Titanic (1997)

Téměř dokonalé - Jack by se na ty dveře v klidu vešel SAKRA.

Babylon (2022)

Tenhle film má to příslovečné MOVIE MAGIC. Famózní režie. Jenom bych to klidně o 15-20 minut zkrátil k úplné dokonalosti, ale to je maličkost.

Poslední samuraj (2003)

Pár základních ingrediencí, ale působivě pospojované dohromady. Nic nechybí, nic navíc. Nádherné a dojemné.

Ronin (1998)

Tohle by měl být benchmark automobilových honiček.

Devadesátky (2018)

Obrovský srdíčko, po dlouhý době jsem odcházel z kina s úsměvem na tváři.

Šílená noc (2022)

Trochu Die Hard, trochu Sám doma, ale hlavně je tam srdíčko a nezapomíná se na Christmas magic. Final kill se zapíše do učebnic kinematografie.

Denní směna (2022)

Super hustej nářez musím říct. Po všech těch srágorách svěží vítr. Kvalitní akce (místama lehká inspirace hard boiled), dobrý bitky, slušný gagy a konečně normální stopáž. Netflix do toho zřejmě moc nekecal. Jen tak dal

Jurský svět: Nadvláda (2022)

Excelentní blockbuster v nejčistší popcornové podobě. Nejlepší díl série po slušně jedničce a velice průměrné dvojce. Pomrkavávání po předchozích dílech je decentní, chemie mezi hlavními postavami funguje na výbornou. Mladá generace zastává akční segment, který je sice hodně over the top, ale akce je natočená dynamicky, je přehledně sestříhaná, lehce balancuje na PG-13 hranici. Stará generace hraje vtipný element, but in a good way. Usazuje děj do kontextu a působí jako rýpavý divák, hledající ve všem logiku, dělá si legraci z některých absurdit předchozích dílů a částečně potlačuje nutný patos. Miliarda jasná 😃😃😃. P.S. T-Rex saves the day, again.