Alibi perfetto (1992)

Slabý thriller s obligátní nahotou a jednou pěknou morbidní scénou. Jinak se Aldo Lado moc nepředvedl, ale tak psal se už rok 1992...

La señora Muerte (1967)

Klasický příběh o lehce morbidní transfúzi krve znetvořelé ženě, kvůli které umírají jiný ženy. Šílený doktor je málo šílený a celé je to strašná nuda.

Terminátor: Temný osud (2019)

Počítačem vygenerovaný příběh a udělané triky a lidi na to čuměj. Stroje zase jednou vyhrály.

Los últimos días (2013)

Ten konec, panečku, to vám ale byla parádička. Takhle shodit slušně rozjeté post-apo, to se jen tak nevidí.

Abrakadabra (2018)

Začnu tím, že závěrečné rozuzlení mě docela zklamalo, sice v průběhu filmu náznaky k odhalení pravdy jsou, ale stejně. Jinak autoři odvedli svoji tradičně kvalitní práci; barvy, kamera, propriety a hlavně hudba jsou parádní poctou starému giallu. Vznešeně tomu můžeme říkat neo-giallo, ale třeba také retro jak poleno, jak chcete. Francesca mě bavila víc, protože byla i vtipná, příběh Abrakadabra se bere moc vážně (i když ten název...). Čistý průměr.

All the Colors of Giallo (2019)

Dokument postavený na rozhovorech s herci a režiséry giallo filmů. Jako nejzajímavější a také nejzábavnější byly určitě rozhovory s Luciem Fulcim a Umbertem Lenzim, z herců a hereček pak s Edwige Fenechovou. O úvod a základní informace o žánru a jeho protagonistech se postaral novinář a filmový historik Fabio Melelli, pokud z gialla máte shlédnuté dostatečné množství filmů a třeba také něco načteno, nic moc nového se od něho nedozvíte, ale hovoří velmi dobře.

Frankenstein vs. Baragon (1965)

Skvělý začátek, ještě lepší konec, závěrečná čtvrthodinka byla lahůdková. Jinak je to ale dost jalové, Frankenstein je v podstatě mimísek, až nástup Baragona to řádně oživil. A když se nakonec objevila i... ale nemusíte vědět všechno dopředu! Každopádně je to lepší a zábavnější, než druhý díl.

Válka nestvůr (1966)

Pokud jsou u japonských monster movies nudné souboje netvorů, bývá nudný i celý film. A The War of the Gargantuas to jen potvrzuje. Souboje nejsou ani vtipné, ani dobře zpracované, zlatá poskakující Godzilla... A příběh? Zajímavá zápletka s regenerací a klonováním tkání Frankensteina vyzněla do prázdna, milostný příběh mezi doktorem a jeho asistentkou vlastně také. Jednoznačně zklamání, uvidíme, co první díl.