Král Artuš: Legenda o meči (2017)

Guy Ritchie je magor, přesně takhle má vypadat britský akční thief / gangster movie zasazený do fantasy medievil doby. Úžasná hudba od Pembertona, která mě překvapila víc než například OST v novém Blade Runnerovi, celkem mě mrzí, že jsem na tomhle nebyl v kinosále s ještě lepším ozvučením a vůbec by mi ani nevadilo 3D zrovna u tohoto filmu. Efekty, střih i kamera perfektní, nadbytečně viditelné CGI efekty se dají odpustit (scéna hned na filmu kde tucet vojáků dostanou výmaz ohněm) naopak většina fight slow-mo scén s Excaliburem se povedla nad míru. Původně jsem chtěl nechat 4*, kvůli předvídatelnému konci a celkově cliché příběhu, který prostě nejde moc měnit, ale jelikož si kritici dali velmi záležet a Artuš má všude hrozně underrated score tak je potřeba tomu trochu pomoct za mě: 80% / 5*

Anthropoid (2016)

Dobře fungující film až na jednu věc a to přízvuk a všude přítomná angličtina, která trochu ničí realný pohled do "těch" dob. Příběh skoro věrně kopíruje historii a posledních 10 minut v kostele je luxusních, slabá 4* = 70%.

La La Land (2016)

Slabá 4. Očekával jsem od Chazelle trochu víc, trochu něco jiného, né že bych byl zklamán to ne, ale něco mi tam chybělo.

Logan: Wolverine (2017)

Ale jo super, emoční, akční, lítaly hlavy a stopáž byla celkem dlouhá, ale určitě né nudná. Bohužel trochu předvídatelný děj filmu a pár cliché momentů, realné hodnocení je tak 85%

Pasažéři (2016)

Slabá 4* / 70% Solidní napad, jenze spousta cliche momentu a hlavne celkem uřezanej konec.

Hořkých sedmnáct (2016)

Neobvykly high school teenage movie s celkem depresivni atmosferou a neokoukanymy joky. Woody i Hailee hrali velice solidne. 80%

Olověná vesta (1987)

Full Metal Jacket na me pusobi jako film dvou filmu. Za prvni hodinu (americká část) bych dal filmu 5*, za druhou (vietnamskou) naopak 3*. Vynikajici hudba, solidni herci i jejich herectví, genialní Kubrickova rezie, jen ten pribeh je trochu nudnejsi / bezmyslenkovy, exteriery vietnamu mi prijdou uchazejici. Dlouho jsem uvazoval jestli 3/4 hvezdy, ale proste ke konci filmu jsem se spis nudil a jen kvuli excelentnimu zacatku davam veste slabou 4* = 75%.

Půlnoční dítě (2016)

Prvni hodina je primo nekoukatelna, 2 hvezdy za posledni pul hodinu.

Demolice (2015)

... Film o VŠEM a přitom o ničem ... 7/10

Pád Londýna (2016)

Velmi nekvalitni CGI efekty ktere pusobily velice levne a nepropracovane, odflaknute střihy a celkove mnohdy nelogicke chovani hlavnich aktérů, ale taky teroristu, kterých jsou ve filmu nejspis tisíce. Ve vysledku, ale lepsi, akcnejsi a "zabavnejsi" nez jednicka.