Pravidla lži (2006)

Kvalitní syrové drama plné dobrých hereckých výkonů.Oslovil mě hlavně David Švehlík, samozřejmě Jiří Langmajer, ale i David Novotný.Pěkné černobílé flashbacky a celkové zpracování.Téma taky není špatné a vše se v podstatě odehrává na jednom místě.Na konci se děj sice trochu zadrhává, podle mě zbytečná dějová linka s tím vztahem a stopáž je trochu delší než by musela, ale na poměry moderní český kinematografie dost slušný. 75 %

Oprávněné vraždy (2008)

Když čtu zdejší komentáře, tak mě napadá, že se koná soutěž o to, kdo film více shodí,více urazí režiséra filmu a zkritizuje absolutně předvídatelnou pointu,kterou věděl už, když se díval na obal od dvd.Proto musím vystoupit z davu a říct, že se mi tenhle film líbil a hlavně mě potěšilo hodně dobré herecké obsazení a to nejenom skvělých Al Pacina a De Nira, ale i ústřední dvojku ze seriálu Vražedný souboj, coby vyšetřovatelé, 50 Centa (ikdyž ho nemám rád) v roli dealera nebo Olega Taktarova, pro mě známého jako parťáka Karla Rodena z filmu 15 minut.Také jsem byl rád za velmi dobrou pointu, kterou jsem fakt netušil a překvapila mě.Takže pro mě příjemnej film, kterej hodnotím 4 hvězdami a 75 %.

Misery nechce zemřít (1990)

Hned po přečtení knihy, kterou považuji za jednu z nejlepších, co jsem kdy četl, jsem se s poměrně velkým očekáváním pustil do filmu.A musím říct, že je to poměrně zdařilá adaptace.Herecké obsazení je povedené a ani úpravy v příběhu a některé vyškrtnuté scény filmu tolik neuškodí.Takže myslím, že se tenhle film může zařadit do zástupu lepších zpracování Kingových příběhů. 80 %

Mrtvá zóna (1983)

Kniha Mrtvá Zóna je jednou z mála knih, které jsem zatím přečetl a opravdu se mi moc líbila.Proto jsem se i hodně těšil na tenhle film, o kterém jsem si myslel, že se bude držet své knižní předlohy.Bohužel jsem ale už od prvních minut zjistil, že některé důležité věci z knihy jsou vynechávány a prvních 15 minut, kterých bylo podáno fakt na rychlo mě téměř od filmu odradilo.Od toho kómatu už to nění tak špatné, ale chybí mi tam trochu ta atmosféra a celý to vyznívá úplně jinak než jsem při čtení vycítil a jinak než by to podle mě být mělo.Obsazení Christophera Walkena se mi sice ze začátku nezdálo, ale nakonec zahrál pěkně a poměrně přesvědčivě.Co musím na filmu pochválit je, že vize do budoucnosti byly zobrazovány jako scény a tyto okamžiky byly většinou dobré a rozhodně patří do těch lepších okamžiků filmu.Takže celkově to je určitě nadprůměrný film, který ale mohl být minimálně o 20 % (u mě) výš, kdyby se pevně držel předlohy.Takhle je to jen lehce přes 60 %

Castle na zabití (2009) (seriál)

Slušný krimiseriál, který je zde hodně přeceněn, protože mi přijde obyčejnější než třeba Myšlenky Zločince, kde je zajímavé profilování vrahů nebo Sběratelé kostí, kde vyšetřují podle zbytků kostí na místech činu.Bál bych se i srovnání s Hankem Moodym, protože do něj má hlavní hrdina poměrně daleko.Jinak mě to ale samozřejmě baví,je to dobrý oddychový kriminální seriál.A ještě jednu věc - nechápu proč se to jmenuje Castle na zabití a ne prostě jednoduše Castle.A ke sloveskému názvu se snad ani vyjadřovat nebudu. 75-80 %

Králova řeč (2010)

Neočekával jsem, že by se filmem roku mohl stát film o koktání a taky se z mého pohledu nestal.Určitě nechci Královu Řeč kritizovat, protože z daného námětu je podle mě vytáhnuté maximum, ale přesto to u mě nestačí na umístění v Top 3 filmech roku 2010.Herecký výkon Colin Firtha je sice rozhodně hodný Oscara, stejně jako hodící se pěkná hudba, ale rubriku nejlepší film bych rozhodně přenechal jiným.Nejsem ani zklamán, ani nadšen.Líbilo se mi to dost, ale k páte hvězdě něco prostě chybí. 85 %

Sbohem, baby (2007)

První polovina filmu mi připadá jako jeden díl z nějakého lepšího kriminálního seriálu, ale druhá polovina mě přesvědčila o tom, že tento film si 5 hvězdiček zaslouží.Slušné herecké výkony, ale hlavně silný příběh s docela nečekanou pointou dělají z tohoto filmu jeden z nejlepších krimifilmů posledních let.Pro mě je to 90 %

Klik - život na dálkové ovládání (2006)

Film s hodně pěkným námětem a v této roli slušným Adamem Sandlerem.Sice mi to nepřišlo nějak vtipné, ale když to nebudu brát jako komedii, tak rozhodně musím tento film pochválit.Zpracování originálního námětu je taky dobré a posledních 20-30 minut je skutečně hodně dojemných.Možná kdyby to tak zůstalo a film nekončil šťastným koncem, tak by tu chytnul i červenou barvu.Ale mě ani ten konec nevadil, asi jsem byl i rád, že to s ním dobře dopadlo a má druhou šanci.Film má i slušnej spád a díky poměrně krátké stopáži nenudí, takže jsem spokojen a dávám 80 %.

Ti druzí (2001)

Velmi dobrý thriller, který vás ani chvíli nenudí díky velmi dobré atmosféře, o kterou se film hodně opírá, a především skvělé a hodně přesvědčivé Nicole Kidman.Při filmu jsem neustále přemýšlel jaká bude závěrečná, tady tolik zmiňovaná, pointa a nakonec jsem na ni nepřišel, a tak jsem byl na konci příjemně překvapen.Pro mě je to za 85 %.

Zelený sršeň (2011)

Moje první čsfd premiéra : Očekávání před Zeleným sršněm nebyly velké, ale o to více jsem mohl být spokojen a překvapen.Očekával jsem průměrnou akční podívanou nabitou nereálnými scénami a nesmysly, ale dočkal jsem se povedené, místami dost vtipného filmu, kde se občas objeví trochu přehnaná scéna.Námět bezesporu zajímavý,herci slušní (hlavně Christopher Waltz mě potěšil) a akce dobrá a rozhodne nenudi.Ale oproti, tady již srovnávanému, Kick Ass bezesporu slabší. 75 %