oceňuji, že se tvůrci nebáli zabít kladnou postavu. Neprozradím logicky koho, ale klobouk dolů. Pokud to tedy nedopadne tak, že příští díl bude najednou jak rybička. 3D solidní, ale brada mi z toho nepadá. 60 % Oblíbená část- Parkerovo mobilní vyzvánění

Americký gangster (2007)

Jak černoch ke jmění přišel (aneb trhněte si taljáni). Nečekejte brutální přestřelky, pravidelný zakopávání mrtvol apod., čekejte příběh o tom, jak černoch narozdíl od italskejch gangsterů uskutečnil chytrej obchodní plán, obešel prostředníky a za pomoci armády pašoval do USA drogy, jež poté mohl na ulici prodávat v mnohem lepší kvalitě za polovinu ceny. Čekejte taky příběh jednoho neúplatného poldy, kterej sestaví protikorupční oddělení. No a neprozradím snad moc, když řeknu, že tihle dva to nakonec dají dohromady, aby si navzájem pomohli. Denzel hraje tradičně skvěle a ač Russella zrovna nějak moc nemusim, tak tady proti jeho postavě nemůžu taky namítat nic. Solidní gangsterka, která si určitě zaslouží 80 %. Oblíbená část- první setkání nové (Croweovy) protikorupční jednotky

Americký sniper (2014)

Přestože dávám tři hvězdy a sedmdesát procent, tak převládá spíše zklamání. Jednoduše jsem od Amerického snipera čekal ještě víc. On je to snímek trochu zvláštní tím, kolik času věnuje civilní straně mince a i proto je popisek "Válečný" zde na ČSFD uveden až jako poslední. Pokud tedy chcete netradiční podívanou z prostředí války, pak zvolíte správně. Jestli ale bažíte po válečném filmu plném akce jak ho znáte, vybírejte někde jinde. 70 % Oblíbená část- scéna s chlapcem zvedajícím RPG

Amorův úlet (2006)

Mě to zklamalo a to zejména v tom, že to bylo hrozně přeplácaný a překombinovaný. Protože ta základní myšlenka nebyla špatná a dalo se z toho vytěžit rozhodně víc. Párkrát jsem se zasmál, to zase jo, ale celkově tam bylo dost úseků, které mi naopak lezly krkem. A ačkoliv obecně nemám moc rád zrzky, tak tady mě uchvátila Isla Fisher. Nebýt jí, tak to bylo asi ještě míň, než 50 %. Oblíbená část- Katie a její první návštěva pravého otce

Ant-Man (2015)

Slušný. Neříkám super, ale solidní. Částečně proto, že jsem tady i přes značku Marvel čekal slabší kus, což se naštěstí nepotvrdilo. Casting se povedl a extra pochvala míří za obsazení Paula Rudda, který velice příjemně překvapil. Originalita, napětí, humor, ani akce zde nechybí, takže co chce divák víc? Možná lepší příběh, i když to není ve filmech podle komiksu požadavek číslo jedna. Edit: Po druhém shlédnutí zvedám o 10 procent a jednu hvězdu. 80 % Oblíbená část- přívěšek na klíče

Anuvahood (2011)

Vážně to neberu a přesto je to děsivý. I přes veškerou snahu, nebo vlastně možná právě kvůli ní, protože až moc často jsem měl pocit křečovitosti. Navíc když už se to veze na nějaký zběsilý vlně celou stopáž, tak je totální nesmysl na závěr dávat vážnou část. Za pár povedenejch fórů a momentů 30 %. Oblíbená část- stěr od sestry s kamarádem v jejím pokojíčku

Apokalypsa v Hollywoodu (2013)

Kadence frků je obdivuhodná a role herců, kdy hrají sebe sama, jsou taktéž vybroušené. Téma je nekompromisní, stejně jako odehrávající se situace a to na škodu určitě není. Hudba super, tu taky nezbývá než pochválit. V ještě vyšším hodnocení mi brání jen občasné over the top blicí a spol. hlody. Jinak ale 80 %. Oblíbená část- Channing Tatum