• Krátkometrážní

Vařte jako šéf! (2013) (pořad)

Klidně hodnotím podle prvního dílu. Vím, že Zdenda nezklame. A tenhle tisící sedmý pořad o vaření navíc vypadá, že je velmi kvalitně připraven, resp. zpracován. Jako ty pochutiny, které tam včera připravili. Bavilo mě to.

Kutil Tim (1991) (seriál)

Tim Allen zažil kdysi dávno velmi veselou příhodu. Byl jako idiot. No vážně. Postával na ulici a dýloval kokain. Asi vrozený smysl pro humor, ale tento mladík šel jednoho krásného odpoledne nabídnout "koks" hlídkujícímu strážníkovi. No, nekecám, odseděl si za to dva roky, debil. Čert to sral, každý jsme nějaký. Ale pak ten samý Tim natočil veleúspěšný seriál, který masíroval bránici diváka po několik let a ještě si za to Timmy Allen Dick odnesl mnoho cen. Tady vidíte, že je všechno možné, že i blbej feťáček může vaše dítka vychovávat skrzeva televizi a ještě tím udělat díru do světa. Když jsem sám jako dítko na to čučel, tak se mi to ale líbilo. Co dodat, že? Sranda tam prostě byla. Bravo, Time.

Alien Vs Ninja! (2010)

Pokus o kůůl ninja film plný Geigerovských alienů a bizarního japonského smyslu pro humor, ale celkově takové docela laciné.

Máme rádi Česko (2013) (pořad)

Jo, to jsem se smál, až jsem z toho dostal ischias. Pokud někdo chce nostalgicky zavzpomínat na Kufr, Riskuj, Kolotoč, Bingo, Milionáře, Zpívá celá rodina, Hubo Bubo kokot show atd. apod. najde ve sledování této převzaté zábavy to pravé ořechové nebo jádro pudla. Hele, to je mi jedno, co tam najde. Bavit se bude. Leč, jinak to vypadá na další televizní zrůdnost pro přestárlé pěstitelky koček. A když říkám převzatá zábava, tak tím myslím, že to je asi z nějakého jiného formátu. Asi, Máme rádi USA nebo co... Ne, tudy cesta nevede, Češi.

Slavné historky zbojnické (1985) (seriál)

Nejlepší byl ten díl, jak tam ten vězeň žral hlínu lžičkou, aby se dostal z lochu. To se směju ještě teď.

Jak je důležité míti Filipa (1979) (TV film)

Tomu se v odborných kruzích artově erudovaných chlapců říká HERECKÝ KONCERT. Přiznám se, že i takový vidlák jako jsem já, se u toho výborně bavil. Je to fakt, když se tenkrát dala dohromady Naďa s Libuškou a Pepiček s Jardou Hanzlíkem jim se kundovali, hrálo se skvěle. Opravdu koncert.

Criss Angel: Mistr magie (2005) (pořad) odpad!

Okázalý floutek předvádí stokrát viděné "triky" s kartami, mizejícími předměty, procházením zdí za prostěradly... a vůbec, hodně věcí se děje za prostěradly nebo novinami. Ona totiž tato street magie je tak přeumělkovaně nápadná, že je až k uzoufání nudné sledovat toho mystického blbečka jak dělá pýár všemožné komerci na účet magie. Takovej Dynamo je alespoň skromný týpek. Jeho šou už za vidění stojí.

Naprostá sebedůvěra (2012)

Je toho tolik, že nevím, kde začít. Tak třeba zápletka... ne, rovnou celý syžet příběhu... nebo logika, dialogy... vážně nevím, co si vzít na paškál jako první. Austin i Seagal byli maximálně nevyužití. Jejich potenciál šel do senkrovny po první čtvrtině filmu. U Seagala se to dalo předpokládat. Takový dva obstarožní borci v nějaké věznici, o které údajně neví ani místní policie. No ty kháro... a co si ti lidé z městečka v sousedství asi mysleli, že je za tou zdí? Narnie? No nic. Asi přeskakuju z jednoho na druhé. Ale ono tam je těch pičovinek tolik, že nevím, co dřív napsat. Pak tu máme speciální "look" filmu. Aby to bylo zajímavé, co chvíli se na dění díváme prostřednictvím průmyslových kamer. Wau, no to jsem si sedl na prdel. To bylo fakt krejzy. Úplná vizuální extáze. Bože můj. No nic. Zkraťme to. Dědkové pobíhají po věznici, jsou fakt nebezpeční, ale nějak se vám nebude chtít tomu věřit. Comeback Michaela Parého to taky nebyl. Finální fajt byl zralej na tabletku pro režiséra. Za zmínku stojí jen posledních pár minut před koncem. Ehm, SPOILER..."Potřebuju s tebou na minutku pokecat, kámo." ... "Minutu bych měl. Co máš na srdci?" ... "Celá tahle záležitost byla o penězích, o 200 milionech dolarů. Mám bankovní účty se všemi čísly přímo tady. Jsou to peníze z tajných operací, nevedené v účetnictví. Není je komu vrátit. Dám ti půlku - Jak s tím naložíš?" ... Půlku asi použiju na investice. Z druhý půlky možná založím bezpečnostní agenturu, nakoupím pár hraček. Co budeš dělat ty?" ... "Půlku dám dětské nemocnici sv. Judy v Memphisu. Za zbytek si trochu užiju, pomůžu pár kámošům a rodině." Komedie, co? Pak ještě mezi sebou cosi prohodí, že z toho mám dojem, že bude další díl. Tak to, prosím pěkně, raději nééééé.

Smrtonosná past: Opět v akci (2013)

Na pět Davidových hvězd to želbohu není. Jsem totiž takový šťoural. Nejvíc mi asi vadilo, že zde zmizel trademark budovaný po čtyři předchozí díly, totiž, že McClane zcela nedobrovolně padne do nějaké smrtonosné pasti, z které se buď svépomocí nebo s podporou náhodných postaviček nějak prokouše na svobodu a ještě řácky ztrestá padoucha, který tak nějak většinou chtěl buď ovládnout svět nebo si bohovsky namastit kapsu (spíš ale to druhé). Navíc mě trochu zarazilo, že McClaneovi přičarovali nějakého levobočka, aby z toho byla prostě akce pro dva. To zkrátka nechápu. Vždyť už ve třetí "pasti", která nebyla vřele přijata, žehrali na to, že to bylo právě pro dva. McClane je sólista, to mi nikdo nevymluví. Jen doufám, že v dalším díle někde nevyhrabou McClaneovu hodně vzdálenou tetičku, která na Klondiku rejžuje zlato už od roku 1886 a nějaký polský Žid si na ni brousí zuby a Brusle Vyliž jí úplně náhodou připluje pomoct, protože zrovna tráví na Aljašce dovolenou se svou dcerou a tím zmíněným levobočkem. Nakonec, lokace pro nějakou tu demolici by to byla dobrá. Úplně vidím ty hořící sněhové pláně a krutopřísnou honičku v kajacích. A název bude: Today is a god day to die (dle slov náčelníka Siouxů Splašeného koně - zdroj. wiki.). Ale nepředbíhejme. Zpátky k téhle verzi smrtonosné pasti. Když pominu výše uvedené, dostanu vynikající akční film, který se v poslední době hledá těžce jako poctivej politik mezi socany. Velké plus za parádní atmosféru v oblasti městečka Pripjať a velké díky za honičku ulicemi Moskvy (Bourne se může jít zagrábat). Když tedy pominu ještě několik filmařských šlendriánů ( jak jsem říkal, jsem pitomej rejpal. Například z Moskvy na ukrajinský Černobyl to je dobrých 1000 kilometrů. Přes Rusko se tam dokodrcáte za dobrých deset - dvanáct hodin bez čůrací zastávky. Ne tak stateční McClaneové. Ti večer ukradnou v Moskvě Čečencům (?) vůz a ještě týž večer dorazí do Černobylu. A škoda té vykrádačky filmu Hitman. Helikoptéra, která na sračky rozstřílí nějaký barák v Rusku tu už byla, ne?) a pár nelogických lapsů, můžu s klidem říct, že lepší film jsem už dlouho neviděl. Vyliž je pořád ještě ve formě.

Univerzální uklízečka (2005)

Několik persón rozjíždí černohumorné drama, na dědině mizejí sousedi, babička se potutelně usmívá, ale celý film nakonec táhne pouze Rowan Atkinson v roli kněze hledající pevnou půdu pod nohama. Stojí za doporučení po nedělním obědě.