Já, padouch 2 (2013)

Něčím mi to připomíná Addamsovu rodinu, akorát je to ještě pro menší děti. Ale je to vynikající styl naschválnického humoru.

Univerzita pro příšerky (2013)

Sullivan a Wazowski, to je dobrá dvojka. Není to sice nejoriginálnější, ale je to poctivý příběh (nejen) jednoho losera, a jak se mu nakonec zadaří. Milé.

Zvuk hluku (2010) odpad!

I když mi byl sympatický herec v hlavní roli, nakonec se z filmu s vtipným nápadem stala totální nelogická blbost.

Croodsovi (2013)

I když najdu pár much, jako třeba poměrně neoriginální postava drsné babičky, nebo zbytečně u zdi držená postava maminky, která by mohla být odvážněji pojatá, na hodnocení tentokrát neuberu. Protože animace je krásná a nápaditá, je to dost vtipné, postavy jsou milé, a líbilo se mi to i tak nějak ideově. Originální, legrační, dojemný.

Raubíř Ralf (2012)

Nejsem z těch, kdo tohle ocení. A není to proto, že bych zde viděné/odkazované hry neznala, ale protože pro mně počítačové a video hry neznamenají tolik, aby to mohlo být jakkoli osobní retro. Ale i jako film, odhlédnuto od čehokoli, je to docela legrační, docela zábavné, a docela originální.

Král Škorpión (2002)

Kdyby mi tohle někdo pustil, když mi bylo sedm let, byla bych nadšená. Teď už ale musím dát maximálně jednu hvězdu za srandovního Rocka, a dále konstatovat, že je to pěkně trapný...

Cesta na tajuplný ostrov 2 (2012) odpad!

Je hodně věcí, které nesnáším. Patří mezi ně Verne, slova jako "dobrodružství", "badatel" nebo "hurá", a patří mezi ně i patetický kecy, nelogické příběhy, a Josh Hutcherson. Takže si asi každý spočítá, že tenhle film je skoro ne vrcholu toho, čemu já říkám ŠPATNÝ FILM. Johnson ani Caine nezachrání o humor se zoufale snažícího Luise Guzmána, ohavnou Hudgensovou, a hlavně nic už snad nemá šanci zachránit toho otřesnýho spratka, který je hlavní postavou tohohle příšernýho filmu!

Pot a krev (2013) odpad!

Obrovská masa potenciálu, naprosto nevyužitá a promarněná bolestivě nevkusným scénáristou, a mnohdy přímo idiotským režisérem. Baye mám jindy docela ráda, nebo spíš, nic proti němu nemám. Ale tentokrát mne naštval. Co to mělo být? To byl humor? Nezasmála jsem se ani jednou. Ani jsem se nepousmála. Ano, je to film o hnusné, nesympatické partě kreténů, a nejenom že mně vůbec nezajímá jejich životní příběh, ale přímo mně otravovalo to sledovat! Mám docela ráda Dwayna Johnsona, a proto jsem to vydržela dokoukat... Ale ani ten to pro mně nezachránil. Ubohý, přivulgárnělý, nevtipný blábol.

Insidious (2010)

Je pár věcí, které se nepodařilo udržet na uzdě. Afektovanost herců, moc hlučná hudba, pár neoriginálních témat... Ale stejně, mezi horory současné americké tvorby je to docela oživení, když vidím něco trošku promyšleného, trošku tajemného, pár působivých záběrů, i když výtvarně nic moc... Ale mělo to logiku, 55%.

Vítejte v džungli (2003)

Jakkoli je to přihlouplý filmeček, já se normálně pobavila. Lepší dvojici do džungle už byste snad nenašli.