Sex Tape (2014)

Sex Tape je klasická oddychovka, u které netřeba zaměstnávat mozek a jednoduše jen sledujete, co se před vámi odehrává. Humor vás sice povětšinou nerozseká, ale na druhou stranu se téměř pořád usmíváte. Netuším, jak moc byla Diaz načančaná a jak často používala dublérku, ale nemůžu než konstatovat, že tu umí být zatraceně žhavá. A Segel mi taky až tak nevadil. Slušná práce a 60 %. Oblíbená část- Hankovo puštění hudby v jeho domě

Dovolená za trest (2014)

Uhozená ptákovina- jak taky v Sandlerově případě jinak. Ale jedná se o dospělejší film, než jakých se účastnil dřív a na výsledném dojmu se to projevuje kladně, přestože jde vlastně o sázku na jistotu. Dřív stavěl na ujetých záležitostech, kdy spousta z nich fungovala, ale podobné procento naopak nikoliv. Zde není moc co zkazit a ani se tak neděje. Svou porci smíchu jistě odpálíte a na konci bezmála dvou hodin strávených s Blended nemáte důvod litovat. Jen škoda z mého pohledu až moc malého prostoru pro Crewse a hlavně O'Neala. 60 % Oblíbená část- "Hele kámo, jsou tady samý sexy holky!"

Sprosťárny (2013)

Takhle chytrou, vtipnou, nepředvídatelnou, ale i dojemnou záležitost jsem neviděl už ani nepamatuju a daný mix se povedl namíchat s neuvěřitelnou lehkostí a grácií. Bateman je chvíli k sežrání, jindy zase na přesdržku, ale vždycky vás zaujme, ať už se právě nachází v jakékoliv poloze. Z jeho role jako by prýštil elán a nadšení do práce, kterou na pomyslném plátně odvádí. K tomu mu výborně sekunduje Rohan Chand a pro mě je tak extrémně obtížné v tomto skvostu najít nedostatky. Tím největším tak zůstává pitomý český název, který se snímkem téměř nekoresponduje. K plnému prožitku jednoznačně doporučuji zdatnějším angličtinářům původní znění s titulky, protože u dabingu se obávám, že zanikne kouzlo některých dvojsmyslů. 100 % Oblíbená část- Guyova oplátka urážky jedné z matek v restauraci

22 Jump Street (2014)

Tohle lepší než jednička? No já teda nevim, kde se to v divácích bere, ale pro mě to neplatí. Rozhodně nechci tvrdit, že by to nebyla sranda a leckdy i taková, která vás odzbrojí, ale kde byla 21 svěží a neotřelá, tam se to v 22 občas změní v křeč. Jasně, velké plus za spostu narážek a popkulturních odkazů, ale zápor zase za dost otravnou "krize parťáctví" větev příběhu. Zkrátka a dobře to ušlo, ale v porovnání s předchozím dílem je to v mých očích o řád nebo spíš dva níže. 60 % Oblíbená část- "Looks like giant cube of ice."

Equalizer (2014)

Asi je to spíš na tři hvězdy, ale mám dva zásadní argumenty pro svou obhajobu čtyřech- kino a Denzel. Projekce v kině prostě měla koule a snímek jako Equalizer díky tomu lépe vyzní. A Denzel? Ten i v bezmála šedesáti letech předvedl naprosto přesvědčivý herecký výkon a k jeho roli podle mého nemůže být námitek. Jako další podporu mojí volby hodnocení uvedu hudbu, která mě dokázala zaujmout, přestože běžně poslouchám něco úplně odlišného. A "kutilství" mělo také svoje kouzlo a nápaditost. Komentář nechám pouze v pozitivním duchu, zápory si ve filmu vyhledejte sami. 80 % Oblíbená část- výplata odstupného pracovnicím z fabriky

Na hraně zítřka (2014)

Hrátky s časem jsou poměrně oblíbeným tématem, ale pořád se dá vymýšlet něco nového. Samozřejmě, že se tu vyrojí kvantum otazníků jako ve všech snímcích tohoto druhu, ale přestože odpověď tvůrci nabídnou jen k několika, nelze hodnotit celkový dojem záporně. Akce skvěle šlape, kamera je přehledná, herecká představení uvěřitelná, takže v kombinaci s již zmíněným časovým faktorem se dostáváme na minimálně 4 hvězdy. Já zůstávám jen u nich hlavně z důvodu pár otravných a omletých klišé (například složení jednotky z bandy ujetých individuí), ale ve finále jsem velmi spokojen a do budoucna se rozhodně podívám znovu. 80 % Oblíbená část- dotaz na Ritu, jestli už zkoušela (ehm :-)) všechno

Expendables: Postradatelní 3 (2014)

Budu hodně, ale opravdu hodně shovívavý a dám ještě tři hvězdy. Ale je to v podstatě jen z nostalgie a z víry, že se to tentokrát jen náhodou drobet nepovedlo. Téměř chybí humor, akce nepoutá přestože se snaží vypadat velkolepě, mladá krev nudí, hromada klišé a nesmyslů otravuje, hudba nezáživná. Takže jak jsem psal- šedesát jen s velkou dávkou benevolence a převážně díky další várce známých tváří. 60 % Oblíbená část- "Yeah, very short."

Velký draft (2014)

Draft je cirkus. Chvíli můžete být dole, abyste se v zápětí vrátili nahoru. Můžete žonglovat, předvádět obdivuhodné veletoče. Riskujete a ostatní vás za to obdivují. Zde ten cirkus uvidíte v celé své kráse. A pokud alespoň v koutku duše máte rádi sport, měli byste se podívat. Nechci a nebudu k tomu nic víc psát. 90 % Oblíbená část- závěr rozhovoru o 100$ bankovce

Útěk ze Sibiře (2010)

Příběh o síle lidského odhodlání odehrávající se v kulisách druhé světové války. Nečekejte akci, Útěk ze Sibiře je čistokrevné drama. A pokud vám zaleze pod kůži, což je docela velká šance, budete s hlavními hrdiny dýchat, trpět i radovat se. Má to při rozvážném tempu neskutečný tah na branku a přestože závěr je dost prvoplánový, tak já bych asi ani nechtěl, aby to skončilo jinak. 80 % Oblíbená část- vzchopení se Eda Harrise

Klip (2012)

V podstatě můžu jen konstatovat, že to je naprosto ukrutná a nezáživná nuda. Alespoň tu jednu hvězdu zachraňuje Isidora Simijonovic, která dokáže být v určitých momentech neuvěřitelně sexy. Jenže to mi vážně nestačí. Kdybych chtěl vidět pořádný porno, tak hledám jinde a pokud bych chtěl sledovat nevkus a nudu, zapnu třeba libovolný film od Trošky. Klip je pouze kombinací záporů z obou těchto škatulek. 20 % Oblíbená část- detail líbání na školních záchodcích