Kód smrti (2008)

Tak si myslim, že to nejhorší není. Má to nějaký scénář, dočkáme se několika výborných hlášek Seagala a v tý kožený bundě vypadá hustě. Jen konec mi přišel dost ujetej. Co se týče akce, dočkáme se dost soubojů a pár přestřelek. Střílečky takřka bez obětí, plně realistické, absolutní přehlednost a jsou dlouhé - jen chybí prostě oběti a postrádám napětí. Soubojů je sice víc, jen to kazí naprosto mizernej střih. Nebudu psát, že je katastrofální, některý momenty jsou fakt dobrý, takové vymlácení zubů u barovej pult je asi nejlepší prvek celého filmu. Ani by mi nevadila choreografie, je průměrná, dostaneme jen pár chvatů a kopů, jinak Seagal využívá spíš prostředí, okolí, cokoliv co vezme do ruky využije jako zbraň, brutalita slušná a celkem jsem i cítil tu bolest těch úderů - bohužel kamera je příliš blízko těla a střih to "výborně" mrví. Jinak mi film přišel pohodovej. Kdyby režie nebyla tak zoufalá, tak bych byl i nadšený. 6/10

Nebezpečná rychlost (1994)

Byla to fakt jízda, akční scény naprosto supr, nasáklé dechberoucími kaskadérskými kousky. Radost sledovat v napětí Reevese, kterej se pouští do mnoha nebezpečných volovin, postavy jednaj racionálně, každej se třese, potí... zatímco Dennis Hopper si mastí ptáka u NFL a popijí Colu :-D teď vážně, vynikající režie a vizuální stránka, dobrý scénář, ani to není nějak extra přehnané. Potěší supr parťák Reevese, Jeff Daniels, roztomilá Bullock, kápo poldů Joe Morton a spousta zábavy a mnohdy trefných hlášek. Jen samotné dialogy mi doslova trhaly uši, takhle dětinský rozhovory jsem skutečně dlouho neslyšel :-)) prostě nonstop adrenalin, kde není třeba řešit logiku, protože o zábavu je postaráno. Poctivá, řemeslná práce. 8/10

Labyrint (2015) (seriál)

Výborné! V našich končinách konečně vznikl projekt, za který by se nemusel nikdo stydět. S Ulicí, Ordinací běžte naprosto do háje, na něco takového jsem čekal. Rozhodně to nedosahuje kvalit zahraničí, zejména co se týče scénáře, jinak se ovšem jedná o poctivou, řemeslnou práci, u které se mozek používal. Dialogy sice úsměvné a místy mi připadali neskutečně trapně, hlavně nedotažené rozhovory mezi těmi, kterým máme fandit - ovšem několik solidních hlášek se najde a časem začne i fungovat psychologie postav. Nejlepší byl jednoznačně Langmajer a Majer, úžasná chemie a oba působí přirozeně. Potěšila slovenská posila, ačkoliv její vztah s Langmajerem působí krapet naivně :-) a Vojta Kotek nehraje jako kretén, jeho postava nemá tolik prostoru, ale projde vývojem a dá se mu fandit. Potěší i zbytek policejní party, jejich nadřízený a inteligentní vrah. Jen finále mi přišlo dost překombinované... na druhou stranu tolik mrtvých, kladných postav jsem nečekal a padlo i pár slz :-)). Akce je přizpůsobená žánrů, takže pár kraťoučkých potyček, nějaká střelba... asi největší akcí zůstává střelba sniperkou v noci. Vizuál a režie naprosto v pohodě, sebejistá. Prý se chystá druhá série, za což jsem celkem rád, nějaký potenciál by se pro ní našel. Po Kobře a Úžovce další Česká, televizní paráda, na kterou budu vzpomínat pozitivně. A to jsem měl STRACH, že se toho nechytnu. 8/10

Hardcore Henry (2015)

Shoot 'Em Up & Crank mixlé s First Person // Od Henryho jsem si nic radši ani nesliboval. Prostě snímek s neotřelou režií, nasáklej akcí a nepolevujícím tempem. Sice mne to až tak nebavilo, vlastně pouze díky výborný muzice jsem se nudit nestihl a nápadů je celkem spousta - jen polovic akce tvoří nepřehledný chaos. Vadily mi přestřihy, kdy se jednou běží na ulici a STŘIH, jsme na schodech, STŘIH zase někde jinde. Pěší honičky nejsou nepřehledné, jen to trošku kazilo dojem. Soubojů je dost, mají zajímavou choreografii, pár chvatů mi přišlo výborných, ovšem ten poslední souboj se stovkou klonů až na pár "nepříjemných" zakončení mne ani nebavil, tam ten nepřehlednej bordel byl doslova enormní! Přestřelky jsou na tom nejlíp, dočkáme se úžasných kaskadérských kousků. Humoru je taky mnoho, ale ten mne krom vtipných prvků během akce nechal chladným. Nejvíc se mi líbila scéna s koněm a konec, viz "EASY". Vizuál celkem pohoda, nepůsobí brakově a hodně mne potěšil konec, kdy si tvůrci uvědomují, že se jedná POUZE o hru na plátně. Zvrat na konci pohoda, jen mne iritoval GTA styl, kdy záporáci znali přesnou polohu Henryho. Ten mne vůbec nezaujal, nemluví, nevytvořil jsem si k němu žádný vztah a z letargie mne neprobral ani Sharlto Copley, jež je pouze ozdobou. Hlava se mi netočila, přesto nemám zapotřebí vidět Henryho podruhé a first person filmy nějak extra nevyhledávám a nebýt pestré hudby, tak pro mne průměr. Za shlédnutí to však stálo a díky za zajímavej nápad. Jde to i bez recyklace. 7/10

Nitro (2007)

Film se solidním tempem, pár slušnýma akcema. Nějakej souboj, nějakej parkour, nějakej závod v autech a překvapivě smutný konec. Béčko jak má bejt. Oddechovka.

Řezník: Šerednej Zmrd (2016) (hudební videoklip)

Téma nudné, projev standartní a na můj vkus to působí dost násilně, myslim tim zpracování textu. Nuceně a zejména vydojeně. Album Říše za zrcadlem je bohužel vatové.

Momo - Zodpovednosť chlapa (2014) (hudební videoklip)

Totální procítěnost, svírající atmosféra, na slovenské poměry nesmírně dospělej text a úžasný instrumentál. Pro mne jeden z nejdůležitějších songů. "bez lásky len smrť zostane všetkým, čo myslia že vedia, sotva, bodka."

Leon (1994)

Asi začnu chlastat mléko :-) výborný film. Taková příručka, respektivě návod pro to, jak se stát profi zabijákem. Na můj vkus malinko absurdní. Profi zabiják s dobrým srdcem neumí psát, číst a spát v posteli a do jeho života vnikne dvanáctiletá dívka, jež oplývá nesmírnou filozofií na svůj věk a vznikne mezi nimi obří láska. Tolik naivní a roztomilé! A rozhodně se nejedná o akční, kriminální film o přímočaré pomstě. Bez škatulky, všežánrové, pestré a bohaté. Takový je Leon. Donutí divákovi vytryskat slzy z očí, pobavit ho svými zvyky a komediálními prvky a lisovat ho v napětí při brutálních akčních scénách. Režie sebejistá, scénář čerpá z šíleného námětu, proto Besson servíruje veškeré prvky bez zbytečných mantinelů a překrucuje za pochodu očekávání nic netušícího diváka. Hudba hraje po celý film, je přizpůsobena snímku, takže Eric Serra tasí více žánrů. No a pak tu je Jean Reno, jehož výrazy, sekaná mluva a neomylná profesionalita v roli zabijáka utáhne celý film. Sekunduje mu dost sympatická Portman, která dívku hraje unáhleně, odvázaně, bláznivě a neustále jí slzí zrak. A samozřejmě jeden z nejlepších záporáků Gary Oldman, nadává, zabijí lidi, žere "bonbónky" a v obleku vypadá neskutečně stylově a velmi mne bavil Danny Aiello, jakožto "otec" Leona, který aj vtipně hlásá. Potěší i minimalistické prostředí, samozřejmě zvyky Leona (péče o kytku, samé mléko, chrápačky v křesle..) a hlavně působí dost nenápadně, což ho dělá uvěřitelnějšího. Najde se zde několik větších přestřelek, nějaké maličkosti, jedna obří na konci a na začátku stealth akce. Bavil jsem se královsky, jen to nadšení malinko ve středu filmu opadlo a viděl jsem prostě lepší filmy, tenhle mi tolik osobní nebyl - konec však ve mne vyvolal nějaké ty emoce. Nejlepší scénka z filmu pro mne je, kdy Leon se smaží v kině a nadšeně sleduje film. Viděna director's cut. Nenudil jsem se ani jednou. 8/10

Vladimir 518 feat. CTRL Priss - Ať se to neposere! (2016) (hudební videoklip)

Pod tim krásným vizuálem a zajímavým klipem se jen nabízí tupé klišé, recyklace a nudnej projev. Vladimir mi nikdy nepřišel nějak dokonalej a jeho texty ani většinou nedávaj smysl. A jinak, další důkaz o tom, že v česku je na faktické výjimky rap vydojen.

Dredd (2012)

Vykrádačka Raidu jak hudbou, tak i stavbou filmu. Akce krátká a nezáživná, Urban v pohodě, město je zpracovaný pěkně, zbytek nezaujme.