2012 (2009)

2* za dobré efekty, ale říkám si, proč proboha, nemohl být ani kousek filmu něco originálního a neokoukaného? Tvůrci přece mají takový potenciál - díky marketingu bylo přece jasné, že film neprodělá, nemohl mít teda aspoň trochu dobrý scénář? Byl to prostě film, kde chlap všemu uteče a navíc srovná všechny trable v rodině - nejohranější klišé všech dob. A to se na mě nezlobte, anina průměr to u mě nemá.

Ratatouille (2007)

Jedna z těch lepších animovaných pohádek, ale na víc než 3* u mě prostě nemá. Téměř jakákoli romantická slaďárna je dost kritizovaná - pokud je hraná, ale když to někdo animuje, hned je to naprosto úžasný - tak si připadám po hodně animácích. Ale jak říkám Ratatouille rozhodně patří mezi ty (nej)lepší - velice jsem se bavila a děj mě dostal, ale přece jen konec se dal očekávat (nápad s myškou je trochu přehnaný). Dobře pobavil, ale nic víc.

Zkurvených 14 (2004)

Já v tom filmu něco našla, tím myslím, že aspoň něco ve mě vyvolal, že o něčem byl. Ale o čem? Jasně holka chce mít kámoše jako její brácha, žárlí na něj a pak se skámoší s jakejmasi skejťákama. Vlastně to není ani špatný námět pro film, že chce holka někam zapadnout, ale bylo to hrozně uboze podané. Jako by film ani nedržel pohromadě, byla to jen hromada poslepovaných scén.

Asterix a Vikingové (2006)

Tvůrcům se holt nepovedlo vykřesat to kouzlo staré série. Trochu nuda a hlavně jsem si neužila moc srandy, jak jsem na to odmala u Asterixe zvyklá :-).

Deník nymfomanky (2008)

Film který chce asi podat jaká muka musí nymfomanaka prožívat, ale je to akorát směšná fraška, která jako by ani nebyla z reality. 90% filmu béčkové milostné scény a zbytek zaplňuje hlavní "hrdinka" svým srdeceryvným pláčem nebo kýčovytýma pindama o svý babičce.

Tom a Jerry (1940) (seriál)

Dívat se na tohle byl pro mě vždycky účelně strávený čas:-D Ale vadilo mi jak pořád vyhrával Jerry, i když si začínal, pamatuju si jak moc jsem držela palce Tomovi, ať mu to taky jednou natře.

Zoufalé manželky (2004) (seriál)

Zezačátku se seriál jevil docela nezávadně a myslím, že pokud jste viděli max. 2. sérii, může ten dojem zůstat, ale pak se děj tak trapně komplikuje jako v nějakých telenovelách, že tímhle další série ani nehodnotím. Navíc nato, že seriál se snaží ukázat příběhy obyčejných manželek, žen, které také mají své problémy je tu trochu moc kýče a dokonalosti. A přiznejme si, že seriál dost přehání - je normální aby se každou chvíli někde za rohem stala vražda a nečekaně by do toho byl zapleten a) nový soused, b) váš milenec, b) váš manžel, c) váš bývalý manžel??? Oceňuju ale smysl pro humor a představitelky hlavních hrdinek.

Dům voskových figurín (2005)

Po texaském masakru kde se osvědčil nápad "auto plné svalnatých borců a krásných barbínek" (v masakru to teda zas tak neplatilo) je tu horor s hvězdami typu Paris Hilton. Od tohohle filmu snad ani nelze očekávat že zaujme, ale aspoň nápad s voskovými figurínami je originál i když tak nenápaditě podávaný.

Návrh (2009)

Slušná romantika. I když bylo od začátku jasné jak film skončí, zas tak přehnané to nebylo a děj běžel celkem rozumně. Sandra Bullock standartně skvělá a Reynolds byl až dojemný chudáček... A hlavně kvůli hercům a taky protože jsem se hodně bavila, myslím že 4* jsou na místě.

Sága rodu Forsytů (2002) (seriál)

Seriálu bych dala 3* nebýt některých herců. A seriál byl pojat tak divně, nelíbilo se mi jak kýčovitě některé postavy vystupovaly a na to, jak má dílo zobrazovat svou dobu, neměl seriál žádnou atmosféru.