• Krátkometrážní

Inland Empire (2006)

Od Lynche mám ráda starší kousky, ale tohle už je moc. Je to tak moc abstraktní, rozostřené a tak moc dlouhé, až mě to až nudilo a vážně jsem nedokázala udržet pozornost. Navíc jeho přechod na digitální kameru nebyl zrovna krok k úspěchu. Jinak Laura Dern je výborná, na to, že ani nevěděla, co hraje...

Václav (2007)

Ach jo, proč je každý nový český film plný šupáků, chudáků a ubožáků? Mě se tahle vlna fakt moc nelíbí. Navíc herecké obsazení je už pěkně ohrané. Špalkovou a Budaře už nějak nemůžu vystát. Chtělo by to něco nového, páni režiséři... Snímek byl celkem příjemný, ale myslím, že se z tématu by se dalo vytěžit daleko víc... i když na Vejdělka to vlastně ušlo.

Podraz (1973)

Gangsterky asi vážně nejsou pro mě... všechny mi splývají a na druhý den ani nevím, o čem přesně byly.

Transformers (2007)

Ze začátku velice působivé, ale ke konci trochu docházel plyn. I přesto velmi dobrý zážitek. Oceňuji zvlášť hru se sluncem, kamera se mi moc líbila. Efekty super, nezávidím vám tu práci, hoši ;) Jinak příběh trošku ochuzený, myslím si, že se s tím dalo pohrát ještě o trošičku více, mám pocit, že se v Transformers hrálo hlavně na efekty.

Sweeney Todd: Ďábelský holič z Fleet Street (2007)

Měla jsem velká očekávání, ale i přesto, že se ve filmu ukázali moji TOP herci - Johnny Depp a Alan Rickman, se nenaplnila. Nějak tomu něco chybělo, těžko říct, jestli sůl nebo pepř... taky pravda, že kombinace Burton-Depp-Bonham Carter už bylo trochu dost.

Vzpomínky na lásku (2004)

Naprosto úžasné, dojemné, tvrdé, romantické a tak čisté... dokonalý příběh, žádné kudrlinky, jen čistý příběh bez vycpávek. Měla jsem to štěstí vidět Director's cut a těch 144minut si vychutnat. Opravdu vyjímečný film!

Láska za časů cholery (2007)

Zfilmovat Marquéze je jistě pěkný oříšek. Já si ale adaptaci celkem pochvaluju, mělo to přesně Marquézovskou atmosféru, až na jeden velký detail - jazyk. Nechápu, kterého chytrolína to napadlo natočit v angličtině. To filmu hodně ubírá, angličtina se k Marquézovi prostě nehodí a navíc většina herců byla ze španělsky mluvících zemí a jejich angličtina zněla poněkud komicky.

Juhong geulshi (2004)

Ze začátku sledovaná vražedná krimi zápletka se velice rychle dostane do stínu zahadně propleteného milostného trojúhelníku, který je zakončen na mě až moc brutální scénou v kufru. Ilustrace této vypjaté situace byla velmi velmi věrohodná, ale na mě moc krvavá. Možná moc šokující. Kdo by si pomyslel, že to takhle dopadne, když mělo dojít pouze k spontánnímu milování v autě? Sledovat vraždu soškou Panny Marie to bylo taky něco pro mě. Vše mi bylo možná tak nepříjemné kvůli silné věrohodnosti. Co se týče překvapení, tak tím Scarlet Letter vynikal.

S milenkou mé matky (2000)

Seznamte se! Hlynur - potomek lesby a alkoholika, je od přírody pasivní a neškodný... Je unikátním originálem parazitujícím na solidaritě společnosti; trochu flegmatik, ale hlavně lenoch k pohledání:) sledovat jeho zivotní zdary, ale spíš jeho kroky vedle, to byla fakt zábavná podívaná! Tolik kuriózních scén, to se jen tak nevidí!

Pravidla boje (2004)

Nudila jsem se tak, že jsem při sledování filmu musela začít utírat prach :D