• Pohádka

Fargo (1996)

Když jsou zločinci víc než pitomí, stačí na ně i tupší policajti, na co plýtvat bystrými mozky:-). A bratři Coenové nám ve Fargu předvedli hlupáků hned celou plejádu. Člověk by řekl, že to tedy bude hloupý film, ale opak je pravdou. Veselé a hravé, lehce brutální a zároveň plné nadsázky a absurdit. Jediné, co se dá vytknout, je v podstatě neexistující finále. 85%

Za humny je drak (1982)

I když to princezně v téhle pohádce zrovna dvakrát nesluší a drak Mrak je co do postavy spíš k smíchu, tuhle pohádku mám ráda už od dětství. Má příběh, má vtip a taky skvělé herce.

Ovečka Shaun ve filmu (2015)

Dneska už chce taky kariéru dělat úplně každej. Jak to pak může dopadnout, když se bača dostane do města a zjistí, že trvalá "na ovečku" je pro spoustu babiček pořád ještě ten nejvíc šik střih? Navíc jsou ochotné za to pěkně zaplatit.:-)) Farma chřadne, ovčí vlna plihne, ale naštěstí je tu Shaun a ta s počítáním oveček zvládne každý problém. I když jsem seriálem nepolíbená, němý ovčí snímek mě příjemně překvapil.:-))

Bratrstvo (2009)

Já na bráchu, brácha na mě a když zjistíš, že to je s bráchou vlastně prima uprostřed kroužku holých hlav, tak je to průser..... Děj je bohužel o trochu víc překombinovaný, než bych čekala, protože, co si budeme povídat, šance, že se zrovna mezi nácky najdou ti dva správní, co to mají jinak, se na stupnici pravděpodobnosti pomalu blíží nule, nicméně atmosféra filmu to zvládne vyvážit. 75%

Užívej si, co to jde (2009)

Woody se s tím moc nemaže. Během 92 minut zvládne projít každou sexuální orientaci, a tak si na své přijde homosexuál, příznivec švédské trojky, gerontofil a dokonce i intelektuál.:-)

Fish Tank (2009)

Film, který přinutí zamyslet se nad tím, jestli když ženská nechce dítě tak moc, že je rozhodnutá o potratu, neměla by to dotáhnout až do konce. Protože jak k tomu ta holka přijde, když na ní vlastní mámě nezáleží, celý život na ni kašle a jen ji sráží. Roste jak dříví v lese a za trochu lásky šla by světa kraj.... 75%

Adamova jablka (2005)

Severní vítr je krutý stejně jako morbidní černý humor, který si na severu prostě nebere servítky. A takový je i tenhle film, dokáže přinutit ke smíchu v té "nejnevhodnější" situaci.Prostě alegorie o dobru a zlu a ďáblu ukrývajícím se v nás.Ale i ďábel je někdy lidský a ačkoli se to nezdá, i on může třeba zachránit život..

Tak trochu jiná love story (2007)

Přemýšleli jste někdy, jak by to dopadlo, kdyby si "Zatímco jsi spal" střihnul David Lynch? Ole Bornedal to zkusil:-)).

Mami! (2014)

Když to jeden nemá v hlavě v pořádku, odnášejí to především ti nejbližší. Je jedno, jestli jste matka inteligentní a klidná nebo uřvaná a trošku vulgární. Poprat se s tím musíte po svém a nikdy nebude dobře. Film, který zaujme a jediné, co mu musím vytknout, jsou ty kýčovitě sladké pokusy o umění a místy opravdu iritující hudba.

Tři holky jako květ (2014) (divadelní záznam)

Příjemné překvapení. Na Fidlovačce jsem byla jenom jednou a byl to můj naprosto nejhorší divadelní zážitek. O to víc mě three women show potěšilo.