• Pohádka
  • Rodinný

Morgiana (1972)

Vynikající Iva Janžurová ve filmu Juraje Herze. Tvůrci drží diváka v napětí až do konce za podkresu vynikající hudby Luboše Fišera. Škoda jen nočních záběrů se špatně nasvícenou scénou, takže se divák hůř orientuje.

Motiv pro vraždu (1974)

Tři povídky s kriminální zápletkopu zpracované jako celovečerní film. Asi nejvíc mne zaujala druhá povídka s názvem " Rukojmí ", ve které Jiří Hálek vystupuje jako narkoman ohrožující své okolí pistolí. Ve třetí povídce s názvem " Kapsář " uvidíte krásnou Janu Brejchovou a budoucího reřiséra Filipa Renče jako syna Petra Čepka co by propuštěného zloděje - kapsáře z vězení.

Muži v naději (2011)

Velmi povedená česká komedie. Už na první pohled jde vidět, že se pracovalo z velmi kvalitní látkou, film je celkem slušně obsazen a příběh má spád. Nejvíce mě dostala závěrečná scéna na vysokohorské dráze, kdy pomocí retrospektivy Bolek Polívka vzpomíná ...

Muži v říji (2009)

Tak trochu nudný film. Dějová linka se téměř vytrácí a u diváka to spíše zachraňují lokální humorné scénky. Taky se mi zdá, že je děj uměle prodlužován - hlavně při návštěvě premiéra. Asi nejvýrazněji na sebe upozornil svými hereckými kreacemi Martin Trnavský. Scéna s železničním přejezdem je jedno z mála zajímavých a humorných míst v tomto filmu.

Muž z Londýna (1974)

Dvě hvězdy za Jiřího Sováka a krásnou Danielu Kolářovou. Jinak co se týče příběhu a kvality scénáře velká bída.

Muž z prvního století (1961)

Ve své době zajímavý pokus o scifi žánr říznutý reálným socialismem. Slabší scénář naštěstí zachraňuje vynikající Miloš Kopecký v hlavní roli a pánové Vladimír Novotný s Adolfem Hejzlarem co by tvůrci na svou dobu vynikajících triků. Z celého filmu mi utkvěl v paměti dialog mezi Otomarem Krejčou a Lubomírem Lipským, který má na sobě speciální zařízení zvané " Myslící mluvítko - Mluvící myslítko ". "Nemyslíte si, že Vám to myslí příliž nahlas? Myslíte ???

My všichni školou povinní (1984) (seriál)

Průměrný seriál první poloviny 80. let. Vypíchl bych herecké výkony Jiřího Sováka, Dany Medřické, Vladimíra Menšíka, Gabriely Vránové a Blanky Bohdanové. Ocenil bych také velmi podmanivou hudbu Petra Hapky.

Naděje (1963)

Tento snímek Vás naprosto uchvátí a doslova se "přilepíte" na plátno. Alespoň mě se to stalo. Vynikajícím způsobem natočené drama, výborně herecky obsazené a nesmím zapomenout na vynikající scénickou hudbu Jana Nováka. Velmi doporučuji !

Nahá pastýřka (1966)

Vynikající česká kriminálka a navíc výborně herecky obsazená. Nechybí ji napětí, spád a inteligence. Nebýt prozíravosti tvůrců, neměli bychom se dnes o víkendech v TV na co dívat.

Na kolejích čeká vrah (1970)

Na svou dobu velmi napínavá a zajímavá kriminálka. Napětí se udržuje až do konce a celý příběh koření Sovákův neopakovatelný humor a grymasy tak, jak to uměl jen on ! ("POPLACH", "PIC KOZU DO VAZU","pan Louskáček" atd.)