Futurama (1999) (seriál)

Až budu veliký, chci být jako Bender. Plechový a opilý a s natahovacíma rukama.

Futurama: Milion a jedno chapadlo (2008) (video kompilace)

S celovečerními filmy na základě animovaných seriálů mám trochu problém obecně, protože co skvěle funguje na dvaceti minutách, to na čtyřikrát větším prostoru působí rozvláčně a děj se rozpadů, stejně tak kadence gagů je mnohem menší a kvalita kolísá. Fanoušky rozhodně potěší, ale v širším měřítku vlastně ani nezvedne ze židle.

Galaxy Quest (1999)

Strašně dlouho jsem se Galaxy Questu vyhýbal jako další tuctové trapné parodii, nakonec mi to nedalo a světě div se! Galaxy Quest je vážně skvělá zábava, která si inteligentně utahuje ze Star Treku a všech možných klišé žánru. A je příjemné vidět Tima Allena taky jinak než jako Kutila Tima. Mimochodem, herecká sestava je vážně úctyhodná. Fanouškům sci-fi nelze nedoporučit.

Gattaca (1997)

Spíš než klasické sci-fi film ztvárňuje utopistickou vizi společnosti za pár let, létající auta nebo laserové paprsky nečekejte. Na rozdíl od většiny sci-fi snímků zde dominuje skvělý příběh o odhodlání a lidské vůli podpořený výbornými herci a hudbou. Film plyne velice pozvolna, přesto pomalu ale jistě graduje do skvělého finále.

G. I. Joe (2009)

Neskutečně pitomý film, plný nesmyslů, hloupostí a triků s proměnlivou kvalitou. Skoro by se slušelo dát tomu tak jednu hvězdičku, jenže přesně takhle jsem si představoval vlastní bitvy, když jsem si s Dukem a Heavy Duty a Destrem hrál v pokoji na koberci a tenhle film mě dokázal přemístit v čase o patnáct let zpátky. V těžkém návalu melancholie nemůžu jinak než ***

Go On (2012) (seriál)

Strašně mě mrzí, že seriál zařízli po první sérii.

Green Lantern (2011)

Před pár dny jsem viděl SE a donutilo mě to přepsat hodnocení a komentář. Green Lantern je... promarněná šance, která na několik let zabila GL jako značku. Samotná mytologie je načrtnutá hodně zlehka a tak nějak jsem čekal, že se děj bude odehrávat spíše na planetě Oa, než na Zemi. Ostatní Green Lanterny si moc neužijete, v celém filmu jich je pomálu. Reynolds je sice sympaťák a do role celkem sedí, ale záporáci jsou totálně nezajímaví. A jen tak pro jistotu, kompletně CGI oblek vážně není dobrý nápad!

Green Lantern: První let (2009)

Moje první zkušenost se Zelenou Lucernou byla pro mě překvapivě příjemným zážitkem a naladila mě na další dobrodružství prostřednictvím stránek komiksu. "In brightest day, in blackest night, No evil shall escape my sight, Let those who worship evil's might, Beware my power...Green Lantern's light!"

Harry Brown (2009)

Pecka. Drsná, syrová a zatraceně působivá. Michael Caine výborný, vůbec všechny postavy byly výborně zahrané - návštěva ve feťáckém doupěti mi naháněla husí kůži a takových scén bylo ve filmu víc. Harry Brown je hojně srovnávám s Grand Torinem, které jsem zatím neviděl a na které se chystám. Ale tak nějak tuším, že mi bude bližší právě Harry Brown.