• Pohádka

Knick: Doktoři bez hranic (2014) (seriál)

Každopádně bych tenhle seriál doporučila všem budoucím medikům. Pokud nedáte ani první díl, tak prosím na medicínu vůbec nelezte.:-) Samotné zpracování je sice výborné, ale má jednu zásadní slabinu, a tou je absence nosného příběhu. Ten se začal profilovat až v posledním, možná předposledním díle 1. série. Druhým lehkým minusem je to, že možná až zbytečně tlačí na pilu co se týče syrovosti záběrů. I když patřím ke klubu otrlého diváka, kterého určitě nerozhází císař v přímém přenosu, říkám si, jestli je opravdu nutné dávat ho tam několikrát? Sumasumárum, po první sérii pěkných 70% a očekávání, jestli se seriál nerozeběhne k vyšším metám....

Lůno (2010)

Koho to vlasně Rebecca porodila? Syna? Nebo milence? A má na něj právo nebo je její láska incestní? Příběh je vystavěn minimalisticky, není řečeno ani o chlup víc, než to nejnutnější. Nedává ani žádné odpovědi. Jen otázky.... 70%

Kameňák (2003) odpad!

Jsou filmy, při kterých je nejlepší mozek už tak vysílený žehlením zaměstnat ještě třeba poslechem příklepové vrtačky od sousedů. Teprve potom může být zážitek dokonalý.:-)

Tenkrát v Americe (1984)

Opulentní filmová hostina o čtyřech chodech, která ani po 30. letech neztratila chuť.

Za zavřenými dveřmi (2012)

Tenhle film měl s přehledem i na 5*, kdyby... nebyl tak roztříštěný do chvílemi skoro až nesourodé mozaiky. Obávám se, že István Szabo se tu jako scénárista a režisér příliš nesnažil a kdyby si do role Emerenc nevybral vynikající Helen Mirren, vyšuměl by jeho příběh do ztracena.

Sbohem a řetěz! (2015) (koncert)

Takhle zmrvit Žiletky!!! Z toho jsem měla žiletky na těle, žiletky v těle....:-(. Ostatní předělávky kvality kolísavé.

Žiletky (1993)

Česká intelektuální kavárna počátku devadesátých let. Film má svoje poselství, to ne že ne, ale to poselství je tak zašmodrchané, že ho možná v průběhu natáčení ztratil i sám autor:-) Jedna* im memoriam za Filipa Topola a za stejnojmenou písničku, která narozdíl od filmu, ve mně rezonuje už 20 let:-).

Tajemství jejich očí (2009)

Takové hledání spravedlnosti po argentinsku. Něco, jako kdyby Pat a Mat vyšetřovali vraždu. Ale protože jsme v Argentině, musí tu být i láska, pokud možno se spoustou překážek, aby vydržela alespoň na 100 dílů v telenovele. Všechno to trošku (víc) přetřeme sentmentem, melodramatickým vzdycháním, kapkou šminek, až se skoro povede zakrýt hlavní a jedinou myšlenku příběhu, a tou je, jestli je smrt dostatečným trestem za vraždu. Myšlenka je dobrá a stojí za to film dokoukat, ale ..... ta omáčka mi fakt nechutnala:-(

Mělký hrob (1994)

Tenhle mix nadsázky,drsného humoru a trošku "nesmyslného" děje přinese divákovi možná víc napětí, než leckterý velký thriller. Takže se připravte, bude to velká jízda a rozhodně nic pro moralisty. Mě kupodivu tenhle snímek oslovil dokonce vícnež respektovaný Trainspotting téhož režiséra.:-)

Trainspotting (1996)

Sex, drogy a Iggy Popp aneb jeden velkej drogovej mejdan včetně té nejhorší kocoviny. Snad jen na ten občasný fekální humor už jsem nejspíš stará a, i když se mi zpracování líbilo, za srdce mě nechytlo. Takže max. za 4*.

Časové pásmo bylo změněno