• Pohádka

V Bruggách (2008)

Film jsme si vyhledali proto, že jsme minulý víkend strávili v Bruggách, jejichž atmosféra nás pohltila. A jako promo a PR tohoto nádherného města působí dokonale. Příběh mě ale zcela minul a černou komedii jsem v něm taky nenašla.

Past (2020) (TV film)

Zajímavý příběh, který se cestou do emigrace někde vytratil. Chybělo mi lepší vykreslení souvislosti a nejspíš i emoce. Škoda zmařené šance, chtělo to propracovanější scénář.

Veterán (2020) (TV film)

Veterán má zajímavý příběh a klade vcelku zásadní otázky. Bohužel, odpovědi na ně neznají zřejmě ani jeho tvůrci a tak je prostě nechali bejt. A nemyslím tím zrovna ten otevřený konec, ten mi vůbec nevadil. Za mě je to škoda, protože příběh sám o sobě mi přišel dost dobrý. a rozhodně by mě zajímal do větší hloubky. 70%

Vysoká hra (2020) (TV film)

Chobotnice v českém prostředí působí bohužel až příliš reálně. Díky ČT i za odvahu.

Stockholmský syndrom (2020) (TV film)

První díl se vezl na vlně úspěšných českých krimi posledních let a dost mě navnadil na pokračování. Druhý díl ale veškerá očekávání pohřbil, a to tak, že docela. Naproso diletantští byli nejenom pánové od "mafie", ale i linie s Klárou. Její psychický stav byl tak vážný, že by rodičům určitě nikdo nedoporučil vzít si ji z nemocnice domů, naopak ležela by pravděpodobně na uzavřeném oddělení na psychiatrii, léčil by ji psycholog a rodičům by ´bylo doporučeno ji co nejvíc navštěvovat. Tím by aspoň odpadla nutnost, aby ji jako hlavního svědka proti organizovanému zločinu poldové hlídali. Což stejně nedělali a člověk se marně ptal proč? O naprosto zbytečné a nepravděpodobné linii milostného trojúhelníku se radši ani nezmiňuji. No a konec, co k němu říct? Možná by bylo lepší telku vypnout dřív, než si začne kopat hrob a scénárista tak postaví celé vyústění na rozhodnutí labilní Kláry, aby se u vyšetření obchodu s bílým masem nedostal dál než k prvnímu pasákovi v řadě.

Muž na Měsíci (1999)

Z muže na Měsíci jsem byla místy na Měsíci i já. Brilantně zpracované téma, jenže já prostě tenhle typ humoru, který dělal Andy Kaufman, moc nemusím. Čili nejsem schopná hodnotit.

Bakaláři - Obraz (1983) (epizoda) odpad!

Párek snobů v trapném a ještě trapnějším příběhu.

Tenkrát v Hollywoodu (2019)

Nostalgie ikonických 60. let ukončená brutálním masakrem, který ale nebyl zdaleka tak brutální jako ten skutečný, takže nakonec zbývá jen ta nostalgie.

Manžel na zkoušku (2018)

Vezměte formičku na cukroví a upečte si podbízivě romantický film, který připománá 10 jiných dělaných ve stejné formičce.

Šíleně bohatí Asiati (2018)

Šíleně bohatí asiati jsou šíleně kýčovití a triviální podobně jako trpaslíci a sádrové kravičky Milky na tržnici ve Strážném. Že je hned naproti tržnici luxusní kasíno odpovídá i papumdeklovému ději tohoto filmu. Ale zatímco ve Strážném to dobře nedopadlo, poněvadž už si tam nemáte ani kde koupit čerstvý rohlík, tady vše dospěje do šíleně úžasného romantického konce a jedno oko nezůstane suché.